En İyi Ücretsiz Oyunlar – 2022

resim35311868
resim35311868

Oyun sektörü, çabucak gelişmeye devam ediyor. Bu doğrultuda oyun şirketleri, oyuncuların memnuniyet seviyesini artırabilmek için üst seviye kalitede oyunlar geliştiriyorlar. Şirketler, sıklıkla geliştirdikleri oyunları muayyen bir ücret karşılığında oyuncularla buluşturuyorlar. Fakat aynı zamanda birtakım oyun şirketleri ise geliştirdikleri oyunları bedava bir halde oyunculara sunuyorlar. Bundan kaynaklı oyunlara para vermek istemeyen oyuncular, en iyi bedava oyunlar hangileri diye merak ediyorlar.

Ücretsiz oyunların sayısı gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Çünkü şirketler, bedava olarak oyunculara sundukları oyunlara reklam yerleştirerek ya da oyun içi satın alma ögeleri ilave ederek oyuncular üstünden gelir elde etmeyi tercih ediyorlar. Bundan kaynaklı günümüzde oyuncular, yüksek kalitedeki oyunları bedava oynayabilme imkânına erişiyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için bilgisayar oyuncularının oynayabilecekleri en iyi bedava oyunlardan bahsedeceğiz. Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemizde grafik kalitesinden hikayesine kadar bir çok unsuruyla oyunculardan geçer not almayı başaran oyunlara yer vermeye çalıştık. Böylece sizler için hazırladığımız listemize göz atarak büyük bir zevkle oynayabileceğiniz oyunları keşfedebilirsiniz.

İçindekiler

Fortnite

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemizin ilk esnasında Fortnite yer alıyor. Çıktığı günden bu yana popülerliğini kaybetmeyen Fortnite bedava olmasıyla büyük bir kesime ulaştı. Fortnite, battle royale terimini keyifli grafiklerle harmanlayarak oyun dünyasına değişik bir yapıyı kazandırdı.

Diğer battle royale oyunlar gibi Fortnite da eşya toplama ve rakipleri elimine ederek son ayakta kalan olmaya dayalı bir oyun. Birden fazla oyun modu vasıtası ile Fortnite yalnızca battle royale ile de kısıtlamıyor diye ekleyelim. Kimisinde inşaat yetenekleriniz öne çıkıyor kimisinde ise topladığınız eşyalar büyük ehemmiyet arz ediyor.

Fortnite bir çok platformda da bulunuyor olması vasıtası ile değişik platformdaki insanları da bir araya getiriyor. Bu sayede, oyun içi eşleşmeler de olabildiğince kısa sürüyor. Epic Games’in yükselmesinde büyük rol oynayan Fortnite en iyi bedava oyunlar arasında zirveye oynuyor.

Fortnite Minimum Sistem GereksinimleriFortnite Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3225 3.3 GHz ya da daha üstüİşlemci: Intel Core i5-7300U 3.5 GHz, AMD Ryzen 3 3300U ya da daha üstü
Bellek: 4GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Intel HD 4000 / Intel Iris Pro 5200 ya da daha üstüEkran Kartı: Nvidia GTX 960, AMD R9 280 ya da daha üstü

League of Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

En iyi bedava oyunlar listemize en tanınmış oyunlardan birisi olan League of Legends ile devam ediyoruz. Temeli bir strateji oyununa dayanan League of Legends, günümüzde hala büyük bir kitleyi elinde tutmayı başarıyor. En çok oynan MOBA oyunlarından biri olan LoL, dünya çapında bir oyuncu profiline sahip.

Karakter çeşitliliği vasıtası ile bir çok oyuncuyu kendine toplamaya başaran oyun, elektronik sporun (e-spor) öncülerinden birisi. Böylece oyunu oynayanları hatta daha çok sayıda kişiyi kendine seyirci olarak çekmeyi de başarıyor.

Oyunun geliştiricisi olan Riot, oyunu aktüel tutmak için muhtelif çalışmalar yapıyor. Bu doğrultuda şirket, oyuna muayyen aralıklarla yeni karakterler ve ögeler ekliyor. Bunun yanı sıra oyunun içerisinde bir rekabetçi sistemi mevcut. Böylece oyuncular, sıkılmadan oyunu oynamaya devam ediyorlar.

Dünya genelinde olabildiğince tanınmış bir oyun olan League of Legends, indirmesi ve oynaması bedava bir oyundur. Oyunu oynayabilmek için oyunun internet sitesini ziyaret ederek ilkin bir profil oluşturmanız gerekmektedir. Sonrasında oyunu bedava bir halde oynayabilirsiniz. Bunun yanı sıra oyunun içindeki birtakım ögelerin ücretli bir halde oyunculara sunulduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

League of Legends Minimum Sistem GereksinimleriLeague of Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-530 / AMD A6-3650 ya da daha üstüİşlemci: Intel Core i5-3300 / AMD Ryzen 3 1200 ya da daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 9600GT / AMD HD 6570 ya da daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce 560 / AMD Radeon HD 6950 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 16 GB HDD kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 16 GB SSD kullanmak mümkün alan

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike: Global Offensive

Counter Strike serisi, oyun dünyasının en tanınmış serilerinin başlangıcında gelmektedir. Dünyadaki neredeyse bütün oyuncuların hatta bilgisayar oyunlarına ilgisi olmayan kişilerin bile bilmiş olduğu Counter Strike serisi, Counter Strike: Global Offensive versiyonuyla modern bir halde oyuncularla buluştu.

Oyunun geliştiricisi olan Valve, ilk vakit oyunu ücretli bir halde oyunculara sunmayı tercih etti. Buna karşın Counter Strike: Global Offensive, hızlıca yoğun bir alaka görerek maksimum oynanan oyunlardan birisi olmayı başardı. Hatta oyun o denli tanınmış hâle geldi ki e-spor turnuvalarının en gözde oyunu oldu diyebiliriz.

Valve, yakın zamanda oyuncu sayısını daha da artırabilmek için oyunu bedava bir halde oyunculara sunmayı tercih etti. Tabii ki bu aşamada şirket, oyunun standardını koruyabilmek adına birtakım önlemler aldı. Yine de oyunun bedava olmasıyla beraber oyunda hile kullanan oyuncu sayısında artış bulunduğunu söyleyebiliriz.

Buna karşın Counter Strike: Global Offensive, günümüzde hâlâ maksimum oynanan FPS oyunlarının başlangıcında gelmektedir. Eğer sizler de serinin en etkin oyunlarından birisi olan Counter Strike: Global Offensive’i oynamak istiyorsanız oyunu Steam üstünden bedava bir halde indirebilirsiniz.

Counter Strike: Global Offensive Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 / AMD Phenom X3 8750 ya da daha üstü
Bellek: 2 GB RAM
Ekran Kartı: Pixel Shader 3.0 destekli, DirectX 9 uyumlu, 256 MB ya da daha üzeri belleğe haiz monitör kartı
Depolama Alanı: 15 GB kullanmak mümkün alan

Dota 2

Dota 2

En iyi bedava oyunlar listemize Dota 2 ile devam ediyoruz. League of Legends oyunuyla benzerliklere haiz olan Dota 2, Valve şirketinin başarılı olmasını sürdüren bir öteki oyundur. 5v5 rekabetçi oyunlarının temellerinden biri olan Dota 2, Steam platformunda bedava bir halde mevcut.

MOBA oyunların atası diyebileceğimiz Dota öncelikle kendisini Warcraft oyununun bir moda olarak göstermiştir. Ancak beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaşan Dota, ilerleyen senelerde kendine ait bir oyuna da haiz olmuştur. Günümüzde ise dünyanın maksimum oynanan oyunları arasında yer alıyor.

Dota 2, geçmiş yıllara göre popülerliğini kaybetmeye başladı. Bu noktada oyunun geliştiricileri tarafınca meydana getirilen birtakım hamleler, oyuncuların oyundan soğumasına niçin oldu diyebiliriz. Fakat Dota 2, hâlâ oyun sektöründe yer edinen en etkin bedava oyunların başlangıcında gelmektedir. Sizler de oyunu Steam üstünden indirerek bedava bir halde oynayabilirsiniz.

Dota 2 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Dual Core / AMD 2,8 GHz ya da daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 15 GB kullanmak mümkün alan

Apex Legends

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Battle royale oyunların tanınmışlığının arttığı dönemde piyasaya sürülen Apex Legends, yakın zamanda çıkmasına karşın piyasaya alışmakta güçlük çekmedi. Çıktığı ilk zamanda bir çok yayıncının da oyuna yer vermesiyle oyun, süratli bir popülerlik yakaladı.

Apex Legends, Titanfall ve Star Wars oyunlarıyla benzer bir altyapıya haiz olan Respawn Entertainment tarafınca geliştirildi. Apex Legends vasıtası ile kendisini bir kez daha hatırlatan şirket, yeni oyunuyla büyük gelirler elde etmeyi başardı.

Bunun yanı sıra değişik kabiliyetlere haiz karakterlere yön verdiğiniz oyun, battle royale oyunların temeli olan hayatta kalmayı bir kez daha karşımıza çıkıyor. Böylece, Apex Legends bu türe azca da olsa çeşitlilik katmayı başarıyor.

Apex Legends Minimum Sistem GereksinimleriApex Legends Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: AMD FX 4350 / Intel Core i3 6300 ya da daha üstüİşlemci: Ryzen 5 ya da daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7730 / NVIDIA GeForce GT 640 ya da daha üstüEkran Kartı: AMD Radeon R9 290 / NVIDIA GeForce GTX 970 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 56 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 56 GB kullanmak mümkün alan

Destiny 2

Destiny 2

Halo oyunun bugünlere gelmesinde büyük oranı olan Bungie firması Destiny ile oyuncularla tekrar buluşmuştu. İstenilen popülerlik ve başarının yakalanmaması sebebiyle Destiny, pek etkin bir proje olarak görülmedi. Ancak, birinci oyundaki hataların giderilmesiyle ve daha kesintisiz oyun dinamikleriyle çıkışını yapan Destiny 2 başarıyı yakaladı.

Ücretsiz sürümün yanısıra iki değişik genişleme paketine vasıtası ile Destiny 2, oyun içerisinde bir çeşitlilik sunuyor. İster hikâye odaklı dilerseniz de rekabetçi bir halde oynayabileceğiniz Destiny 2 mutlaka denmeye değer.

Destiny 2 Minimum Sistem GereksinimleriDestiny 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 3250 3.5 GHz ya da daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2400 3.4 GHz / AMD Ryzen R5 1600X 3.6 GHz ya da daha üstü
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 ya da daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD R9 390 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 105 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 105 GB kullanmak mümkün alan

Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone

Call of Duty serisi, aksiyon oyunlarının atası desek yanlış olmayacaktır. Activision tarafınca tasarlanan seri, üst seviye kaliteli aksiyon oyunları vasıtası ile oyuncuların beğenisini kazanmayı başarıyor. Şirket, yakın zamana kadar genelde ücretli bir halde sunmuş olduğu oyunlarla oyuncularla buluşmayı tercih ediyordu. Fakat Activision, yakın bir zamanda bedava olarak geliştirdiği Call of Duty: Warzone ile oyuncuların karşısına çıktı.

Call of Duty: Modern Warfare ile bağlantılı olarak tasarlanan oyun, 2020 senesinde oyuncularla buluştu. Geniş bir haritada oyuncuların birbirleriyle savaştıkları bir hikayeyle gelen Call of Duty: Modern Warfare, bir battle royale oyunu diyebiliriz. Activision, oyunun standardını koruyabilmek için oyuna muayyen aralıklarla güncellemeler yapıyor. Böylece oyun hem aktüel kalıyor hem de gün geçtikçe yeni özellikleriyle oyuncularının karşısına çıkıyor.

Envanter sisteminin son aşama etkin olduğu Call of Duty: Warzone en iyi bedava oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başaran oyunlardan birisi olarak dikkat çekiyor.

Call of Duty: Warzone Minimum Sistem GereksinimleriCall of Duty: Warzone Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3 4340 / AMD FX 6300 ya da daha üstüİşlemci: Intel Core i5 2500K / AMD R5 1600X ya da daha üstü
Bellek: 8 GB RAMBellek: 12 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / AMD Radeon HD 7950 ya da daha üstüEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 390 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 175 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 175 GB kullanmak mümkün alan

Paladins

En İyi Ücretsiz Oyunlar

Overwatch ile olan benzerliğinin bazen yan tesirleri olsa da; Overwatch gibi bir oyunun bedava alternatifi olarak düşünülmesi Paladins’in yükselmesine büyük katkı sağladı.

Birinci şahıs vuruş dinamiklerine haiz olan oyun aynı zamanda Apex Legends gibi birden fazla karaktere sahip. Ayrıca karakterlerin haiz olduğu kabiliyetlere hakim olmanın stratejik olarak büyük katkısı bulunuyor.

Overwatch’daki rekabetçi tecrübesi bedava olarak deneyimlemek istiyorsanız Paladins’i deneyebilirsiniz.

Paladins Minimum Sistem GereksinimleriPaladins Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / Athlon X2 2.7 GHz ya da daha üstüİşlemci: Intel Core i5-750 / AMD Phenom II X4 965 ya da daha üstü
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce 8800 GT ya da daha üstüEkran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / ATI Radeon HD 7950 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 30 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 30 GB kullanmak mümkün alan

Warframe

Warframe

Bilim kurgu dünyasından esintilere haiz olan Warframe co-op bir oyun. Steam’de bedava olarak bulunan oyun, anlık oyuncu sayılarıyla da listeye eklememiz icap ettiğini gösterir şekilde.

Dünyayı tehdit eden düşmanlara karşı tek şahıs şeklinde de oynayabiliyorsunuz. Buna ek olarak, dostlarınızla beraber düşmanlara meydan okuduğunuz bu oyunda gelişmiş bir sisteme de ihtiyacınız yok. Oldukça uygun bir donanıma gereksinim duyan Warframe denemeye değer.

Hem bedava olması hem de gelişmiş sistem gerektirmemesi vasıtası ile en iyi bedava oyunlar listemize de dahil oluyor.

Warframe Minimum Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core 2 Duo / AMD Athlon x64 4000+ ya da daha üstü
Bellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10+ destekli monitör kartı
Depolama Alanı: 35 GB kullanmak mümkün alan

World of Tanks

World of Tanks

Takım tabanlı bir MMO oyunu olan ve isminden de belli olduğu gibi tanklarla içli dışlı olduğumuz World of Tanks son aşama bir rekabetçi oyun. Tank oyunlarına olan ilginin artmasını elde eden World of Tanks, dünya çapında olabildiğince yüksek sayıda oyuncu tarafınca oynanılmaktadır.

Oyunda temelde haiz olduğunuz tank ile rakiplerinizle savaşıyorsunuz. Bu doğrultuda oyunun akışında tankınızı güçlendirmek olabildiğince önemli. Savaşlar kararında tankınızı geliştirebildiğiniz gibi oyun içerisinde ücretli bir halde satılan ögeler sayesinde da tankınızı geliştirebiliyorsunuz. Tankınızı geliştirmek, rakiplerinizle girdiğiniz mücadelelerde büyük ehemmiyet taşımaktadır.

Savaş tecrübesini bir de tanklarla tecrübe etmek istiyorsanız World of Tanks sizin için iyi bir seçim olacaktır. Böylece oyun, en iyi bedava oyunlar listemizde kendisine yer bulmayı başardı.

World of Tanks Minimum Sistem GereksinimleriWorld of Tanks Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: SSE2 destekli işlemciİşlemci: Intel Core i5 ya da daha üstü
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8600, ATI Radeon HD 4550 ya da daha üstüEkran Kartı: GeForce GTX660 / Radeon HD 7850 ya da daha üstü
Depolama Alanı: 59 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 59 GB kullanmak mümkün alan

Marvel Snap

Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemize Marvel Snap ile devam ediyoruz. 2022 senesinde oyuncularla buluşan oyun, Second Dinner Studios tarafınca geliştirildi. Bunun yanı sıra oyunun yayıncılığını ise Nuverse üstleniyor.

Strateji oyunları, son vakit büyük gelişmeler gösteriyorlar. Bunun yanı sıra yeni nesil kart temelli tasarlanan strateji oyunları, gerek hikayeleri gerek oynanışlarıyla aktörleri memnun etmeyi başarıyorlar. Marvel Snap, bu oyunlardan birisi olarak oyuncularla buluştu.

En iyi bedava oyunlar - Marvel Snap

Oyunda birden fazla Marvel karakterinin kartı mevcut. Bunun yanı sıra oyunun akışı gereği oyunda fena karakterlerin kartları da bulunuyor. Oyuncular, bu kartlar içinden en kuvvetli ekibi oluşturmaya çalışıyorlar. Daha sonra oyuncular, kurmuş oldukları ekipler ile rakiplerine karşı strateji geliştirerek onların takımını yenmeye çalışıyorlar.

Çok oyunculu olarak tasarlanan Marvel Snap, olabildiğince zevkli bir oynanışa sahip. Oyunun geliştiricileri, oyunun akışını hızlandırabilmek için vakit sınırı, hile denetimi gibi muhtelif önlemler aldılar. Bundan kaynaklı oyunda oyunun akıcılığını bölen neredeyse hiç bir niçin mevcut değil. Eğer sizler de kart oyunlarına alaka gösteriyorsanız ve Marvel karakterleri üstünden ekip kurarak strateji geliştirmek istiyorsanız oyunu Steam üstünden bedava bir halde indirebilirsiniz.

Marvel Snap Minimum Sistem GereksinimleriMarvel Snap Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-650 | AMD Phenom II X4 965İşlemci: Intel Core i5-2300 | AMD FX-6300
Bellek: 4 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 650 / AMD Radeon HD HD 6950Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7970
Depolama Alanı: 4 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 4 GB kullanmak mümkün alan

The Sims 4

The Sims serisi, oyun sektöründe yer edinen en etkin simülasyon oyunu serilerinin başlangıcında gelmektedir. Maxis tarafınca tasarlanan serinin yayıncılığını ise Electronic Arts üstlenmektedir. Electronic Arts, serinin oyunlarını muayyen bir müddet sonra bedava bir halde oyunculara sunmaktadır. Bu doğrultuda 2014 senesinde geliştirilerek oyuncularla buluşan The Sims 4, günümüzde bedava bir halde oynanabilmektedir.

The Sims 4, kapsamlı Sims dünyasıyla serinin en etkin oyunlarında birisi olarak karşımıza çıkıyor. Maxis, serinin 4.oyununda oyuncularına sıkılmayacakları olabildiğince geniş ögeler barındıran bir dünya sundu. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri, bu kapsamlı dünyayı yüksek kaliteli grafiklerle desteklediler. Böylece ortaya gerçekçiliği üst ölçüde bir simülasyon oyunu çıkmış oldu.

The Sims 4 Sistem Gereksinimleri

Oyunda öteki The Sims oyunlarında olduğu gibi kendi karakterinizi oluşturuyorsunuz. Sonrasında karakterinizi dilediğiniz gibi giydirip özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca oyunda karakterinizle öteki kişiliklerle iletişim kurarak ilişkiler geliştirebiliyorsunuz. Böylece The Sims 4, insanların yaşamlarının dijital ortama taşınmış bir hâli oluyor diyebiliriz.

Electronic Arts, The Sims 4’ü muhtelif platformlar üstünden oyunculara bedava bir halde sundu. Bunun yanı sıra The Sims 4, birtakım DLC paketlerine de sahip. Oyun, bu DLC paketleriyle daha da zevkli bir hâl alıyor. Ancak bu DLC paketlerine erişebilmek için satın almanız gerekmektedir.

The Sims 4 Minimum Sistem GereksinimleriThe Sims 4 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3220 | AMD Ryzen 3 1200 ya da daha iyisiİşlemci: Intel Core i5 | AMD Ryzen 5 ya da daha iyisi
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 6600, ATI Radeon X1300, Intel GMA X4500 ya da daha iyisiEkran Kartı: NVIDIA GTX 650, AMD Radeon HD 7750 ya da daha iyisi
Depolama Alanı: 26 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 51 GB kullanmak mümkün alan

DCS World

Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemize DCS World ile devam ediyoruz. Uçak simülasyonu oyunları, son vakit olabildiğince popülerleştiler. Oyuncular, muhtelif platformlarda bu oyunlara yoğun alaka gösteriyorlar. Bu doğrultuda Eagle Dynamics SA, 2018 senesinde en etkin bilgisayar tayyare simülasyonlarından birisi olan DCS World’ü oyuncularla buluşturdu.

DCS World için bir savaş simülasyonu oyunu da diyebiliriz. Çünkü oyunun geliştiricileri, oyunda yer edinen uçakları savaş uçakları olarak geliştirdiler. Bu doğrultuda oyunda Suhoy Su-25 başta olmak suretiyle reel hayatta mevcud birtakım savaş uçakları da mevcut.

en iyi bedava oyunlar - DCS World

Oyun, temelde 2.Dünya Savaşı’nı mevzu alıyor. Bu doğrultuda oyundaki amacınız da 2.Dünya Savaşı’nda yer edinen birtakım bölgelerde uçaklar üstünden savaşmak oluyor. Oyunun geliştiricileri, oyunun gerçekçiliğini artırabilmek için olabildiğince yüksek kalitede bir simülasyon modu geliştirmişler. Böylece DCS World oyuncuları, oyundaki uçaklarla savaşırlarken neredeyse reel bir savaş uçağı yönetiyorlarmış gibi hissedebiliyorlar.

Oyun sektöründeki en etkin tayyare simülasyon oyunlarının başlangıcında gelen DCS World, Steam’de bedava bir halde yer almaktadır. Bunun yanı sıra oyunun standardını artıran muhtelif DLC paketleri mevcut. Bu DLC paketleri, genelde oyuna yeni savaş uçakları eklemektedirler. Fakat birtakım DLC paketleri, yüksek fiyatlarla oyuncularla buluşmaktadır. Eğer oyun için tasarlanan bütün DLC paketlerini satın almak dilerseniz 24.951 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

DCS World Minimum Sistem GereksinimleriDCS World Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel ve AMD 3.0Ghz+İşlemci: Intel ve AMD 4.5Ghz+
Bellek: 8 GB RAMBellek: 32 GB RAM
Ekran Kartı: 4 GB belleği bulunan monitör kartıEkran Kartı: 8 GB belleği bulunan monitör kartı
Depolama Alanı: 120 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 120 GB kullanmak mümkün alan

World of Warships

Savaş oyunları, oyun sektörü ortaya çıktığından beri maksimum alaka gören oyun kategorilerinin başlangıcında gelmektedir. Oyun şirketleri, günümüzde yüksek kalitede savaş oyunları geliştiriyorlar. Bunun yanı sıra teknolojinin gelişmesiyle beraber savaş oyunların çeşitlerinde de değişimler yaşanmaya başlandı. World of Warships, bir çok savaş oyunundan değişik olarak bir deniz savaşı oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Wargaming Group Limited tarafınca tasarlanan World of Warships, 2017 senesinde oyuncularla buluştu. Oyunda birden fazla savaşılabilecek harita mevcut. Bunun yanı sıra oyunun geliştiricileri, bu haritaları olabildiğince kapsamlı bir halde geliştirdiler. Böylece oyuncular, diledikleri denizde geniş alanlarda savaşabiliyorlar.

World of Warships

Bunun yanı sıra oyun, haiz olduğu vapur konusu ile ilgili da olabildiğince kapsamlı. Oyunun geliştiricileri, oyuna 1 ve 2.Dünya Savaşı’ndan günümüze kadar tasarlanan muhtelif savaş gemilerini eklediler. Böylece oyuncular, oyunun kapsamlı haritalarında diledikleri savaş gemileri ile düşmanlarıyla savaşım edebiliyorlar.

Çok oyunculu olarak tasarlanan World of Warships, oyuncularına dilerlerse bireysel dilerlerse de ekip durumunda savaşma imkanı sağlıyor. Eğer sizler de savaş oyunlarına alaka gösteriyorsanız Steam üstünden oyunu bedava olarak indirerek uçsuz bucaksız denizlerde kendi gemilerinizle savaşabilirsiniz.

World of Warships Minimum Sistem GereksinimleriWorld of Warships Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-3210 ya da AMD Athlon II X2 245/250İşlemci: Intel Core i5-2500 ya da AMD FX II 6350
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GT 440/GT 630 | Intel HD 4000 | AMD Radeon R7 240Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 | AMD Radeon R9 270X
Depolama Alanı: 61 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 65 GB kullanmak mümkün alan

Team Fortress 2

Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemizin son esnasında Team Fortress 2 yer alıyor. Valve tarafınca tasarlanan Team Fortress 2, 2007 senesinde oyuncularla buluştu. Eski bir oyun diyebileceğimiz Team Fortress 2, günümüzde hâlâ geniş bir oyuncu kitlesine sahip.

Bir aksiyon oyunu olan Team Fortress 2’de oyuncular, kendi karakterlerini oluşturuyorlar. Daha sonra oyuncular, oluşturdukları karakterlere silah, şapka gibi ekipmanlar toplamaya çalışıyorlar. Bu noktada oyuncular amacı, karakterlerini güçlendirerek savaşa hazır hale gelmek oluyor.

en iyi bedava oyunlar - Team Fortress 2

Oldukça keyifli haritalara haiz olan Team Fortress 2, aynı zamanda oyuncularına muhtelif modlar sunuyor. Böylece oyuncular, oyunu uzun süredir sıkılmadan oynayabiliyorlar. Team Fortress 2’yi oynarken dikkat edilmesi gereksinim duyulan en mühim nokta, doğru bir taktik geliştirmek oluyor. Çünkü strateji geliştirmeden karakterinizi geliştirmeye çalışmak ve mücadelelere girmek oyunda genelde başarısız olmanıza niçin oluyor. Bundan kaynaklı oyunu oynarken strateji kabiliyetiniz mühim ölçüde gelişecektir diyebiliriz.

Eğer sizler de uzun soluklu sıkılmadan oynayabileceğiniz bir oyun arıyorsanız Team Fortress 2, tam size göre! Team Fortress 2’yi Steam üstünden bedava bir halde indirerek oynayabilirsiniz.

Team Fortress 2 Minimum Sistem GereksinimleriTeam Fortress 2 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: 1.7 GHz İşlemciİşlemci: 3.0 GHz İşlemci
Bellek: 512 MB RAMBellek: 1 GB RAM
Ekran Kartı: –Ekran Kartı: –
Depolama Alanı: 15 GB kullanmak mümkün alanDepolama Alanı: 15 GB kullanmak mümkün alan

En İyi Ücretsiz Oyunlar: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız en iyi bedava oyunlar listemiz burada sona eriyor. Ücretsiz oyunların sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Bunun yanı sıra oyun geliştiricileri, yüksek kalitedeki oyunlarını muayyen bir müddet sonra bedava yapabilmektedir. Bundan kaynaklı oyuncuların oynayabilecekleri çok muhtelif bedava oyunlar mevcut.

Bizler de en iyi bedava oyunlar listemizde muhtelif yönleriyle en etkin bedava oyunlara yer vermeye çalıştık. Bunun yanı sıra sizler de listemizde yer alması icap ettiğini düşündüğünüz bedava bilgisayar oyunlarını aşağıda yer edinen yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.