En İyi Xiaomi Telefonu – 2022


Son zaman teknoloji dünyasını kasıp kavuran bir müstahsil devamlı gündemde kalmayı başarıyor. Dünyanın dört yanına ürün gönderen, ürettiği cihazlarla kullanıcılarını memnun etmeyi başaran ve onlarca teknolojik aygıt üretiminde oranı olan Xiaomi, telefon konusu ile ilgili da en etkin şirketlerden birisi. Peki, en iyi Xiaomi telefonu hangisi?

Bu mevzuya değinmeden ilkin dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan mühim bir tefrik bulunuyor. Xiaomi, dünyanın dört bir yanına ürettiği teknolojileri dağıtsa da bütün ürünlerini Türkiye’de bulmak olası değil. Bu nedenle ülkemizde resmi olarak satışı olan telefonların bu listede yer alacağını belirtelim.

Bu kapsamda değinmemiz ihtiyaç duyulan bir öteki mevzu da Xiaomi Mi Mix Fold’un listede yer almayacağı oluyor. Xiaomi’nin Samsung ve Huawei gibi devlerle yarıştığı bir alan olan katlanabilir telefon sektöründe ürettiği bu aygıt maalesef Türkiye’de resmi olarak satılmıyor. Bu nedenle bu etkin aleti en iyi telefonlar içinde göstermemiz yanıltıcı olabilir. Yine de olabildiğince etkin olan bu cihaza da başta değinmek istedik. Şimdi sizler için seçtiğimiz en iyi Xiaomi telefonlarına bakalım.

İçindekiler

Xiaomi 12 Pro

xiaomi-12-pro

Şirketin en aktüel telefonlarından biri olan Xiaomi 12 Pro listemize zirveden girmeye hak kazanıyor. Üst segment bir amiral gemisi özelliklerine haiz aygıt Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi Xiaomi telefonu olarak dikkat çekiyor. Özellikle monitör ve donanım performansı cihazın öne geçmesini sağlıyor.

Xiaomi 12 Pro, 6.73 inç boyutunda AMOLED bir ekrana sahip. Telefonun monitör çözünürlüğü ise QHD+ olarak anlatım ediliyor. 522 PPI px yoğunluğu ve 120 Hz monitör yenileme hızı ile kesintisiz ve canlı sahneler cihazda yer alıyor. Aynı zamanda Dolby Vision, 10-bit renk desteği, HDR10+ ve daha çoğu hususiyet Xiaomi 12 Pro’nun ekranında mevcut.

Telefonun donanım performansıyla öne geçmesini elde eden en mühim unsurlardan birisi ise 4 nm Snapdragon 8 Gen 1 çip seti oluyor. Qualcomm’un en yeni çip seti olmasa da son aşama etkin bir performans sağladığını söylemek mümkün. Ayrıca Xiaomi bu çip setini 8 GB ve 12 GB RAM ile destekliyor. Depolama konusu ile ilgili ise 256 GB ve 512 GB seçenekleri cihazda yer alıyor.

Üç kameralı bir düzeneğe haiz olan Xiaomi 12 Pro’nun ana lensi 50 MP çözünürlükle kullananların karşısına çıkıyor. 24mm odak uzaklığına haiz bu lens 8K 24 FPS video kaydına imkân tanıyor. Ayrıca 4K 60 FPS opsiyonu de kullanıcılara sunuluyor.

İkinci kamerada ise 50 MP çözünürlüğünde olan bir ekstra geniş açı lensi görmek mümkün. Telefoto kamerasında ise 50 MP değerinde 48mm odak uzaklığına haiz bir kamera eşlik ediyor. İki kat optik yakınlaştırma desteği de cihazda mevcut. Ön tarafta ise FHD 60 FPS kayıt yapan 32 MP bir kamera yer alıyor.

Telefonun batarya özelliklerinde 4600 mAh kapasiteli bir pil, 120 W süratli şarj ve 50 W kablosuz şarj desteği yer alıyor. Ayrıca 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 gibi irtibat seçenekleri de cihazda mevcut. Tüm bu özellikleriyle Xiaomi 12 Pro için ülkemizde satışta olan en iyi Xiaomi telefonu demek yanlış olmayacaktır.

Xiaomi 12 Pro – Satın Al

Xiaomi 12 Pro Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi 12 Pro Teknik Özellikleri
Ekran 6.73 inç QHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 8 Gen 1
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 256/512 GB depolama alanı
Kamera 50 + 50 MP arka ve 32 MP ön kamera
Batarya 4600 mAh kapasiteli pil ve 120 W süratli şarj

Xiaomi 12

xiaomi 12 En İyi Xiaomi Telefonu

En iyi Xiaomi telefonları sıralamasında yer alan bir öteki model ise Xiaomi 12 serisinin standart sürümü oluyor. Xiaomi 12 Pro modeliyle benzer özelliklere haiz cihazın bilhassa monitör konusu ile ilgili Pro modelinden birazcık geri kaldığını söylemek mümkün. Fakat performans konusu ile ilgili rakiplerine kolaylıkla kafa tutan aygıt en iyi Xiaomi telefonları içinde yer almayı hak ediyor.

Xiaomi 12, 6.28 inç boyutunda AMOLED bir ekrana ve FHD+ monitör çözünürlüğüne sahip. 419 PPI px yoğunluğu ve 120 Hz monitör yenileme hızıyla Xiaomi 12 modeli monitör konusu ile ilgili sağlam bir performans sunuyor. Ayrıca 12-bit renk derinliği, HDR10+ ve Dolby Vision desteği de cihazda yer alıyor.

Telefonun çip seti Qualcomm tarafınca tasarlanan Snapdragon 8 Gen 1 olarak anlatım ediliyor. 2021 yılının aralık ayında tanıtılan cihazın o devre sunulan en yüksek çip setine haiz bulunduğunu belirtelim. Ayrıca Pro modelinde olduğu gibi 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri bu cihazda da yer alıyor. Depolama olarak ise 128 GB ve 256 GB seçenekleri mevcut.

Cihazın ana kamerasında 50 MP çözünürlüğünde olan bir lens bulunuyor. Sony IMX766 sensörüne haiz bu lens 8K 24 FPS çekime imkân sağlıyor. İkinci kamera ise 12 MP çözünürlüğe haiz bir ekstra geniş açı kamerası olarak anlatım ediliyor. Cihazda yer alan son arka kamera ise 5 MP çözünürlüğünde olan bir makro kamera olarak belirtiliyor. Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğünde olan bir kamera bulunuyor.

Telefonun 4.500 mAh kapasiteli bir bataryası mevcut. 67 W süratli şarj ve 50 W kablosuz şarj desteği de bataryanın özellikleri içinde yer alıyor. Ayrıca 5G desteği de üründe bulunuyor. Xiaomi 12 Pro modeliyle benzer özelliklere haiz cihazın kamera ve monitör konusu ile ilgili birazcık daha altı kısılmış demek mümkün. Yine de tam bir amiral gemisi olan Xiaomi 12 modeli ülkemizde satışa sunulan en iyi Xiaomi telefonları içinde yer alıyor.

Xiaomi 12 – Satın Al

Xiaomi 12 Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi 12 Teknik Özellikleri
Ekran 6.28 inç FHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 8 Gen 1
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 50 + 12 MP arka ve 5 MP ön kamera
Batarya 4500 mAh kapasiteli pil ve 67 W süratli şarj

POCO F4 GT

AnTuTu Puanı Yüksek Telefonlar - Xiaomi POCO F4 GT

En iyi Xiaomi telefonu listemize bir POCO modeliyle devam ediyoruz. 2022 senesinde piyasaya çıkan POCO F4 GT modeli listemizin en etkin cihazları içinde yer alıyor. Üstelik bu cihazın etkin özelliklerini kameradan ekrana her yönden hissetmek mümkün.

POCO F4 GT modelinin ekranıyla incelemeye başlayalım. 6.67 inç boyutunda bir ekrana haiz olan POCO F4 GT modelinin monitör teknolojisi AMOLED olarak anlatım ediliyor. FHD+ monitör çözünürlüğü ile dikkat çeken cihazın yenileme hızı ise 120 Hz olarak belirtiliyor. Bu sayede son aşama kesintisiz bir imaj sunduğunu belirtmekte yarar var.

Telefonun donanım özelliklerine baktığımızda ise çarpıcı bir çip seti bizleri karşılıyor. Qualcomm tarafınca tasarlanan Snapdragon 8 Gen 1 çip seti üründe yer alıyor. Günümüzün en etkin çip setlerinden biri olan Snapdragon 8 Gen 1 POCO F4 GT’nin performansını uçuruyor desek yeridir. Buna ayrıca 12 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama alternatifleri de üründe bulunuyor.

Kamera özelliklerine baktığımızda ise 64 MP ana kamerayı görüyoruz. Bu kamera ile 4K 60 FPS çekim yapmanın olası olduğu da belirtiliyor. Ayrıca 8 MP ekstra geniş açı ve 2 MP makro çekim kamerası da üründe bulunuyor. Ön tarafta ise 20 MP çözünürlüğe haiz bir kamera yer alıyor. Bu kameranın 1080p HD 60 FPS kayıt yapabildiğini de belirtelim.

4700 mAh kapasiteli bir bataryaya haiz POCO F4 GT bunun yanı sıra süratli şarj desteği yardımıyla kullanıcılara sunuluyor. 120W süratli şarj desteği ile dikkat çeken cihazın son aşama çabucak tam şarja ulaştığını söyleyebiliriz. Buna ayrıca 5G desteği ve Android 12 işletim sistemi desteği de cihazda yer alıyor. Bağlantı seçenekleri içinde Wi-Fi 6E, Bluetooth 5.2 ve Miracast gibi nedenler görmek mümkün.

POCO F4 GT – Satın Al

POCO F4 GT Teknik Özellikleri

Donanım POCO F4 GT Teknik Özellikleri
Ekran 6.67 inç FHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 8 Gen 1
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 64 + 8 + 2 MP arka ve 20 MP ön kamera
Batarya 4700 mAh kapasiteli pil ve 120 W süratli şarj

Xiaomi 12 Lite

xiaomi-12-lite En İyi Xiaomi Telefonu

En iyi Xiaomi telefonları içinde yer alan bir öteki aygıt ise Xiaomi 12 Lite oluyor. 12 serisi kapsamında satılan bu aygıt Xiaomi’nin en yeni telefonları içinde yer alıyor. Ancak Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro modelleri kadar yüksek donanıma haiz olmadığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle isminin Lite bulunduğunu söyleyebiliriz.

6.55 inç boyutunda AMOLED bir ekrana haiz olan Xiaomi 12 Lite’ın monitör çözünürlüğü FHD+ olarak anlatım ediliyor. Ayrıca 120 Hz monitör yenileme hızı da Xiaomi 12 Lite’ın monitör özellikleri içinde yer alıyor. Tüm bu özellikler vasıtası ile son aşama kesintisiz bir monitör tecrübesi yaşattığını belirtmek gerek. Üstelik HDR10+ ve Dolby Vision gibi teknolojiler de Xiaomi 12 Lite modelinde bulunuyor.

Donanım özelliklerine baktığımızda ise küçük bir hayal kırıklığı yaşamak mümkün. Çünkü cihazda çip seti olarak Snapdragon 778G mevcut. Serinin öteki modellerinde daha yeni çip setleri görürken Snapdragon 778G tercihi Lite model için bile birazcık düşük kalmış gibi duruyor. Ancak 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama kapasitesi alternatifleri ile performans konusu ile ilgili pek problem yaşayacağını söyleyemeyiz.

Kamera özelliklerine baktığımızda ise 108 MP çözünürlüğe haiz bir ana kamera bizleri karşılıyor. Bu kameranın 4K 30 FPS çekim yapma kabiliyeti bulunduğunu söyleyelim. İkinci kamera olarak ise 8 MP bir ekstra geniş açılı lens mevcut. Üçüncü kamerada da 2 MP makro çekim desteği görüyoruz. Ön tarafta ise 32 MP çözünürlüğe haiz bir kamera var. Bu kamera da FHD 60 FPS çekim desteği ile karşımıza çıkıyor.

Pil özelliklerinde ise 4300 mAh kapasiteli bir bataryaya haiz bulunduğunu görüyoruz. 67 W süratli şarj desteği ile de ürünün son aşama çabucak şarj bulunduğunu belirtelim. Buna ayrıca Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, Android 12 gibi aktüel teknolojiler üründe bulunuyor. Ayrıca 5G desteği de cihazda yer alıyor. 2022 yılının Temmuz ayında çıkan bir aygıt bulunduğunu da hatırlatmakta yarar var.

Xiaomi 12 Lite – Satın Al

Xiaomi 12 Lite Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi 12 Lite Teknik Özellikleri
Ekran 6.55 inç FHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 778G
RAM 6/8 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 108 + 8 + 5 MP arka ve 32 MP ön kamera
Batarya 4300 mAh kapasiteli pil ve 67 W süratli şarj

Xiaomi 11T Pro

Xiaomi-11T-Pro

Markanın en iyi telefonları listesine Xiaomi 11T Pro modeliyle devam ediyoruz. Şık bir tasarıma ve etkin özelliklere haiz bu model güç ve kaliteyi bir arada barındırıyor. 2021 Eylül tarihinde piyasaya çıkan ürün döneminin en iyi özellikleriyle donatılmış.

Telefonun ekranına baktığımızda 6.67 inç boyutunda bir açık oturum bizleri karşılıyor. AMOLED teknolojisine haiz bu monitör 1080 x 2400 px çözünürlük ile kullanıcılara sunuluyor. Bir öteki deyişle FHD+ diyebileceğimiz monitör 395 PPI px yoğunluğuna ve 120 Hz monitör yenileme hızı değerlerine de sahip. Ayrıca HDR10+ ve AoD özellikleri de ekranda mevcut.

Telefonun donanım parçalarına baktığımızda Qualcomm tarafınca tasarlanan Snapdragon 888 çip seti bizleri karşılıyor. 8 çekirdekli bir işlemciye ve Adreno 660 GPU’ya haiz çip 5nm teknolojisi ile üretiliyor. Buna ayrıca LPDDR5 8 GB/12 GB RAM ve 128GB/256 GB depolama kapasitesi da üründe yer alıyor.

Telefonun ana kamerası 108 MP çözünürlük ile karşımıza çıkıyor. 8K 30 FPS çekime imkân elde eden bu kameraya ayrıca bir ekstra geniş açı ve bir makro kamera da cihazda yer alıyor. Cihazın ön tarafında ise FHD 60FPS çekim yapabilen 16 MP çözünürlüğünde olan bir kamera bulunuyor. Telefonun kamera özellikleri açısından son aşama etkin bulunduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Xiaomi 11T Pro modelinin batarya özelliklerine baktığımızda ise 5000 mAh kapasiteli bir pil görmek mümkün. Type-C vasıtasıyla şarj olan bu telefon 120W süratli şarj teknolojisini destekliyor. Aynı zamanda 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 ve NFC gibi irtibat özellikleri de telefonda mevcut. Bu modelin üç sene güncelleme garantisi ile satışta bulunduğunu da belirtelim.

Xiaomi 11T Pro – Satın Al

Xiaomi 11T Pro Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi 11T Pro Teknik Özellikleri
Ekran 6.67 inç FHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 8 Gen 1
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 108 + 8 + 5 MP arka ve 16 MP ön kamera
Batarya 5000 mAh kapasiteli pil ve 120 W süratli şarj

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi-Mi-10T-Pro

En kuvvetli Xiaomi telefonları içinde yer alan Xiaomi Mi 10T Pro modeli en iyi Xiaomi telefonları listemizin sıradaki ürünü oluyor. Özellikle öteki modellerden birazcık daha makul fiyata haiz bu aygıt Eylül 2020 tarihinde satışa çıktı. Yine de günümüzde bile kullanılabilecek ölçüde özelliklere haiz bulunduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

Xiaomi Mi 10T Pro modeli 6.67 inç boyutunda bir IPS LCD ekrana sahip. FHD+ monitör çözünürlüğü ve 144 Hz gibi dikkat çeken bir monitör yenileme hızı telefonda mevcut. Ayrıca 395 PPI px yoğunluğu, AdaptiveSync, HDR10 gibi özellikler de cihazın ekranında bulunuyor.

Xiaomi’nin bu modelde kullanmış olduğu performans donanımı da son aşama etkin gözüküyor. Snapdragon 865 çip seti ve Adreno 650 gibi döneminin en iyileri içinde yer alan mamüller Xiaomi Mi 10T Pro’da bulunuyor. Ayrıca 8 GB RAM ve 128 GB ile 256 GB depolama kapasitesi seçenekleri de cihazda mevcut.

Telefonun ana kamerasına baktığımızda ise 108 MP çözünürlüğe ve Samsung ISOCELL Bright HMX sensöre haiz bir lens bizleri karşılıyor. Bu kameranın 8K 30 FPS değerine kadar kayıt yaptığını belirtmekte yarar var. Ayrıca 13 MP ekstra geniş açı ve 5 MP makro kamera da Xiaomi Mi 10T Pro’nun arka kamera düzeneğinde yer alıyor. Ön tarafta ise 20 MP çözünürlüğe haiz FHD 30 FPS kayıt yapan bir kamera mevcut.

Ürünün pil kapasitesi açısından da son aşama etkin bulunduğunu belirtmek yanlış olmaz. 5000 mAh kapasiteli bir bataryaya haiz aygıt 20 saate kadar pil ömrü sunuyor. Ayrıca 33W süratli şarj desteği de telefonda mevcut. Buna ayrıca 5G, Wi-Fi 6, NFC gibi irtibat özellikler de telefonda bulunuyor.

Xiaomi Mi 10T Pro – Satın Al

Xiaomi Mi 10T Pro Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi Mi 10T Pro Teknik Özellikleri
Ekran 6.67 inç FHD+ IPS LCD
Çip Seti Snapdragon 865
RAM 8 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 108 + 13 + 5 MP arka ve 20 MP ön kamera
Batarya 5000 mAh kapasiteli pil ve 33 W süratli şarj

POCO X4 GT

POCO-X4-GT En İyi Xiaomi Telefonu

En iyi Xiaomi telefonu listemize bir öteki POCO modeliyle devam ediyoruz. POCO X4 GT de 2022 senesinde çıkan Xiaomi telefonları içinde yer alıyor. Tabii ki özellikleriyle de epey dikkat çektiğini belirtmekte yarar var. Üstelik monitör konusu ile ilgili da bir üst seviyeye çıktığını söylemek mümkün.

POCO X4 GT modelinde 6.6 inç boyutunda bir monitör yer alıyor. IPS LCD teknolojisine haiz bu ekranın çözünürlüğü FHD+ olarak anlatım ediliyor. Ekranın en dikkat çeken özelliklerinden birisi ise yüksek yenileme hızı oluyor. 144 Hz monitör yenileme hızı ile olağanüstü kesintisiz bir imaj sunduğunu söylemek yanlış olmaz.

Cihazın temel donanım unsurlarına baktığımızda ise Snapdragon yerine MediaTek üretimi bir çip seti bizleri karşılıyor. MediaTek Dimensity 8100 çip seti tercihi ile gayet kuvvetli bir performans sunduğunu belirtelim. 5nm süreciyle üretilen bu çip setinde 2.85 GHz hızında bir işlemci yer alıyor. Ayrıca 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama kapasitesi bulunmuş olduğu da anlatım ediliyor.

Telefonda üç arka kameralı bir düzenek yer alıyor. Ana kameranın 64 MP çözünürlüğü bulunuyor. Ayrıca video çekim konusu ile ilgili 4K 30 FPS desteği mevcut. İkinci kamera ise 8 MP ekstra geniş açı özellikli bir kamera olarak belirtiliyor. Son kamerada ise 2 MP makro çekim desteği görüyoruz. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlük ve FHD 60 FPS çekim desteği görüyoruz.

Telefonunun 5080 mAh kapasiteli bataryasına ayrıca 67 W süratli şarj desteği de dikkat çekiyor. Ayrıca 5G desteği de cihazda yer alıyor. Buna ayrıca Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 ve Miracast teknolojisi de üründe bulunuyor. Android 12 işletim sistemi ve MIUI 13 arayüzü de aygıt mevcut.

POCO X4 GT – Satın Al

POCO X4 GT Teknik Özellikleri

Donanım POCO X4 GT Teknik Özellikleri
Ekran 6.6 inç FHD+ IPS LCD
Çip Seti MediaTek Dimensity 8100
RAM 6/8 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 64 + 8 + 2 MP arka ve 16 MP ön kamera
Batarya 5080 mAh kapasiteli pil ve 67 W süratli şarj

Xiaomi Mi 10T

xiaomi-mi-10t

Xiaomi Mi 10T modeli de markanın en iyi telefonu olarak sayılan modeller içinde yer alıyor. Xiaomi’nin 2020 yılının sonlarında duyurduğu bu model, ülkemizde satılan en kuvvetli Xiaomi modellerinden birisi. Ancak bu ürünün her geçen gün son zamanlarına yaklaştığını anlatım etmek gerekli.

Xiaomi Mi 10T, 6.67 inç boyutunda FHD+ çözünürlüğe haiz bir monitör ile karşımıza çıkıyor. 144Hz monitör yenileme hızı, 395 PPI px yoğunluğu, AdaptiveSynce ve IPS LCD açık oturum ile kullanıcılarını memnun edecek olan cihaz, gayet etkin bir monitör sunuyor.

Performans anlamında vadettiklerine bakacak olursak Snapdragon 865’e haiz bulunduğunu görmek mümkün. 8 çekirdekli bir işlemci ve Adreno 650 ile performans anlamında gayet etkin olacağını söyleyebiliriz. 8 GB RAM ve 128 GB’tan başlayan depolama kapasitesi ile de kullanıcıları yarı yolda bırakmayacaktır.

Batarya özelliklerine baktığımızda ise 5000 mAh kapasiteli br pil görüyoruz. Tpye-C destekli bu cihazın 20 saate kadar pil ömrü sunmuş olduğu anlatım ediliyor. 33W süratli şarj desteği yardımıyla de olabildiğince süratli bir şarj deneyimine haiz olduğu belirtliyor.

Cihazın arka panelinde üçlü bir kamera düzeneği görmek mümkün. 108 MP ana kameraya ayrıca 13 MP ekstra geniş açı ve 5 MP makro kamera da cihazda yer alıyor. Bu cihazın en etkin kamera özellikleri içinde RAW kayıt, portre modu, suni zeka desteği ve 8K 30 FPS video kaydı alıyor. Tabii ki makro çekim desteğini de unutmamak gerekli.

Cihazın ön tarafında ise 20 MP çözünürlüğe haiz bir kamera mevcut. Bu kamera 1080p HD 30 FPS kayıt yapabiliyor. Buna ayrıca portre modu, suni zeka desteği, imaj sabitleyici gibi özellikler de cihazda yer alıyor.

Xiaomi Mi 10T – Satın Al

Xiaomi Mi 10T Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi Mi 10T Teknik Özellikleri
Ekran 6.67 inç FHD+ IPS LCD
Çip Seti Snapdragon 865
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 108 + 13 + 5 MP arka ve 20 MP ön kamera
Batarya 4500 mAh kapasiteli pil ve 67 W süratli şarj

Xiaomi 11 Lite 5G NE

xiaomi-11-lite-5g-ne

En iyi Xiaomi telefonu listemizin son esnasında ise bir öteki Lite model yer alıyor. Listedeki öteki modellere kıyasla birazcık daha eski bulunduğunu belirtelim. Yine de en iyi Xiaomi telefonları içinde saymak mümkün. Özelliklerini inceleyelim.

6.55 inç boyutunda bir ekrana haiz Xiaomi 11 Lite 5G NE modelinin monitör teknolojisi AMOLED. FHD+ monitör çözünürlüğü ve 90 Hz monitör yenileme hızı da cihazda yer alıyor. 402 PPI px yoğunluğu da ekranın dikkat çeken özelliklerinden. HDR10+, Dolby Vision ve Always-on-Display de monitör özellikleri içinde yer alıyor.

Cihazın temel donanım özelliklerine baktığımızda ise Qualcomm Snapdragon 778G çip seti bizleri karşılıyor. 6nm teknolojisi ile üretilen bu çip setine ayrıca 8 GB RAM üründe mevcut. Ayrıca 256 GB’a kadar depolama kapasitesi da cihazın özellikleri arasında.

64 MP ana kameraya ayrıca iki kamera daha telefonda bulunuyor. 4K 30 FPS kayıt yapma kabiliyetine haiz olan Xiaomi 11 Lite modelinde OIS mevcut değil. İkinci kamerada ise 8 MP ekstra geniş açı desteği görüyoruz. Son kamerada ise klasik Xiaomi kurulumu olarak 5 MP makro çekim kamerası karşımıza çıkıyor. Ön tarafta ise 20 MP çözünürlüğe haiz bir kamera bizleri karşılıyor. Ayrıca FHD 60 FPS kayıt yapabildiğini de belirtelim.

4250 mAh kapasiteli bir pil ve 33W süratli şarj desteği de üründe bulunuyor. Ayrıca Android 12 desteği ve 5G de cihazın özellikleri içinde yer alıyor. Ayrıca Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.2 desteğini de görmek mümkün. Bu özellikleriyle en iyi Xiaomi telefonu listemize girmeye hak kazanan son aygıt oluyor.

Xiaomi 11 Lite 5G NE – Satın Al

Xiaomi 11 Lite 5G NE Teknik Özellikleri

Donanım Xiaomi 11 Lite 5G NE Teknik Özellikleri
Ekran 6.55 inç FHD+ AMOLED
Çip Seti Snapdragon 778G
RAM 8/12 GB RAM
Depolama Alanı 128/256 GB depolama alanı
Kamera 64 + 8 + 5 MP arka ve 20 MP ön kamera
Batarya 4250 mAh kapasiteli pil ve 33 W süratli şarj

Bu model ile en iyi Xiaomi telefonu içeriğimizin sonuna ulaşıyor. Türkiye’de satılan en iyi Xiaomi telefonlarını bu yolla özetlemek mümkün. Peki siz Xiaomi’nin hangi modellerini beğeniyorsunuz? Sizce en iyi Xiaomi telefonu hangisi? Görüşlerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın!

Önerilen Yazı;  Xiaomi MSA Durduruldu Hatası Nasıl Çözülür?

Yorum yapın