En İyi Torrent Siteleri – 2022

resim89577784
resim89577784

İnternette bir çok torrent sitesi yer alıyor. Ancak bu sitelerin hepsinin güvenilirliği ile alakalı birtakım soru işaretleri mevcut. Biz de bu nedenden dolayı dünyanın en tanınmış olan ve iyi sayılan torrent sitelerini sizler için derledik. Bu içeriğimizde yer edinen torrent indirme siteleri bilinmedik sitelere kıyasla daha güvenilir demek mümkün.

Ancak içeriğimize geçmeden ilkin mühim bir hatırlatma yapmakta yarar var. Her ne kadar torrent indirme protokolü yasal olsa da indirdiğiniz içerik ile yasadışı bir fiil yapıyor olabilirsiniz. Bildiğiniz suretiyle torrent indirme sitelerinde bir çok korsan içerik yer almaktadır. Bu korsan olarak sayabileceğimiz oyun, dizi, film ve aynısı içerikleri indirmek için lüzumlu izinleriniz olmayabilir.

Hazırladığımız en iyi torrent siteleri içinde ne olduğu tamamiyle eğitsel amaçlar taşımaktadır. Bu sitelerin bazıları dünyanın muhtelif ülkelerinde tamamiyle yasaklanmıştır. Sizin de bu sitelerde yapacağınız torrent indirme işlemleri kararında illegal bir eylemde bulunuyor olabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir. Bu nedenle telif hakkıyla korunan ve yasadışı indirmelerden kaçınmanızı şiddetle öneri ediyoruz. Yasadışı indirme eyleminin ceza gibi sonuçlarında rastgele bir sorumluluk kabul etmediğimizi de belirtiyoruz.

İçindekiler

En İyi Torrent Siteleri – 2022

Listemizde vakit içinde popülerleşmiş ve hala etken olarak mevcudiyet yayınlayan en iyi torrent siteleri yer alıyor. Ancak bu sitelerden bazıları eski günlerdeki kadar tanınmış halde değil. Yine de bu sitelerin her ay milyonlarca şahıs tarafınca ziyaret edildiğini ve torrent siteleri denince akla ilk gelen adlar bulunduğunu hatırlatmakta yarar var.

pirate-bay En İyi Torrent Siteleri

The Pirate Bay

En iyi torrent siteleri listemizin ilk esnasında yer edinen isim The Pirate Bay oluyor. 2003 senesinde İsveç’te kurulan The Pirate Bay (kısaltması TPB), bir çok şahıs tarafınca en iyi torrent sitesi olarak atfediliyor. Aynı zamanda kuruluş tarihine bakarak piyasadaki ilk torrent siteleri içinde yer aldığını da söylemek mümkün.

Aylık olarak milyonlarca kişinin trafiğini alan The Pirate Bay içinde üç milyonu aşkın içerik olduğu anlatım ediliyor. Ayrıca site içindeki güvenilir içeriklerin de ek bir sembolle doğrulandığı belirtiliyor. Bu sayede virüs riskleri de en aza inmiş oluyor.

Ancak bu sitenin dünyanın bir çok bölgesinde yasaklandığını belirtmekte yarar var. Bunların içinde Avrupa, Güney Amerika, Avustralya ve Çin gibi büyük yerler de yer alıyor. Bu nedenle kullanırken dikkatli olmakta büyük yarar var.

YTS

En iyi torrent siteleri listemizin ikinci esnasında YTS yer alıyor. The Pirate Bay’in aksine YTS sadece bir kategoride içerik sunuyor. Bu site üstünden sadece film içerikleri indirmek mümkün. Üstelik torrent siteleri içinde bu işin en iyisi olarak anıldığını da belirtelim.

YTS, piyasaya çıkmış neredeyse her filmi arşivinde tutuyor ve kullanıcılara sunuyor. Bu filmlerin değişik çözünürlüğünde olan hallerini de bulmak mümkün. Hatta 3d filmlere bile YTS üstünden erişmek mümkün. Dünyanın bir çok yerinden YTS’ye erişim sağlansa da ABD, Hindistan, Avrupa ve Güney Amerika’da yasaklandığını belirtelim.

YTS’de aktüel filmleri de bulmak mümkün. Ancak daha ilkin de belirttiğimiz gibi bu filmler telif hakkıyla korunmakta. Bu nedenle aktüel filmleri illegal yoldan indirmek başınızı belaya sokabilir. Fakat hiç bir yerde bulamadığınız eski filmler bile YTS’de yer alıyor.

1337x

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi ise 1337x oluyor. Bu torrent sitesinin ise bilhassa Güney Asya’da olabildiğince tanınmış olduğu anlatım ediliyor. 2007 senesinde kurulan 1337x, milyonlarca ziyaretçiye ve içeriğe ev sahipliği yapıyor.

Her ne kadar tanınmış olsa da Hindistan’da bu sitenin yasak bulunduğunu belirtelim. Ayrıca Birleşik Krallık, Amerika ve Avustralya’dan da erişim sağlamak olası değil. Sitenin mühim kategorileri içinde ise filmler, diziler, oyunlar, yazılımlar, animeler ve müzikler yer alıyor.

1337x En İyi Torrent Siteleri

NYAA

Özellikle animeler için olabildiğince fazla içeriğe haiz bir siteyle en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. NYAA, içeriğinden de anlayacağınız suretiyle Asya’da olabildiğince fazla şahıs tarafınca kullanılıyor. 2005 senesinde kurulan torrent sitesi bunun yanı sıra sade bir arayüze sahip.

Her ne kadar ana kategorisi animeler olsa da müzik ve bilgisayar yazılımları konusu ile alakalı da içerik sunmuş olduğu belirtiliyor. Ayrıca edebiyat alanında da e-kitap indirme imkanı sunduğunu belirtelim. Yine de telif hakkıyla korunan içerikleri indirmemenizi öneri ediyoruz.

RARBG

2008 senesinde kurulmuş olan RARBG ile en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. RARBG’nin ayda milyonlarca şahıs tarafınca ziyaret ettiği belirtiliyor. Ancak baştan belirtelim, Türkiye’den siteye direkt olarak erişim yasaklanmış durumda.

RARBG’nin en tanınmış kategorileri içinde filmler, oyunlar, yazılımlar ve e-kitaplar bulunuyor. Ayrıca aktüel içeriklerin de RARBG’de bulunmuş olduğu anlatım ediliyor. Ancak bu içerikleri indirirken telif haklarıyla korunup korunmadığını denetim etmenizde yarar var. Aksi takdirde illegal bir eylemde bulunabilirsiniz.

Torlock

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi ise Torlock oluyor. 2010 senesinde kullananların karşısına çıkan Torlock bilhassa güvenilir kullanım vurusuyla dikkat çekiyor. Genellikle sitede bulunan içeriklerin ise diziler ve filmler olduğu anlatım ediliyor.

Basit bir kullanıcı arayüzü olduğu ve sadece doğrulanmış torrentleri siteye eklediği biliniyor. Ayrıca bir çok sitede bulunmayan görseller opsiyonu de Torlock’da yer alıyor. Böylece yüksek çözünürlüğünde olan görseller indirmek de mümkün. Ancak sitede yer edinen birden fazla reklam olduğu belirtiliyor. Bu da kullanıcı tecrübesini epey düşürüyor.

LimeTorrents

En iyi torrent siteleri listemizde yer edinen bir sonraki site ise LimeTorrents oluyor. 2009 senesinde kurulan sitenin milyonlarca içerik bulundurduğu bir sitesi mevcut. Ayrıca her ayı 20 milyonu aşkın kullanıcının bu siteyi ziyaret ettiği belirtiliyor.

İçerikleri içinde filmler, oyunlar, yazılımlar ve e-kitapları saymak mümkün. Özellikle birtakım büyük torrent sitelerinin kapanmasının sonra bu platformun çok daha tanınmış hale geldiği söyleniyor. Özellikleriyle bir çok torrent kullanıcısının üst sıralarında yer aldığını belirtelim. Ancak milyonlarca içeriğin bulunması sahte ve virüs içerikli indirmelere de kapıyı aleni bırakmak anlamına geliyor. Bu nedenle ekstra dikkatli olmak da yarar var.

limetorrents

EZTV

2005 senesinde kurulan ve 2015 senesinde dağılıp yeni bir sahibe kavuşan EZTV ile en iyi torrent siteleri içeriğimize devam ediyoruz. Adından da anlayabileceğiniz gibi dizi ve film üstüne yoğunlaşan EZTV de milyonlarca içerik barındıran siteler içinde yer alıyor.

Bu sitenin en iyi özelliklerinden biri olarak pop-up ve reklam barındırmaması gösteriliyor. Ancak bir çok ülkede yasaklı bir site bulunduğunu söylemekte yarar var. Bu yerler içinde ABD, Çin, Hindistan ve Avrupa ülkelerini saymak mümkün.

Zooqle

Özellikle oyunlar ile meşhur olan bir siteyle en iyi torrent siteleri listemize devam ediyoruz. Birçok oyuna ev sahipliği yapan Zooqle, listemizdeki en iyi torrent siteleri içinde yer almaya hak kazanıyor. Aynı zamanda film, dizi vb. kategorilerde de arama yapmanın olası olduğu belirtiliyor. Ayrıca dünyanın her yerinden erişim sağlanabilen bir site olduğu da anlatım ediliyor.

Tabii ki telif hakkı sebebiyle bütün oyunları indirmek yasal değil. Ancak hiç bir yerden temin edemediğiniz eski oyunları bile Zooqle’da bulmanız olası. Yine de telif hakkına sadık kalmanız icap ettiğini hatırlatıyor ve korsan oyun indirmekten kaçınmanızı şiddetle öneri ediyoruz.

IPTorrents

En iyi torrent siteleri listemizin sıradaki sitesi IPTorrents oluyor. Listedeki öteki bütün sitelerin aksine IPTorrents halka aleni bir site değil. Siteye üye olmanız gerekte ve bu siteye giriş için bir bağış yapmanız gerekiyor. Özel torrent siteleri içinde yer edinen IPTorrents’a üyelik için davetiye sisteminin kullanılması riskleri de epey düşürüyor.

Yaklaşık 20 dolarlık bir üyelik ücreti olduğu anlatılan sitenin aylık tahmin edilen kullanıcı sayısı 5 milyon civarında. Ayrıca üyelerin doldurması ihtiyaç duyulan kotaları olduğundan torrent indirme hızlarının da daha yüksek olduğu belirtiliyor.

iptorrents

KAT

Bir torrent efsanesi olan KAT yani KickAss Torrents ile en iyi torrent siteleri listemizi sonlandırıyoruz. Ancak bu sitenin hikayesi listedeki öteki sitelerden farklı. Geçtiğimiz dönemde KAT sitesinin kurucusu çoklu telif hakkı ihlali sebebiyle siteyi kapatmıştır.

Daha sonra KAT sitesinin kopyalarının ortaya çıkmış olduğu görülmektedir. Fakat bu sitelerden hiçbiri özgün sitenin devamı durumunda değil gibi gözüküyor. Yine de eski çalışanlarının kurduğu bir kopyasının da bulunmuş olduğu anlatım ediliyor. Eskiden mutlaka en iyi torrent siteleri içinde yer alacağını düşündüğümüz bu site günümüzde sadece hikayesine değinmemiz ihtiyaç duyulan bir site haline gelmiş gibi duruyor.

En İyi Torrent Siteleri: Sıkça Sorulan Sorular

Torrent indirme yasal mıdır?

Bu problemin yanıtı hem evet hem de hayırdır. Bir içinde ne olduğu torrent kullanarak indirmek yasalara tamamiyle uygundur ve rastgele bir halde illegal değildir. Burada indirdiğiniz içeriğin telif haklarıyla korunup korunmadığı devreye girer. Örneğin, gösterime yeni girmiş bir sinema filmini bedava bir halde indirmek için torrent kullanmak yasal değildir. Buna benzer olarak yeni çıkmış bir bilgisayar oyununu da torrent ile indirmek illegaldir.

Torrent siteleri güvenilir midir?

Her ne kadar birtakım torrent siteleri diğerlerine kıyasla daha güvenilir olsa da tamamiyle güvenilir bir torrent sitesinden anlatmak neredeyse imkansızdır. Özellikle halka aleni torrent sitelerinde bilgisayarınıza zarar verebilecek onlarca yazılımı indirme ihtimali laf konusudur. Bu nedenle bu sitelerde yapılacak olan indirmelerde çok dikkatli olunması gerekmektedir. Özel torrent sitelerinde ise bu vaziyet birazcık daha azdır. Yine de indirmenin sonra dosyayı bir antivirüs programından geçirmek size destek olabilir.

torrent nedir

En İyi Torrent Siteleri: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi torrent siteleri içinde ne olduğu burada sona eriyor. Zaman içinde ortaya çıkmış ve hizmet veren ya da vermeyen bir çok torrent sitesine değindik. Bunların içinde şu anda eski kalitesinde olmayan sitelerin de yer aldığını belirtelim.

Torrent indirme prosedürü ile alakalı mühim bilgileri bir kez daha hatırlatmakta yarar var. Torrent kullanarak bir şey indirmek aslında illegal değildir. Ancak bu siteleri kullanarak telif hakkıyla korunan içerikleri indirmeye çalışmak yasadışıdır. Bu nedenle bir cezai yaptırım ya da değişik bir sonuçla karşılaşmadan ilkin indirdiğiniz içeriğe dikkat etmeniz büyük ehemmiyet teşkil etmektedir.

Buna ayrıca sitelerin güvenliği konusu ile alakalı da ekstra dikkatli olmanızda yarar var. İnternette yer edinen bir çok torrent sitesinin sahte ve kopya versiyonları da bulunuyor. Bu yöntemle kullanıcıları kandırmaya çalışan kötü niyetli kişiler ile karşılaşmanız mümkün.

En iyi torrent siteleri listemiz ile sizlere bu hususta ayrıntılı malumat sunmaya çalıştık. Herhangi bir halde korsan içerik kullanmaktan kaçınmanızı şiddetle öneriyoruz. Ayrıca oluşabilecek rastgele bir problem karşısında teknoloji.org sitesinin sorumluluk kabul etmediğini ve sorumluluğun tamamiyle sizde bulunduğunu da yeniden belirtiyoruz. İçeriğimizle alakalı görüşlerinizi aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.