En İyi Tıraş Makinesi Önerileri – 2022

resim82177640
resim82177640

Pandeminin yaşamımıza girmesi ile birlikte uzun bir süredir yaşam standartlarımız fazlasıyla değişti. Özellikle evde kalma ile dünya çapında neredeyse hepimiz toplumsal yaşantısına bir ara verdi. Bunun sonuncunda da sıhhat sorunları yaşamamak adına günlük hayatta dışarıda yaptığımız çoğu işi evimizde hallettik. Tabii ki kuaföre gitmek de bunlardan birisi. Biz de hala bu yolla devam eden, hatta öncesinde de bu mevzuya meraklı olan okurlarımız için en iyi tıraş makinesi önerileri listesini hazırladık.

Liste içinde göreceğiniz mamüller değişik markalara ait ve değişik özelliklere haiz ürünler. Buraya listeyi hazırlamış olduğumuz tarihlerdeki aktüel olan İdeal tutarları yazdık. Fakat listeden beğendiğiniz bir ürünü satın almadan ilkin fiyatın değiştiğini görmeniz mümkündür. Çünkü döviz kurlarının değişmesi kararı ürün tutarları genel hatlarıyla değişiyor.

Bu hususta bir mağduriyet yaşamamanız ismini bu uyarıyı yaptıktan sonra şimdi geçelim listemize. İşte karşınızda en iyi tıraş makinesi önerileri. Ayrıca, En İyi Tost Makinesi Önerileri, En İyi Ütü Önerileri, bilgisayarınız için En İyi RAM Önerileri gibi değişik alanlardaki teklif listelerimizi de incelemek dilerseniz liste içeriklerimize göz gezdirmeyi unutmayın.

İçindekiler

Gemei Ataşbey Gm-6005 (En Ucuz Tıraş Makinesi)

“Ben yalnızca hobi amaçlı kullanacağım” ya da “Çok para ödemek istemiyorum, ucuz olsun, işimi görsün yeter” diyorsanız Gemei Ataşbey Gm-6005 tam size göre. Çünkü en iyi tıraş makinesi önerileri sıralaması içinde bulunan en ucuz tıraş makinesi. Fakat fiyatına son olarak değineceğiz.

Gemei Ataşbey Gm-6005 başlangıç seviyesi bir tıraş makinesi. Bu nedenle gayet fazla bir beklentiniz olmasın. Üründe hususi T bıçak teknolojisi kullanılmış. Yakın kesim, titiz saç, sakal ve ense tıraşı için kullanılabiliyor. Kablosuz kullanılabilen bir aygıt bulunduğunu da belirtelim.

6 saatte tam anlamıyla dolan bataryası 60 dakikalık bir kullanım ömrü sunuyor. Ürünün en hoş yanı üstünde şarj göstergesinin olması. Bu sayede cihazınızın ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz.

Islak kullanması maalesef desteklemiyor. Bu nedenle de temizliğini efsanevi tıraş makinesi Moser gibi fırça ile yapmak zorundasınız. Kutu içinden 1 tane tıraş makinesi, 1 tane bakım yağı, 1 tane fırça, 1 tane adaptör ve 4 tane tarak başlığı çıkıyor.

Listede bulunan en ucuz tıraş makinesi olma hususi durumunu elinde bulunduran Gemei Ataşbey Gm-6005’in fiyatı ise 150 TL civarında. Oldukça makul fiyatlı olduğuna kuşku yok.

POWERTEC TR-658

POWERTEC TR-658 bilhassa adam kuaförlerinde gördüğümüz tıraş makinesine çok benziyor. Bu nedenle en iyi tıraş makinesi sıralaması içinde yer almayı hak eden bir ürün. Gelelim bu tıraş makinesinin özelliklerine.

Ense, saç ve sakal tıraşı için üretilmiş bir cihaz. Listemizde yer edinen Philips MG3710 gibi kulak ve burun kılları mevzusu ile ilgili yardımcı sağlamıyor. 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. Ortalama 8 saatte de tam anlamıyla şarj oluyor. Şarjlı olmasının en büyük pozitif yanları kablosuz bir kullanım imkanı sunması.

Erkek kuaförlerinde kullanılan tıraş makinesine çok benzediğini söylemiştik. Bunun en mühim sebeplerinden birisi ürünün tasarımına aslında adam kuaförleri karar vermiş. Yani onları arzuları doğrultusunda tasarlanmış. Üç değişik tarağa haiz bu ürünü dilerseniz kaygan dilerseniz kuru olarak kullanabiliyorsunuz.

Kendi evinde kendi berberinin kullandığı ürünü ya da ona benzer bir ürünü kullanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir tıraş makinesi. Bu ürünün aktüel fiyatı ise 260 TL civarında.

Xiaomi Youpin Gelen Enchen Black Stone

En iyi tıraş makinesi önerileri listesine bir Xiaomi modeliyle devam ediyoruz. Xiaomi her alanda olduğu gibi bu alanda da kendisini gösteriyor. Şirket, Youpin Gelen Enchen Black Stone modeli ile listemize girmeye hak kazandı.

Aslında ürünün ana markası Enchen. Fakat Xiaomi işbirliği markası olarak geçiyor. Çelik malzemeden üretilmiş şık bir ürün. Zaten Xiaomi’nin dokunuşlarını da tasarımından anlayabiliyoruz.

5W gücündeki bu tıraş makinesi 90 dakikalık bir kullanım süresine sahip. USB kablosu ile 60 dakikada tam anlamıyla şarj olabiliyor. Islak ve kuru kullanması destekliyor. Bu modern görünümlü şık tıraş makinesine haiz olmak dilerseniz aşağı yukarı 250 TL ödemeniz gerekiyor.

Bu arada küçük bir not düşelim. Bu ürün bazı zamanlar Türkiye’de satılmıyor. Fakat ülkemizde bulunan alışveriş sitelerinin “yurt dışı” sekmesinde bu ürünü görebilirsiniz.

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti

Philips MG3710 Erkek Bakım Seti aslında altısı bir arada bulunan bir set. 6 değişik başlığa haiz olan bu bakım seti vasıtası ile sakallarınıza dilediğiniz gibi biçim verebiliyorsunuz. 60 dakika çabalama süresine sahip. 16 saatte de tam anlamıyla şarj oluyor. Ayrıca iki sene garantisi var. Başlıklarını her kullanım sonra durulayabilirsiniz.

Kutu içeriğine bakacak olursak Philips MG3710 makine, düzeltici, burun ve kulak kılı düzelticisi, 1mm ve 2mm olmak suretiyle iki değişik pis sakal tarakları, 3mm ve 5mm sakal tarakları ve gizleme kesesi çıkıyor. Bu ürünün en hoş yanlarından birisi bıçakların kendi kendine bileniyor olması.

Şöyle ki her makineyi çalıştırdığınız vakit çelik bıçaklar birbirlerine hafif sürterek devamlı olarak kendilerini bileyebiliyorlar. Ayrıca burun ve kulak kıllarını da başlığı vasıtası ile ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Genel hatları ile Philips MG3710 Erkek Bakım Seti olabildiğince hoş bir ürün. Ürünün aktüel fiyatı ise 370 TL civarında seyrediyor.

Relux RPG6500 Groom 12 In 1

Relux RPG6500 Groom 12 In 1 Yıkanabilir Başlıklı Erkek Bakım Kiti isminden de anlayabileceğiniz gibi çoğu hususta size yardımcı sağlayacak bir ürün. Hemen geçelim yöntem özelliklerine. Bu ürün tam 60 dakikalık kullanım ömrüne sahip.

Şarj mevzusu ile ilgili sizi üzmeyecek türden. Çünkü hem USB ile şarj oluyor hem de 5 saatte tam anlamıyla doluyor. Üzerinde bulunan LED şarj göstergesi vasıtası ile ne kadar şarjının kaldığını anlık olarak görebiliyorsunuz. Islak kullanması desteklemiyor. Fakat saç, sakal, kulak ve burun kılları mevzusu ile ilgili size büyük bir yardımcı sağlıyor.

Kutu içinden 1 tane ana makine, 1 tane saç / sakal kesme başlığı, 1 tane vücut başlığı, 1 tane sıfır kesim başlığı, 1 tane burun ve kulak kılı kesme başlığı, 1’er tane 12mm, 9mm 6mm ve 3mm tarak, 1 tane dar kesim için ayarlı tarak ve 1 tane dar kesim ve şekillendirme başlığı çıkıyor.

Dolu dolu bir kutu içinde ne olduğu olduğuna kuşku yok. Bu ürünü satın almak dilerseniz 470 TL civarında bulabilirsiniz.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi

En iyi tıraş makinesi önerileri listesinin eğer olmazsa olmazı bir marka ile devam ediyoruz. Her adam kuaförünün vazgeçilmezi Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi. Standart bir adam berberine gittiyseniz kesinlikle bu makineden nasibinizi almışsınızdır.

Moser 1400-0050 Profesyonel Saç Kesme Makinesi aslında olabildiğince eski olduğu halde bugün bile hala daha etken olarak çoğu kuaför tarafınca kullanılıyor. Eski olduğundan kaynaklı kablosuz kullanım mevzubahis değil. Dolayısıyla şarj etmeniz de gerekmiyor. Direkt olarak fişe takıp çalıştırıyorsunuz. Türkiye’nin maksimum satan saç kesme makinesi olma hususi durumunu taşıyor.

0.1mm ile 3mm içinde bir kesim aralığına sahip. Dakikada 6.000 devir yapıyor. 230V gücünde ve 520 gram ağırlığında. Bir Alman üretimi olduğuna da dikkat çekmek gerekir. Ayrıca ürünün 2 sene da garantisi var.

Kutusunun içinden 1 tane taraklı makine başlığı, 1 tane temizlik fırçası, 1 tane bakım yağı, 1 tane bıçak muhafaza kapağı ve güvence belgesi çıkıyor. Kutunun içinden çıkan temizlik fırçasından anlamış olabilirsiniz, ürün yıkanarak temizlenmiyor. Ancak yalnızca kuru kullanması destekliyor.

Böyle bir efsaneyi evinizde kullanmak dilerseniz 450 TL civarında bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Braun MGK3245 Erkek Bakım Kiti

Braun da Philips gibi çok amaçlı bir bakım seti ile en iyi tıraş makinesi önerileri listesine giriş yapıyor. Uzun ömürlü keskin bıçakları vasıtası ile çoğu saç ve sakalı kolaylıkla tıraş etmenizi sağlıyor. 0.5mm ve 10mm kısa sakal tarakları ile pis sakalınızı koruyarak tıraş olabilirsiniz.

Saç kesme bölümüne gelecek olursak bizi gene iki değişik antet karşılıyor. Bunlardan birisi 0.5mm, öteki ise 21mm. Bu sayede saçınızı dilediğiniz uzunlukta kesebilirsiniz. Ayrıca merak edenler için söyleyelim, 80 dakikalık bir kullanım ömrüne sahip. Bu kullanması sağlayabilmeniz için de 8 saatte tam şarj etmeniz gerekiyor.

Ürünün en hoş yanı ise doğrudan olarak yıkayarak temizleyebiliyor olmanız. Bazı mamüllerin yıkanamıyor olması sebebiyle bu gayet hoş bir hususiyet olmuş. Ürünün aktüel fiyatı 500 – 550 TL civarında.

Philips OneBlade QP2520/20

En iyi tıraş makinesi önerileri sıralaması içinde çok sayıda Philips ürünü görmek çok normal. Çünkü Philips kullananların gereksinimlerini çok iyi biliyor. Bilmekle kalmıyor bunlara makul mamüller de üretiyor.

Philips OneBlade QP2520/20, “Her uzunluktaki sakalı kısaltma, şekillendirme ve tıraş etmenin yeni yolu” mottosu ile üretilmiş. Philips’in bu hususta maksimum güvenilmiş olduğu nokta ise sakalı kesiksiz ve güvenilir bir halde tıraş etmesi.

Eğer sakalınızı topyekün kesmek istemiyorsanız üzülmeyin. Philips sizi düşünmüş ve değişik özelliklere haiz üç tane pis sakal tarağını kutuya eklemiş. Oynar başlıklı bir yapıda olduğundan kaynaklı her yüz yapısına makul olarak hareket ediyor.

8 saatte tam anlamıyla şarj oluyor. Ayrıca 45 dakikalık kesintisiz bir tıraş imkanı da sağlıyor. Bu gözünüze birazcık azca gelmiş olabilir. Fakat günlük kullanım için olabildiğince makul ve kafi bir süre. Bıçakların değişimi ise 4 ayda bir olarak yapılması gerekiyor. Tabii bu önerilen süre. Siz kendi kullanım sürenize göre bunu göz önünde bulundursanız daha iyi olur. Son olarak hem kaygan hem de kuru olarak çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir problem yaratmıyor.

Fiyatı mevzusuna gelince, ürün 460 TL civarından satılıyor. Fakat tenzilat zamanlarında muadil getirirseniz ürünü çok daha makul fiyata alma şansınızın bulunduğunu hatırlatalım.

Braun Series 3 300BT Sakal Kesme Makinesi

En iyi tıraş makinesi listemizde yer edinen bir diğer Braun modeliyle devam ediyoruz. Tamamen kablosuz kullanım elde eden Braun Series 3 300BT, birden çok fonksiyonu ile kullanıcılara sunuluyor. Tıraş, revizyon ve düzgünleştirme için en makul bir vasıta olan Braun Series 3 300BT, sakal için İdeal kullanması elde eden araçlardan birisi.

Basınca duyarlı tıraş makinesi bir kırpıcı antet ve beş tarak ile kullanıcılara sunuluyor. Sinekkaydı tıraş için ise doğrudan olarak üç esnek bıçağını kullanmak mümkün. Ayrıca ince başlığı vasıtası ile dudak kenarı gibi tıraş etmesi zor alanları bile kolaylık tıraş etmeye imkân sağlıyor.

Alman tasarımı Braun Series 3 300BT modelinin temizliği de olabildiğince basit. Ürünü doğrudan olarak suyla yıkama imkanı mevcut. Ayrıca 30 dakikalık bir tıraş için bir saatte tam şarj bulunduğunu da belirtmek gerek. Ürünün 5 dakikalık süratli şarj ile bir tıraş süresi kadar güce ulaştığını da belirtelim. Braun’un bu modeli ise aşağı yukarı 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışta.

Philips 5000 Serisi S5587/10

En iyi tıraş makinesi önerileri listemizin sıradaki konuğu Philips 5000 serisi oluyor. Philips 5000 Serisi S5587/10 modeli döner başlığıyla listemizdeki çoğu üründen değişik bir tecrübe sağlıyor. Ayrıca ürünün teknolojik özellikleri de epey göz dolduruyor.

Hem kuru hem kaygan kullanım için makul olan Philips 5000 serisi, paslanmaz çelikten oluşan bıçaklara sahip. Dakikada 90.000 kesme prosedürü ile son aşama kuvvetli bir tıraş makinesi bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Ayrıca ürünün sensörleri vasıtası ile kesme enerjisini ayarladığını da belirtelim.

Makinenin döner başlıklı yapısı ile en iyi kesme açısını bulduğunu da belirtmekte yarar var. Ayrıca bir saatte tam şarja ulaşan ürünü şarja takılı bir halde kullanmak da mümkün. Tüm bunlara ayrıca basit temizlik için ürünü suda durulama imkanı da sunuluyor. Bu modelin fiyatı ise 1.600 TL’den başlıyor.

Wahl Moser 1919 (En Pahalı Tıraş Makinesi)

Bir Alman efsanesi olan Wahl Moser en iyi tıraş makinesi önerileri sıralamasında karşımıza en pahalı tıraş makinesi ile de çıkıyor. Bir önceki Moser marka tıraş makinesinin Türkiye’de maksimum satan tıraş makinesi bulunduğunu söylemiştik. Fakat Wahl Moser 1919 modeli için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Muhtemelen ülkemizde iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar şahıs bu makineyi kullanıyordur. Zaten sınırı olan sayıda bir üretime sahip. Çünkü 100. yıla hususi tasarlanmış.

Bu tıraş makinesini talep eder kablolu dilerseniz de kablosuz olarak kullanabilirsiniz. 70 dakikalık bir kullanım süresine sahip. Ayrıca 2 saatte tam anlamıyla şarj oluyor ki bu birazcık fazla. Sadece kuru kullanması destekliyor.

Diğer makineden ayıran gayet fazla bir ayrıcalığı yok aslında. Neredeyse aynı. yalnızca bu ürün 100. sene hususi tasarımına ve kablosuz kullanıma sahip. Onun haricindeki neredeyse tüm işlevleri aynı. İşte bu en pahalı tıraş makinesine haiz olmak dilerseniz ödemeniz ihtiyaç duyulan meblağ 3.500 TL.