En İyi Samsung Telefonu – 2022

resim92522018
resim92522018

Teknoloji dünyasının devlerinden Samsung, piyasaya sürdüğü benzersiz telefonlar ile dikkat çekiyor. Ancak bir çok kullanıcı Samsung markasının en iyi telefonu ile ilgili bilgili değil. Bu nedenle sizlere en iyi Samsung telefonlardan oluşan bir sıralama hazırlamaya karar verdik.

Bu listede yer edinen cihazlar, Samsung tarafınca piyasaya sürülmüş olan en aktüel ve en etkin cihazlar olması yönünden dikkat çekiyor. Listede yer edinen telefonlardan bazıları katlanabilir bazıları ise standart monitör tipinde cihazlar oluyor. Ayrıca fiyat performans açısından en iyi Samsung telefonu da listede yer alıyor. Lafı daha da uzatmadan en iyi Samsung telefonlarına bakalım.

İçindekiler

Samsung Galaxy S22 Ultra

En iyi Samsung telefonu listemizin ilk esnasında yer edinen aygıt Samsung Galaxy S22 Ultra oluyor. Şirketin en yeni ürünleri arasında yer edinen Samsung Galaxy S22 Ultra, gelişmiş donanımı ile kullanıcılarını memnun ediyor. Cihazın özelliklerinin son aşama etkin bulunduğunu söylemek mümkün.

Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinden 6.8 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir monitör kullanmayı tercih ediyor. 1440 x 3088 px QHD+ çözünürlüğe haiz bu monitör bunun yanı sıra 120Hz monitör yenileme hızı ile kullananların karşısına çıkıyor. Ayrıca 500 PPI px yoğunluğu da monitör özellikleri arasında yer alıyor. HDR 10+ ve AoD desteği de üründe mevcut.

Cihazın donanım parçaları da monitör gibi olabildiğince kuvvetli gözüküyor. Qualcomm tarafınca tasarlanan Snapdragon 8 Gen 1, cihazın ana enerjisini veren çip seti oluyor. 3.0 GHz hızındaki işlemcisi ile 4nm teknolojisiyle üretilen bu çip setine minimum 8 GB RAM yardımcı veriyor. 16 GB’a kadar yükselen RAM değerinin yanı sıra 1 TB’a kadar depolama desteği de cihazda mevcut. Samsung alternatif çip seti olarak ise Exynos 2200 sağlıyor.

samsung-galaxy-s22-ultra en iyi samsung telefon

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda 108 MP çözünürlüğe haiz bir ana kamera karşımıza çıkıyor. 8K 24 FPS çekim hazırlamaya imkân elde eden kamerada ağır çekim modu da yer alıyor. Aynı zamanda RAW kayıt desteği ve bir çok kamera denetimi kullanıcılara sunuluyor.

Ana kameranın dışında üç adet daha kamera cihazda yer alıyor. 12 MP ekstra geniş açı kamerası ve 10 MP iki adet telefoto kamera da üründe mevcut. Ön kameranın ise 40 MP çözünürlüğe haiz olduğu anlatım ediliyor. 4K 60 FPS kayıt imkanı da sunduğunu belirtelim.

Telefonun pil özelliklerine baktığımızda ise 5000 mAh kapasiteli bir batarya karşımıza çıkıyor. Bu batarya ile 20 saate kadar kullanım ömrü sunmuş olduğu anlatım ediliyor. Aynı zamanda 45W kablolu süratli şarj ve 15W kablosuz süratli şarj desteği de cihazda yer alıyor.

Özellikleri saymakla bitmeyen cihazda Dolby Atmos, S Pen, IPX8 ve IPX6, eSIM ve daha bir çok neden yer alıyor. Piyasadaki en iyi cihazlar arasında yer edinen Samsung Galaxy S22 Ultra modeli, telefon arayan kişiler için kuşkusuz etkin bir tercih olarak dikkat çekiyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra – Satın Al

Samsung Galaxy Z Fold 4

Listemize son zamanların bir öteki tanınmış Samsung telefon modellerinden birisi olan Galaxy Z Fold 4 ile devam ediyoruz. Samsung, telefon sektöründe yenilikçi adımlar atmaya çalışıyor. Bunun kararında da yeni bir katlanabilir telefon modeli olan Galaxy Z Fold 4, kullanıcılarıyla buluştu. Telefon, enteresan tasarımının yanı sıra kuvvetli donanımıyla da kendisinden laf ettirmeyi başarıyor.

Telefonda 6.2 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına haiz bir monitör mevcut. Ekran, FHD+ çözünürlük seviyesiyle kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Ancak bu cihazın en mühim özelliği mutlaka bu monitör değil. Çünkü çift ekranlı katlanabilir bir model olan Samsung Galaxy Z Fold 4, 7.6 inç boyutunda bir monitör ile de kullanıma uygun.

Samsung, bir çok üst seviye telefon modelinde olduğu gibi bu modelde de en yeni Snapdragon çip seti olan Snapdragon 8 Gen 1+ kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra cihazda 12 GB RAM mevcut. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına dahili depolama kapasitesi kısmında 256 GB, 512 GB ve 1 TB seçeneklerini sunuyor. Günümüzde 32, 64 ve hatta 128 GB depolama alanlarının kifayetsiz geldiğini düşünecek olursak bu dahili depolama kapasitesi seçenekleri kullanıcıları memnun edecektir.

Samsung Galaxy Z Fold4

Güçlü bir işlemci ve kafi RAM kapasitesine haiz olan telefonun batarya kısmında 4400 mAh bir batarya mevcut. Samsung tarafınca tercih edilen bataryada 25 W süratli şarj desteği var. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjda 15W süratli şarjı destekliyor.

Bazı kullanıcılar, cihazın bataryasını kifayetsiz buluyorlar. Samsung, telefonun donanımına göre kafi olabilecek bir batarya tercihinde bulunmuş diyebiliriz. Özellikle bundan önceki nesilde olduğu gibi kuvvetli bir batarya performansına haiz bulunduğunu görmek mümkün.

Günümüzde bir telefonun donanımı kadar kamerası da mühim olmaya başladı. Samsung, Galaxy Z Fold 4 modelinde 50 MP ana kameraya ayrıca 12 MP ikinci kamera ve 10 MP üçüncü kamera kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP ve 4 MP çözünürlüğünde iki kamera mevcut. Galaxy Z Fold 4 kuşkusuz Samsung’un ürettiği katlanabilir telefonlar arasında en gelişmiş kameraya haiz model.

Samsung Galaxy Z Fold 4 – Satın Al

Samsung Galaxy S22 Plus

En iyi Samsung telefon listemize Galaxy S22 serisinden bir öteki aygıt ile devam ediyoruz. Samsung Galaxy S22 Plus, listemizdeki en yeni cihazlar arasında yer alıyor. Genel olarak son aşama etkin bir donanıma haiz bulunduğunu söylemek de mümkün.

Samsung Galaxy S22 Plus, 6.6 inç boyutunda Dinamik AMOLED bir ekrana sahip. 1080 x 2340 px çözünürlüğe haiz bu ekranda 120 Hz monitör yenileme hızı da mevcut. Ayrıca 393 PPI px yoğunluğu ve HDR 10+ desteği de ürünün ekranında yer alıyor.

Donanım parçalarına baktığımızda Samsung Galaxy S22 Ultra ile aynı bileşenleri görmek mümkün. Snapdragon 8 Gen 1 çip seti bu cihazda yer alıyor. Ancak RAM ve depolama olarak iki üründe değişik teferruat mevcut. Samsung Galaxy S22 Plus, 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama alanına sahip. Alternatif çip seti ise Exynos 2200 olarak anlatım ediliyor.

Samsung Galaxy S22 Plus en iyi samsung telefon

Telefonun kamerasına baktığımızda üçlü bir kurulum bizleri karşılıyor. 50 MP ana kameraya ayrıca telefoto ve ekstra geniş açı kameraları cihazda mevcut. Telefonun arka kamera ile 8K video kaydı yapabildiği de anlatım ediliyor. Telefon ön tarafta ise 10 MP çözünürlüğe haiz bir kamera ve 4K kayıt imkanı sunuyor.

Ürünün batarya özelliklerine baktığımızda 4500 mAh değerinde bir pil bizleri karşılıyor. 18 saatte kadar pil ömrü sunan bu aygıt 45W süratli şarj desteğine de sahip. Ayrıca 15W kablosuz şarj desteği de cihazda yer alıyor. Daha bir çok özelliğe haiz Samsung Galaxy S22 Plus, en iyi Samsung telefon modelleri arasında mutlaka bulunuyor.

Samsung Galaxy S22 Plus – Satın Al

Samsung Galaxy Z Fold 3

En iyi Samsung telefonu listemizde yer edinen sıradaki telefon Galaxy Z Fold 3 oluyor. Bu cihazın listede yer alması hem monitör türünden hem de yüksek kuvvetli donanımından kaynaklanıyor. 2021 yılının Ağustos ayında tanıtılan cihaz, en tanınmış Samsung telefonlarının arasında geliyor diyebiliriz.

Samsung, bu modelde birisi katlanabilir olmak suretiyle iki monitör kullanmayı tercih etti. Bundan kaynaklı telefonun monitör kısmı, teknoloji meraklıları tarafınca yoğun alaka gördü. Cihazın ana ekranı, 6.2 inç büyüklüğe sahip. 120 Hz yenileme hızına haiz olan monitör HD+ çözünürlüğünde kullanıcılarına performans sağlıyor. Bunun yanı sıra oluşturulan ikinci monitör ise 7.6 inç büyüklüğünde ve ana monitör gibi 120 Hz monitör yenileme hızına sahip.

Galaxy Z Fold 3, monitörü kadar donanımıyla da kendisine fanatik bırakmayı başarıyor. Samsung, telefonun işlemci kısmında Snapdragon 888 kullandı. Ayrıca şirket, bu işlemcinin performansını 12 GB RAM ile destekliyor. Depolama alanı kısmında ise Samsung, kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri mevcut.

Samsung Galaxy Z Fold3

Samsung, kuvvetli bir donanıma haiz olan telefonda 4400 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Bataryada 25W süratli şarj desteği mevcut. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde kullanıcılarına kablosuz şarj imkanı da sunuyor. Böylece Galaxy Z Fold 3, donanım anlamında da kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Telefonda 12 MP bir ana kamera mevcut. Ayrıca ikinci ve üçüncü arka kameralar da 12 MP çözünürlüğündeler. Samsung, bu modelde iki adet ön kamera kullanmayı tercih etti. Bu ön kameralarda birincisi 10 MP çözünürlüğündeyken öteki kamera ise 4 MP çözünürlüğünde performans gösteriyor.

Çift ekranlı olmasının yanı sıra donanımıyla da dikkat çeken Galaxy Z Fold3, Samsung’un en etkin telefon modellerinin başlangıcında geliyor. Telefonun fiyatı, birtakım teknoloji meraklıları tarafınca çok yüksek bulunuyor. Ancak telefonun çift ekranlı ve kuvvetli donanım özelliklerine haiz bulunduğunu düşünecek olursak mevcut telefon piyasasında Galaxy Z Fold 3’ün fiyatının o kadar da yüksek olmadığını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Z Fold 3 – Satın Al

Samsung Galaxy S21 Ultra

Listemize Samsung Galaxy S21 Ultra ile devam ediyoruz. Samsung’un Galaxy S serisi, en tanınmış telefon serilerinin başlangıcında geliyor diyebiliriz. Birçok akıllı telefon kullanıcısı, bu seriyi yakından tanıyordur. Samsung, Galaxy S serisine yeni üyeler kazandırmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz dönemde Galaxy S21 serisi ile fanatiklerinin karşısına çıktı. Serinin en kuvvetli modellerinden olan Galaxy S21 Ultra ise maksimum dikkat çeken model oldu diyebiliriz.

Galaxy S21 Ultra, 6.8 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına haiz bir ekrana sahip. 20:9 monitör oranına haiz olan telefon, monitör performansıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 yer alıyor. Cihazda yer edinen 12 GB RAM, cihazın kuvvetli işlemcisini performans anlamında destekliyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına bu modelin 16 GB RAM’e haiz olan seçeneğini de sunuyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Samsung, dahili depolama kapasitesi kısmında 128, 256 ve 512 GB depolama alanları kullanmayı tercih etti. Depolama alanlarının geniş olması, S21 Ultra kullanıcılarının telefonu uzun soluklu kullanabilmelerine imkân sağlıyor. Bunun yanı sıra Samsung, geniş depolama alanları kullanarak kullanıcılarının depolama kapasitesi sıkıntısı yaşamamalarını da elde etmiş oluyor.

Telefonda 108 MP ana kamera yer alıyor. Bunun yanı sıra Samsung, bu modelde 12 MP ikinci ve 10 MP çözünürlüğünde üçüncü ve dördüncü arka kameralar kullanmayı da tercih etti. Telefonun ön kamera kısmında ise 40 MP çözünürlüğünde bir kamera mevcut.

Güçlü donanımı ve kamerasıyla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Samsung, batarya kısmında da etkin bir iş çıkartmayı başardı. Şirket, bu modelde 5000 mAh kapasiteli bir batarya kullandı. Bu batarya, 25 W süratli şarj desteği ile kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor. Neredeyse her anlamda kullanıcılarını memnun etmeyi başaran Galaxy S21 Ultra, Samsung’un en etkin telefon modelleri listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

Samsung Galaxy S21 Ultra – Satın Al

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Listemizde Samsung telefon modellerinden bahsedip Galaxy Note serisinden bahsetmesek olmazdı. Bundan kaynaklı en iyi Samsung telefon modelleri listemize Galaxy Note 20 Ultra ile devam ediyoruz. 2020 senesinde kullanıcılarla buluşan Galaxy Note 20 Ultra, günümüzde hâlâ performansı en yüksek Samsung modellerinin başlangıcında geliyor.

Şirket, bu modelde 6.9 inç büyüklüğünde 120 Hz yenileme hızına haiz bir monitör kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra telefonun işlemci kısmında Exynos 990 yer alıyor. Ayrıca Samsung, kullanıcılarına Snapdragon 865+ işlemciye haiz bir modeli de alternatif olarak sunuyor. Galaxy Note 20 Ultra, 8 GB RAM ile performans anlamında kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Bir telefonun en mühim donanımlarından birisi de dahili depolama kapasitesi oluyor. Samsung, bu modelde kullanıcılarına 256 ve 512 GB dahili depolama kapasitesi seçenekleri sunuyor. Böylece şirket, depolama kapasitesi kısmında da kullanıcılarının beğenisini kazanıyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung, kuvvetli bir donanıma haiz olan Galaxy Note 20 Ultra modelinde bir de kuvvetli batarya kullanmayı tercih etti. Telefonda 25 W süratli şarj destekli 4500 mAh kapasiteli bir batarya mevcut. Bataryanın en dikkat çeken tarafı ise kullanıcılarına 30 dakikada %50 şarj dolma özelliği sunuyor olması oluyor.

Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda firmanın telefonda 108 MP bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra Galaxy Note 20 Ultra, 12 MP ikinci ve üçüncü arka kameralara da sahip. Şirket, telefonun ön kamerasında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanmayı tercih etti. Galaxy Note 20 Ultra, özellikleri vasıtası ile en iyi Samsung telefonu modelleri arasına girmeyi başarıyor.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra – Satın Al

Samsung Galaxy S21 Plus

Listemize bir öteki Galaxy S21 modeli olan Galaxy S21 Plus ile devam ediyoruz. Samsung, Galaxy S21 serisinin neredeyse bütün modelleriyle hayranlarını etkilemeyi başardı. Galaxy S21 Plus modeli de kuvvetli donanımıyla en etkin Samsung telefon modelleri arasında kendisine yer buluyor.

Samsung, bu modelde 6.7 inç büyüklüğünde bir monitör kullanmayı tercih etti. Ekran, 120 Hz yenileme hızına sahip. Bunun yanı sıra monitör çözünürlüğünün FHD+ olması, kullanıcıları memnun ediyor. Corning Gorilla Glass Victus korumasına haiz olan ekran, dayanıklılık konusu ile ilgili da olabildiğince iddialı.

Telefonun işlemci kısmında Exynos 2100 mevcut. Bunun dışında Samsung, bu modelde kullanıcılarına Snapdragon 888 alternatifi de sunuyor. 8 GB RAM’e haiz olan telefon, yüksek performansıyla dikkat çekiyor. Samsung, telefonun depolama kapasitesi kısmında 128 ve 256 GB seçenekleri sunmayı tercih etti. Bu depolama alanları da kullanıcılar için kafi oluyor.

Samsung Galaxy S21 Plus

Bunun yanı sıra şirket, kuvvetli donanımı ile dikkat çeken telefonda 4800 mAh batarya kullandı. Bu bataryada 25 W süratli şarj desteği mevcut. Bunun yanı sıra batarya, kablosuz şarjı da destekliyor. Hatta batarya, süratli şarj desteği bulunan kablosuz şarj cihazlarında 15 W hızla şarj oluyor. Bu sayede Samsung, batarya kısmında da etkin bir iş çıkartmayı başardı diyebiliriz.

Telefonun kamera bölümüne baktığımızda ise Samsung’un 12 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullandığını görüyoruz. Bunun yanı sıra telefonda 12 MP ikinci ve 64 MP üçüncü arka kameralar mevcut. Telefonun ön kamera kısmında ise 10 MP çözünürlüğünde bir kamera yer alıyor. Samsung, kullandığı donanımlar vasıtası ile Galaxy S21 Plus modelinde de yüksek bir performans yakalamayı başardı.

Samsung Galaxy S21 Plus – Satın Al

En İyi Samsung Telefonu: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız en iyi Samsung telefonu listemiz burada sona eriyor. Bu listemizde sizler için Samsung’un piyasada yer edinen en etkin telefon modellerini seçtik. Daha sonrasında bu modellerin özelliklerini daha yakından inceledik.

Sizler de Samsung telefon modelleri hakkındaki soru ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.