En İyi Xbox Game Pass Oyunları – Aralık 2022

resim92353277
resim92353277

Oyun fiyatlarının artması ile beraber oyuncular alternatif yollar aramaya başladı. Bazı şirketler da bu hususta oyuncuların gereksinimlerini görmüş oldu bunlara makul adımlar attı. Xbox şirketi da bu hizmeti elde eden şirketler arasında. Sunmuş olduğu Xbox Game Pass hizmeti ile oyunları tek bir çatı altında topladı.

Xbox Game Pass için aslında bir nevi oyun dünyasının Netflix’i diyebiliriz. Çünkü aylık belli miktarda bir ödeme yaparak hizmet içeriğinde bulunan bütün oyunlara erişebiliyorsunuz. Üstelik aylık ücretin haricinde ek bir ücret de ödemeniz gerekmiyor.

Biz de bu içeriğimiz içerisinde sizlere en iyi Xbox Game Pass oyunları ile ilgili aktüel bir sıralama sunacağız. Hatta bu sıralama içerisinde o ay eklenen yeni oyunları ve kısa sürede kütüphaneden kaldırılacak olan oyunları da görebileceksiniz. Şimdi hazırsanız ilkin en iyi Xbox Game Pass oyunları ile başlayalım.

İçindekiler

En İyi Xbox Game Pass Oyunları – PC

House Flipper

Listedeki öteki oyunlar kadar yüksek geniş bütçeli olmasa da çok eğlenceli bir simülasyon oyunu olan House Flipper Xbox Game Pass aboneleri için bedava olarak sunuluyor. Oyunun isminden de anlayabileceğiniz gibi amacımız evleri onarmak ve yeni sahiplerine ulaştırmak.

Evleri tekrar tasarlarken duvar yıkmak, döşem döşemek gibi değişik eylemleri de gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bunun yanı sıra doğal ki duvar boyama ve eşya seçme gibi süreçler de bizim kontrolümüzde oluyor. Ancak müşterilerin siparişleri doğrultusunda çalışmanız icap ettiğini de unutmamalısınız.

Özellikle simülasyon oyunu seven oyuncular için House Flipper son aşama eğlenceli bir yapım. Öyle ki saatler süresince ev düzenlerken kendinizi bulabilirsiniz. Bu nedenle Xbox Game Pass aboneliğiniz içerisinde yeni bir oyun arıyorsanız mutlaka göz atmalısınız.

Forza Horizon 4 Standard Edition

Oyun dünyasında otomobil yarışı oyunlarından bahsediliyorsa Forza Horizon oyunlarının ismi mutlaka geçer. Hatta sizler için daha ilkin hazırladığımız En İyi Araba Oyunları sıralaması içerisinde de Forza Horizon 4’ü görebilirsiniz.

2021 yılı içerisinde piyasaya sunulan Forza Horizon 4 oyuncular arasında büyük beğeni topladı. Gerek grafikleri gerekse oynanışı itibariyle olabildiğince hoş bir oyun. İçerisinde 500’e yakın vasıta mevcut. Bu araçları Britanya topraklarında sürebilirsiniz.

Oyunu düzgüsel şartlarda satın almak dilerseniz 92 TL ödemeniz gerekiyor. Fakat Xbox Game Pass ile bu durumdan kurtuluyorsunuz. Eğer eğlenceli bir vakit geçirmek ve hoş grafiklere haiz bir oyunda otomobil kullanmak istiyorsanız Forza Horizon 4’ü deneyebilirsiniz.

Back 4 Blood

Zombi konulu oyunları sevenler mutlaka Left 4 Dead oynamıştır. Back 4 Blood oyunu da o çok sevilen Left 4 Dead serisinin yaratıcılarının elinden çıkan bir oyun. Oyunu öykü modunda dört kişiyle beraber oynayabiliyorsunuz. Gittikçe zorlaşan görevlerde hayatta kalabilmek için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor.

Bu arada ancak arkadaşlarınız ile beraber oynamıyorsunuz. Dilerseniz PvP modunda onlara karşı da savaşım edebilirsiniz. Kimi vakit hususi silahlara haiz olan bir Temizleyici olmak istersiniz bazen da onları zorlayan bir Ridden. İşte Back 4 Blood oyununda bunu gerçekleştirebiliyorsunuz.

2021 yılının Ekim ayında piyasaya çıktı. Normal şartlarda oyunu satın almak dilerseniz 249 TL ödemeniz gerekiyor. Zaten fiyatı bu şekilde yüksek olan oyunlar için Xbox Game Pass olabildiğince hoş bir alternatif oluyor. Hatta yeni çıkmış bir oyunu kütüphanede görmek de son aşama güzel. Korku dolu geceler sizi bekliyor.

Sea of Thieves

Adından da anlayabileceğiniz gibi Sea of Thieves oyunu ile karadan denizlere doğru yelken açıyoruz. Genelde filmlerde gördüğümüz korsan yaşamını bu oyun vasıtası ile deneyim edebilirsiniz. Oldukça geniş bir fanatik kitlesine haiz olduğundan kaynaklı beraber oynayacak kişileri bulmak o kadar da zor olmuyor.

Oyunda amacımız gemiye binip keşfe çıkmak ve doğal ki yağma yapmak. Çünkü biz korsanız ve korsan olmak bunu gerektirir. Tabii siz bu tarz şeyleri yaparken bir tarafta da öteki gemiler çevrenizde olacak. Bunların hangisinin dost, hangisinin hasım gemisi bulunduğunu bilmediğiniz için devamlı olarak tetikte beklemeniz gerekiyor.

Sürekli olarak yenilenen bu oyun uzun bir müddet daha oyuncular tarafınca oynanacak gibi gözüküyor. Bu arada oyun düzgüsel şartlarda 61 TL’den satılıyor.

Forza Horizon 5 Standard Edition

Forza serisinin yeni oyunu Forza Horizon 5 de Xbox Game Pass aboneliği dahilinde oyunculara sunuluyor. Geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştiren oyun, bilhassa grafik anlamında rakiplerinden olabildiğince üstün.

Yarış oyununa ayrıca bir aleni dünya oyunu olan Forza Horizon 5, bunun yanı sıra online oynanışa da imkân sağlıyor. Playground Games tarafınca tasarlanan oyun Forza Horizon 4 ile beraber Xbox Game Pass oyunları arasında bulunuyor.

Forza Horizon 4’ün aksine FH5’te rotamız Meksika oluyor. Yarış oyunları konusu ile ilgili en etkin serilerden birisi olan Forza Horizon etken bir oyuncu kitlesine de sahip. Yalnızca oyunu satın almak dilerseniz ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret ise 300 TL.

Gears 5

Xbox Game Pass aboneliği kapsamında oyunculara sunulan bir öteki etkin imal ise Gears 5 oluyor. The Coalition tarafınca tasarlanan oyun aksiyon ve serüven türü örneklerinin sevilen yapımları arasında yer alıyor.

Oyun içerisinde çoğu değişik mod mevcut. Bunlar arasında PvP ya da PvE modlarını saymak mümkün. Buna ayrıca oyunun gelişmiş bir kumanda desteği bulunduğunu da belirtmekte yarar var. Tüm bu yönleriyle Gears 5 en iyi Xbox Game Pass oyunları arasında yer alıyor. Özellikle serinin eski oyunlarını oynadıysanız mutlaka göz atmanızı öneririz.

Mortal Kombat 11

Xbox Game Pass oyunları arasında yer edinen efsaneleşmiş serilerden bir öteki ise Mortal Kombat oluyor. Mortal Kombat 11 ile Xbox Game Pass kataloğuna dahil olan seri dövüş oyunlarının en etkin temsilcilerinden birisi.

Oyunun iki değişik öykü senaristliği olduğu anlatım ediliyor. Eğer kurgusal bir dövüş oyunu oynamak dilerseniz Mortal Kombat 11 sizin için mükemmel bir tercih olacaktır. Buna ayrıca oyunda 37 değişik dövüşçü yer almış olduğu belirtiliyor. Üstelik bunların arasında Sylvester Stallone’un seslendirdiği Rambo da mevcut.

Oyunun değişik modları da Mortal Kombat 11’de mevcut. Eğer ancak Mortal Kombat 11 almak dilerseniz ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret ise 82 TL olarak anlatım ediliyor.

Serious Sam 4

En iyi Xbox Game Pass oyunları arasında yer edinen bir öteki Serious Sam serisinden geliyor. Serious Sam 4 Game Pass kapsamına dahil edilen oyunlar arasında yer alıyor. Aksiyon ve serüven türündeki bu oyun bilhassa serinin fanatikleri tarafınca olabildiğince beğeni topluyor.

İnsanlığın olabildiğince sıkıntılı günler geçirdiği bir dönemde geçen oyun Sam Stone’un önderliğinde verilen bir mücadeleyi temel alıyor. Serious Sam eşliğinde işgalcileri zapt etmeye çalıştığımız bu oyun, aksiyon tecrübesini fazlasıyla yaşatıyor.

Oyunda yer edinen co-op modu ile eğlence daha da katlanıyor. Eğer birkaç arkadaşınızla oynarsanız Serious Sam’in keyfini daha fazla çıkaracağınıza eminiz. Oyun düzgüsel şartlarda da makul fiyatlı fakat Xbox Game Pass aboneliğiniz var ise bir göz atmanızı öneri ederiz.

Halo Infinite

En iyi Xbox Game Pass oyunları arasında saymamız ihtiyaç duyulan en mühim oyunlardan birisi kuşkusuz Halo Infinite. 15 Kasım 2021 tarihinde piyasaya çıkan oyun Master Chief’in en sıkıntılı maceralarından birisini anlatıyor. Bu macerada insanlığın kaderi de onun ellerinde.

Oyunun çok oyunculu modu bütün kullanıcılara Steam üstünden bedava olarak sunuluyor. Ancak oyunun öyküsünü oynamak dilerseniz ödemeniz ihtiyaç duyulan ücret 300 TL’yi buluyor. Xbox Game Pass aboneliği kapsamında oyunu problemsiz bir halde oynayabilirsiniz.

Özellikle Halo serisinin önceki oyunlarını oynadıysanız bu tecrübesi kaçırmamanızı şiddetle öneri ediyoruz. Oyunun son dönemde büyük bir yankı uyandırdığını da belirtmekte yarar var.

A Plague Tale: Innocence

A Plague Tale: Innocence ile geçiyoruz Orta Çağ zamanlarına. Ortalıkta bir kara veba salgını var ve ortam yeteri kadar kasvetli. Amicia adındaki karakterimiz kardeşi Hugo ile beraber. Yetim kardeşlerin bu yolculuğunda Amicia olarak hem Hugo’yu koruyacağız hem de hayatta kalmaya çalışacağız.

Oyunun grafikleri ve oynanışı şahane. 2019 senesinde piyasaya çıkmış olduğu halde hala çoğu oyuncu tarafınca oynanıyor. Zaten oyuna dair negatif yorumları çok göremiyorsunuz. Çünkü olabildiğince çarpıcı bir atmosfere ve hikayeye sahip.

Üst nitelik oyunlar arasında yer ediniyor ve düzgüsel şartlarda 250 TL bandında bir fiyata sahip. Arada sırada indirime girse de indirimleri beklemek istemeyenler için Xbox Game Pass olabildiğince hoş bir alternatif.

Need For Speed Heat

Yine bir otomobil yarışı oyunu ile karşınızdayız. Xbox Game Pass oyunları arasında en pahalı oyunlardan birisi aslında. Çünkü oyunu Steam üstünden almak dilerseniz 499 TL ödemeniz gerekiyor. Fakat Xbox Game Pass ile EA Play beraber olduğundan bu oyuna ekstra bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Oyunda amacımız belli: Yarış yapmak ve kazanmak. Standart Need For Speed oyunu yani. Fakat görseller ve oynanış on numara diyebiliriz. 2019 senesinde piyasaya çıktı. Dilerseniz tek başınıza dilerseniz dostlarınızla beraber oynayabilirsiniz.

Bu kadar pahalı oyunları Xbox Game Pass kütüphanesinde olduğu sürece mutlaka oynamanızı öneri ederiz.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, özetlemek gerekirse Skyrim, çoğu oyuncu tarafınca olabildiğince beğeniliyor. Resmen bitmeyen bir yapıya sahip. Bu oyunu yıllardır oynayan oyuncular bulunduğunu da biliyoruz.

Tüm zamanların en iyi oyunları arasında yayınlanan bir oyun. Biz de daha önceden sizler için hazırladığımız En İyi Hikayeli Oyunlar sıralamasında kendisine yer vermiştik. Xbox Game Pass kütüphanesinde olması çok hoş olmuş. Çünkü eski bir oyun olduğu halde hala içimizi ürperten, devamlı oynama hissiyatı oluşturan bir baş yapıt.

Oyunu Steam üstünden almak dilerseniz 199 TL ödemeniz gerekiyor. Tabii ki Xbox Game Pass ile bu vaziyet ortadan kalkıyor.

The Sims 4

Gerçek hayatta yapamadığımız her şeyi yapmamıza imkân elde eden oyun The Sims, dördüncü oyunu ile Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alıyor. Bu oyun vasıtası ile dilerseniz bir Rock yıldızı, dilerseniz bir akademisyen, dilerseniz belediye başkanı olabilirsiniz. Özellikle sorun bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde hayal ettiğimiz yaşamı sanal dünyada da olsa yaşayabiliriz The Sims 4 sayesinde.

The Sims 4, 2014 senesinde piyasaya çıktı. Ama bildiğiniz suretiyle oyun devamlı ek paketler ve güncellemeler alıyor. Bu sayede devamlı olarak aktüel kalıyor. Bugün The Sims 4’ü Steam üstünden almak dilerseniz 280 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Xbox Game Pass oyunları doğal ki bu kadarla sınırı olan değil. 400’den fazla oyun kütüphanede yer alıyor. Üstelik her ay bu oyunlara yenileri ekleniyor. Bu nedenle devamlı aynı oyunları oynamak zorunda kalmıyorsunuz. Aylık ücret ödeyerek Xbox Game Pass’te yer edinen oyunların hepsine haiz olabiliyorsunuz. Düzenli olarak güncellenecek listemizde değişik oyunları devamlı takip edebilirsiniz.

Xbox Game Pass Oyunları: Yeni Eklenen Oyunlar – Aralık 2022

Her ay derli toplu olarak Xbox Game Pass’e yeni oyunlar ekleniyor. Bu ay içerisinde de oyun kütüphanesine 16 yeni oyun eklendi. Üstelik bu oyunlardan bazıları çıkış tarihiyle beraber Game Pass’e ekleniyor. Bu oyunların adlarını aşağıda görebilirsiniz.

 • LAPIN (Game Preview)
 • Football Manager 2023
 • Dune: Spice Wars (Game Preview)
 • Totally Reliable Delivery Service
 • Warhammer 40,000: Darktide
 • The Walking Dead: The Final Season
 • Soccer Story
 • Gungrave G.O.R.E
 • Ghostlore (Game Preview)
 • Pentiment
 • Footbal Manager 2023 Console
 • Eastward
 • Return to Monkey Island
 • Somerville
 • Microsoft Flight Simulator Standard 40th Anniversary Edition
 • Battlefield 2042

Xbox Game Pass Oyunları: Yakın Zamanda Çıkacak Oyunlar

Her ay derli toplu olarak oyunların eklenmesi ile beraber birtakım oyunlar da kütüphaneden kaldırılıyor. Ama işin hoş yanı bunu haber vermeden yapmıyorlar. Dolayısıyla oynadığınız oyunlar aniden ortalıktan kaybolmuyor. Xbox Game Pass kütüphanesinden kısa sürede kaldırılacak olan oyunların listesini aşağıda görebilirsiniz.

 • EA SPORTs Rory McIlroy PGA TOUR
 • Neoverse
 • Breathedge
 • DRAGON QUEST XIS: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition
 • ONE PIECE: PIRATE WARRIORS 4
 • Alien: Fireteam Elite
 • Lake
 • Firewatch
 • Ryan ile Yarış
 • Record of Lodoss War – Deedlit in Wonder Labyrinth
 • TRANSFROMERS: BATTLEGROUNDS

Xbox, Game Pass hizmetinden kaldıracağı oyunları iki hafta daha önceden haber vermektedir. Önümüzdeki iki haftalık süreçte Xbox Game Pass kütüphanesinden kaldırılacak öteki bir oyun bulunmuyor.

Xbox Game Pass Oyunları: Yakında Eklenecek Oyunlar

Son olarak Xbox Game Pass’e kısa sürede eklenmesi planlanan yeni oyunların listesine değineceğiz. Bu sayede oynamak istediğiniz oyunları kendinize göre bir oynama listesine koyabilirsiniz. Yakında eklenecek 3 yeni oyun şu şekilde:

 • Monster Hunter Rise
 • Hello Neighbor 2
 • High On Life