En İyi Uydu Alıcısı Önerileri – 2022

resim17674737
resim17674737

Bilgisayarların ve telefonların yaygınlaşması, televizyonların kullanım oranını birazcık düşürdü. İnsanlar, günümüzde genelde film ve dizi gibi içerikleri bir tv alarak seyretmek yerine haiz oldukları bilgisayarlar ya da telefonlar üstünden izlemeyi tercih ediyorlar. Fakat televizyondan vazgeçemeyen kişiler de mevcut. Bu kişiler için uydu alıcısı tercihi olabildiğince önemli. Her ne kadar günümüzde bir çok televizyon, dahili bir uydu alıcısına haiz olsa da birtakım kullananların ilaveten uydu alıcısı almaları gerekiyor. Bundan kaynaklı televizyondan en iyi performansı almak isteyen kişiler, en iyi uydu alıcısı hangisi diye merak ediyorlar.

Uydu alıcıları, gelişen teknolojiden etkilenen cihazların başlangıcında geliyorlar. Günümüzde üretilen uydu alıcıları, sundukları özellikler ile kullanıcılarını olabildiğince memnun ediyorlar. Uydu alıcısı üreticileri, ürettikleri alıcılarda kuvvetli donanımlar kullanmaya başladılar. Bunun yanı sıra Android tabanlı uydu alıcısı modellerinin sayısı da artmaya başladı. Bundan kaynaklı kullanıcılar da hangi uydu alıcısını tercih edecekleri konusu ile ilgili kararsızlık yaşıyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için en iyi uydu alıcısı önerilerinde bulunacağız. Bu listemizde piyasada yer edinen ve muhtelif bütçelere hitap eden uydu alıcılarını seçtik. İşte sizler için seçmiş olduğumuz en iyi uydu alıcısı modelleri:

İçindekiler

Next Kanky HD

Next Kanky HD

En iyi uydu alıcısı önerileri listemizin ilk esnasında Next Kanky HD yer alıyor. Next markası, uydu ve tv teknolojileri konusu ile ilgili kendisini kanıtlamış markalardan birisi olarak ön plana çıkıyor. Marka, uzun uzun yıllardan beri ürettiği cihazlar ile kullanıcılarını memnun ediyor. Bundan kaynaklı markanın makul fiyatlı uydu alıcısı modeli olan Kanky HD, listemizde yer almayı başardı.

Alıcı, fiyatına göre haiz olduğu özellikler ile kafi bir performans gösteriyor. Alıcıda 64 MB hafıza yer alıyor. Bunun yanı sıra Next Kanky HD, kullanıcılarına 5000 kanallık kapasitesi ile hizmet veriyor. Alıcının imaj kalitesi de kullanıcılarını memnun ediyor diyebiliriz. Çünkü alıcı, 1080p HD çözünürlüğünde performans gösteriyor. Ayrıca alıcının sunmuş olduğu FPS kıymeti 60 Hz olarak karşımıza çıkıyor.

Alıcıda dahili bir Wi-Fi alıcısı mevcut değil. Ancak ayrı bir aparat alarak alıcıda Wi-Fi hususi durumunu de kullanabiliyorsunuz. Wi-Fi hususi durumunu etken ettikten sonrasında YouTube üstünden video izlemeniz de olası hale geliyor. Bunun yanı sıra alıcıda kolay birkaç oyun da mevcut. Bu sayede televizyonunuz üstünden tetris gibi kolay ama keyifli birkaç oyunu da oynayabiliyorsunuz.

Next Kanky HD, Türkiye’de 250 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Alıcının performansını fiyatına göre değerlendirdiğimizde alıcı, sizi fazlasıyla memnun edecektir diyebiliriz.

Next Kanky HD – Satın Al

Korax IP Plus HD V4

En İyi Uydu Alıcısı Önerileri - Korax IP Plus HD V4

Listemize Korax marka bir uydu alıcısı ile devam ediyoruz. Korax IP Plus HD V4, Türkiye’de maksimum tercih edilen uydu alıcılarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Çünkü alıcı, fiyat/performans olarak kullanıcılarını olabildiğince memnun ediyor.

Alıcıda 2 GB hafıza mevcut. Bu sayede kullanıcılar, alıcı üstünde kanal değişiklik yapma prosedürünü yaparken ya da öteki özelliklerden faydalanırlarken çok beklemek zorunda kalmıyorlar. Bunun yanı sıra alıcı, kafi hafıza kapasitesinin yanı sıra kesintisiz bir arayüze sahip. Bu vaziyet da alıcının çabucak çalışmasını etkiliyor. Görüntü kalitesine baktığımızda alıcı, 1080p HD çözünürlüğünde çalışıyor.

Alıcıda kullanılan irtibat noktaları olabildiğince çeşitli. Kullanıcılar, 1.3 DiSEqC standardı vasıtası ile uydu sistemi ve alıcı içinde irtibat kurabiliyorlar. Bunun yanı sıra alıcıda 3 tane USB girişi ve 1 tane HDMI 1.3 girişi mevcut. Alıcının maksimum en önemli özelliği ise ethernet girişine haiz olması oluyor.

Bunun yanı sıra alıcıda noksan olarak söyleyebileceğimiz hususiyet ise dahili Wi-Fi alıcısı olmaması oluyor. Alıcıda YouTube hatta IPTV desteği mevcut. Fakat bu özelliklerden faydalanabilmeniz için ilaveten Wi-Fi alıcısı almanız gerekiyor.

Çok gelişmiş özelliklere haiz olmayan ama hız şeklinde de sizi memnun edecek bir alıcı arıyorsanız Korax IP Plus HD V4, beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacaktır. Alıcı, Türkiye’de 500 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Korax IP Plus HD V4 – Satın Al

DreamStar Master IPTV

DreamStar Master IPTV

DreamStar, Türkiye’de maksimum tercih edilen uydu teknolojisi üreticilerinden birisi olarak biliniyor. Marka, uydu alıcılarının yanı sıra ürettiği tv modelleriyle de ön plana çıkıyor. Bundan kaynaklı DreamStar, uydu teknolojisi konusu ile ilgili insanların yeğleyen markalardan birisi diyebiliriz. Bizler de bu listemizde DreamStar Master IPTV uydu alıcısı modeline yer verdik.

Alıcıda 2 GB hafıza mevcut. Bu bellek, kullananların alıcıyı kesintisiz bir halde kullanmalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra DreamStar, alıcının performansını yükseltebilmek adına işletim sistemi olarak Linux kullanmayı tercih etti. Ayrıca alıcıda yer edinen Hisilicon işlemci, alıcının performansını daha da güçlendiriyor.

DreamStar, alıcının tasarımında USB girişine yer verdi. Bu sayede kullanıcılar, USB hafıza sayesinde alıcıyı güncelleyebiliyorlar. Ayrıca alıcıda HDMI girişi de mevcut. Bunlardan ziyade alıcıyı ön plana çıkartan özellik, alıcıda yer edinen dahili Wi-Fi özelliği oluyor.

Dahili Wi-Fi vasıtası ile kullanıcılar, rastgele bir aparat almadan alıcı üstünden YouTube gibi platformlara girebiliyorlar. Ayrıca alıcıda IPTV desteği de mevcut. Bu sayede kullanıcılar, Wi-Fi desteği ile IPTV özelliğinden de faydalanabiliyorlar.

Alıcının tek negatif noktası ise imaj kalitesi oluyor. DreamStar, kullanıcılarına 1080p HD çözünürlüğünde bir imaj kalitesi sunuyor. Full HD imaj kalitesi, genel hatlarıyla kafi bir performans veriyor. Fakat alıcının fiyatı göz önüne alındığında alıcıda 4K desteği bulunsaydı alıcı kullanıcılarını daha fazla memnun edebilirdi diyebiliriz.

Sahip olduğu donanım ve özelliklerle kullanıcılarını memnun eden DreamStar Master IPTV, Türkiye’de 815 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

DreamStar Master IPTV – Satın Al

Redline Redroid S100 Plus

Redline Redroid S100 Plus

Listemize Redline marka bir uydu alıcısı ile devam ediyoruz. Türkiye’de 20 yıldan fazla süredir hizmet veren Redline, muhtelif kategorilerde teknolojik aygıt üretiyor. Bundan kaynaklı marka, ürettiği uydu alıcısı modelleriyle kullanıcılarına emniyet veriyor. Bizler de en iyi uydu alıcısı önerileri listemizde Redline tarafınca üretilen Redroid S100 Plus modeline yer verdik.

Alıcıda 2 GB DDR3 hafıza mevcut. Bunun yanı sıra Redline, alıcıda ARM Cortex A53 işlemci kullanmayı tercih etti. Ayrıca alıcıda bulunan Mali 450 grafik işlemcisi, alıcıyı donanım anlamında olabildiğince kuvvetli hale getiriyor. Redroid S100 Plus, haiz olduğu 8 GB depolama alanıyla kullanıcılarına geniş bir kanal ve tatbik kapasitesi sunuyor.

Alıcıda 1.3 DiSEqC girişi mevcut. Bunun yanı sıra Redline, alıcıda 2 tane USB girişi ve 1 tane HDMI girişi kullanmayı tercih etti. Alıcının en iyi yanlarından birisi, dahili Wi-Fi hususi durumunun ve ethernet girişinin olması oluyor. Bu sayede kullanıcılar, rastgele bir aracı cihaza gerek kalmadan doğrudan alıcı üstünden internete bağlanabiliyorlar.

Kullanıcıların alıcı üstünden internete bağlanmaları olabildiğince önemli. Çünkü alıcı, Android tabanlı bir işletim sistemiyle çalışıyor. Bundan kaynaklı web bağlantısına haiz olan kullanıcılar, alıcı ile YouTube, Netflix gibi platformlara erişebiliyorlar. Ayrıca alıcının Android tabanlı olması, alıcının kullanıcılara tatbik yükleme özelliği sunmasını da sağlıyor.

Yazılım ve donanım anlamında kullanıcılarını etkilemeyi başaran Redline Redroid S100 Plus, imaj kalitesi konusu ile ilgili da kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Çünkü alıcı, 2160p çözünürlük desteği ile kullanıcılarına 4K imaj kalitesi sunuyor. Ayrıca alıcının FPS kıymeti 60 Hz olarak karşımıza çıkıyor. Bu değerler de alıcının, kullanıcılarına olabildiğince net bir imaj kalitesi sunmasını sağlıyor.

Redline Redroid S100 Plus, özellikleri bakımından orta-üst seviye uydu alıcı modellerinden birisi diyebiliriz. Bundan kaynaklı alıcının fiyatı, birtakım kullanıcılar için yüksek gelecektir. Redline Redroid S100 Plus, Türkiye’de 1.300 TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır.

Redline Redroid S100 Plus – Satın Al

Next Q-Play 4K

Next Q-Play 4K

Next, sizler için hazırladığımız en iyi uydu alıcısı önerileri listemizde bir modeliyle daha kendisine yer bulmayı başardı. Şirket, her düzeyde uydu alıcısı modelleri üretmeye çalışıyor. Bu doğrultuda Next Q-Play 4K modeli de orta segment uydu alıcısı modellerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Next Q-Play 4K, ARM Cortex A55 ile kullanıcılarıyla buluşuyor. Böylece Next, bir çok modelinde kullanmış olduğu bu işlemci ile kullanıcılarını genel hatlarıyla memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra uydu alıcısında ARM Mali-G31 MP2 grafik işlemcisi mevcut.

Bu grafik işlemcisi, kullananların uydu alıcısı üstünden görüntüleri net bir halde elde etmelerini sağlıyor. Ayrıca Next, yüksek performans yakalayabilmek için uydu alıcısında 2 GB RAM kullanmayı tercih etti. Uydu alıcısının dahili depolama kapasitesi kısmında ise 16 GB’lık bir depolama alanı, kullanıcılarla buluşuyor.

Next Q-Play 4K, donanım konusu ile ilgili kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor diyebiliriz. Ayrıca Next, bu uydu alıcısında Android 9.0 kullandı. Böylece Next Q-Play 4K kullanıcıları, uydu alıcıları üstünden uydu kanallarını izlemenin yanı sıra muhtelif işlemleri de yapabiliyorlar. 20.000 tane kanal kapasitesi olan uydu alıcısı, Netflix ve YouTube başta olmak suretiyle muhtelif tanınmış platformların uygulamalarını da destekliyor.

2160p çözünürlüğe kadar yardımcı sunan Next Q-Play 4K, 4K imaj kalitesi sağlıyor. Böylece kullanıcılar, uydu alıcısı üstünden yüksek çözünürlükte yayınlar izleyebiliyorlar. Orta segmentteki en etkin uydu modellerinden birisi olan Next Q-Play 4K, Türkiye’de 1.625 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Next Q-Play 4K – Satın Al

Hiremco Impala

Hiremco Impala

1972 yılından beri kullanıcılarına hizmet veren Hiremco, uydu alıcısı sektöründe olabildiğince etkin işler çıkartıyor. Şirket, genelde üst seviye uydu alıcısı modelleri üretiyor. Bundan kaynaklı Hiremco marka uydu alıcıları, gösterdikleri yüksek performanslar ile kullanıcılarından tam not alıyorlar. Bizler de en iyi uydu alıcısı önerileri listemizde Hiremco Impala modeline yer verdik.

Hiremco, bu modelde Cortex A55 işlemci kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra alıcıda, Mali-G31 MP2 grafik işlemcisi yer alıyor. Şirket, işlemcinin performansını 2 GB RAM ile destekliyor. Bu sayede Hiremco Impala, kullanıcılarına süratli ve yüksek bir performans gösteriyor. Ayrıca alıcıda yer edinen 16 GB depolama alanı, kullananların alıcıya muhtelif programlar ve yüksek sayıda kanal yüklemelerini sağlıyor.

Alıcı, Android işletim sistemiyle çalışıyor. Hiremco, kullanıcılarının Android tecrübesini üst düzeyde yaşayabilmeleri için alıcıda dahili Wi-Fi alıcısı ve ethernet girişi kullanmayı tercih etti. Bunun yanı sıra alıcıda HDMI girişi ve 2 tane USB girişi mevcut. Ayrıca alıcıda Bluetooth desteği de mevcut. Böylece kullanıcılar, diledikleri yöntemle alıcı ile irtibat kurabiliyorlar.

Alıcının en beğenilen tarafı, güncelleme desteği oluyor. Hiremco, alıcıda OTA güncelleme desteği sunuyor. Yani kullanıcılar alıcılarını güncelleyebilmek için USB hafıza üstünden güncelleme gibi şekilleri kullanmak zorunda kalmıyorlar. İnternete bağlı olan alıcı, kendiliğinden program güncellemelerini alıyor.

Ayrıca alıcının imaj kalitesi de olabildiğince tatminkar düzeyde. Çünkü alıcı, kullanıcılarına 2160p çözünürlüğünde hizmet sunuyor. Bunun yanı sıra alıcının FPS kıymeti 60 Hz olarak belirtiliyor. Memnun edici özelliklere haiz olan alıcı, 4K imaj kalitesiyle de kullanıcılarını etkiliyor.

Hiremco Impala, Türkiye’de satılan üst seviye ev tipi uydu alıcısı modellerinden birisi diyebiliriz. Bundan kaynaklı alıcın Türkiye’deki satış fiyatı, 1.650 TL’den başlıyor.

Hiremco Impala – Satın Al

Next Quantum 4K+

En İyi Uydu Alıcısı Önerileri - Next Quantum 4K+

En iyi uydu alıcısı önerileri listemize gene bir Next modeli ile devam ediyoruz. Şirketin uydu teknolojileri mevzusundaki başarılarından bahsetmiştik. Bu başarı, firmanın üst seviye uydu alıcısı modelleri üretmesini de sağlıyor. Bundan kaynaklı Next Quantum 4K+ modeline listemizde yer vermeseydik olmazdı.

Alıcıda ARM Cortex A53 işlemci mevcut. Bunun yanı sıra Next, alıcıda Mali-450MP grafik işlemcisi kullanmayı tercih etti. Alıcıda, alıcının kuvvetli işlemcisinin performansını destekleyen 2 GB DDR3 RAM mevcut. Ayrıca Next, alıcının dahili depolama kapasitesi kısmında kullanıcılarına 16 GB kapasiteli bir alan sunuyor. Bu sayede Next, donanım olarak olabildiğince kuvvetli bir alıcı kurmayı başardı.

Alıcıda 2 tane USB girişi ve HDMI girişi mevcut. Bunun yanı sıra Android tabanlı olan alıcı, dahili Wi-Fi özelliğine ve ethernet girişine de sahip. Kullanıcılar, alıcının haiz olduğu işletim sistemi ve web desteği vasıtası ile alıcı üstünden muhtelif programları kullanabiliyorlar. Bu uygulamaların başlangıcında Netflix, YouTube gibi tanınmış platformlar geliyor.

Next, kullanıcılarına 2160p çözünürlüğünde bir imaj kalitesi sunuyor. Bunun yanı sıra kullanıcılar, alıcıdan 60 Hz FPS kıymeti alıyorlar. 4K imaj çözünürlüğünde hizmet veren alıcı, böylece kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor.

Güçlü donanımı ve sunmuş olduğu özellikler ile dikkat çeken Next Quantum 4K+, Türkiye’de 2.100 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.

Next Quantum 4K+ – Satın Al

Octagon SF8008

Octagon SF8008

Sizler için hazırladığımız en iyi uydu alıcısı önerileri listemizin son esnasında Octagon SF8008 kendisine yer buluyor. Octagon, genelde uydu sektöründe üretmiş olduğu üst seviye uydu modelleriyle malum bir marka olarak dikkat çekiyor. Bundan kaynaklı Octagon SF8008, seçmiş olduğumuz en iyi uydu modellerinden birisi olarak listemize giriyor.

Alıcı, enerjisini Hisilicon 3798MV200 işlemciden alıyor. Bunun yanı sıra şirket, bu modelde 1 GB DDR4 RAM ve 8 GB dahili depolama kapasitesi kullanmayı tercih etti. Bu sayede alıcı, süratli performansıyla kullanıcılarını fazlasıyla memnun etmeyi başarıyor. Ayrıca Octagon SF8008, haiz olduğu yazılımla kullanıcılarına gelişmiş bir uydu tecrübesi sunuyor.

4K desteği bulunan alıcı, 2160p çözünürlüğünde imaj kalitesi sunuyor. Bunun yanı sıra alıcıda HDR ve HDCP destekleri de mevcut. Bu sayede kullanıcılar, alıcı üstünden üst seviye imaj kalitesinde içerik izleyebiliyorlar. Octagon SF8008, haiz olduğu özelliklerin yanı sıra tasarımıyla da olabildiğince kullanışlı.

Alıcıda dahili bir Wi-Fi alıcısı mevcut. Bunun yanı sıra alıcıda ethernet girişi de mevcut. Bu sayede kullanıcılar, alıcıları üstünden rahatlıkla web bağlantısı kurabiliyorlar. 2 tane USB girişine haiz olan alıcıda aynı zamanda HDMI girişi de mevcut.

Sahip olduğu özelliklerden tasarımına kadar bir çok noktada kullanıcılarını etkilemeyi başaran Octagon SF8008, uydu alıcısı pazarındaki en etkin modellerden birisi diyebiliriz. Octagon SF8008, Türkiye’de 2.900 TL’den başlayan fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşmaktadır.

Octagon SF8008 – Satın Al

Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız en iyi uydu alıcısı önerileri listemiz burada sona eriyor. Bu listemizde sizler için her fiyat aralığına makul uydu alıcısı modellerine yer vermeye çalıştık. Bu uydu alıcılarını, en önemli özelliklerine ve gösterdikleri performanslara göre değerlendirdik.

Bir uydu alıcısı almaya karar verdiğinizde belirlemeniz gereksinim duyulan ilk ölçüt uydu alıcısına ne kadar bütçe ayırabileceğiniz olmalı. Çünkü piyasada bir çok uydu alıcısı modeli mevcut. Bu modellerden bazıları yüksek satış fiyatlarına sahipken bazıları ise daha makul fiyatlarla kullanıcılarıyla buluşuyor. Bundan kaynaklı öncelikle bütçenizi belirlemeniz gerekiyor.

Daha sonrasında uydu alıcısından beklentilerinizin neler olduğuna karar vermelisiniz. Eğer yalnızca uydu kanallarını izleyebileceğiniz bir uydu alıcısı arıyorsanız daha düşük seviyeli bir uydu alıcısı size kafi olacaktır. Ancak IPTV, Wi-Fi desteği gibi muhtelif özelliklere haiz uydu alıcıları ile televizyonunuzu adeta bir Smart TV’ye dönüştürmek istiyorsanız daha üst seviye uydu alıcısı modellerine bakmanız gerekiyor.

Sizler de kullandığınız ve öneri ettiğiniz uydu alıcısı modellerini aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.