Epic Games Ücretsiz Oyun Dağıtıyor – 23 Aralık

resim68294886
resim68294886

Epic Store, Windows ve macOS işletim sistemlerinde kullanılan dijital bir oyun mağazasıdır. Epic Games, bilhassa son zaman dağıttığı bedava oyun ya da içerikler ile oyun tutkunlarının gönlünde taht kurdu. Her ne kadar çoğu kullanıcı hala Steam kullanmaya devam ediyor olsa da Epic Games dağıtmaya devam etmiş olduğu bedava oyunlar ile kullanıcı toplamaya çalışmaktadır.

Epic Games, 15 Aralık’ta artık her sene klasikleşen yılbaşı oyun dağıtım etkinliğini başlattı. Epic Games tarafınca yılbaşı oyun dağıtımı etkinliği kapsamında dağıtılan oyunlar şu şekilde:

 • 15 Aralık: Bloons TD 6
 • 16 Aralık: Horizon Chase Turbo
 • 17 Aralık: Costume Quest 2
 • 18 Aralık: Sable
 • 19 Aralık: Them’s Fightin’ Herds
 • 20 Aralık: Wolfenstein: The New Order
 • 21 Aralık: LEGO Builder’s Journey
 • 22 Aralık: Fallout: A Post Nuclear Role Playing Game

Bunun yanı sıra 23 Aralık’ta ise Epic Games, bu sefer 99 TL tutarındaki Encased oyununu oyunculara bedava bir halde sunuyor!

Oyuncular, Epic Games’in yılbaşı oyun dağıtma etkinliğine gene büyük alaka gösteriyorlar. Öyle ki firmanın önümüzdeki günlerde dağıtacağı bedava oyunlar büyük bir merakla bekleniyor. Epic Games, 1 Ocak’a kadar her gün bedava oyun vermeye devam edecek.

Epic Games uzun süredir tanınmış oyunları bedava yapmıyordu. Ancak Epic, geçtiğimiz haftalarda oyun dağıtma etkinliği kapsamında çoğu etkin imal ile aktörleri yeniden sevinçli etmeyi başardı. Şirketin geçtiğimiz aylarda dağıttı oyunlardan yola çıkarak gelecek dönemde gene yüksek bütçeli oyunlar görmemizin olası bulunduğunu söylemiştik.

Epic Games tarafınca dağıtılan yüksek kalitedeki oyunlar, aktörleri olabildiğince memnun ediyor. Bundan kaynaklı şirket, önümüzdeki süreçte kullanıcı sayısını artırmaya devam edecektir diyebiliriz. Özellikle de son haftalarda dağıtılan oyunların bu durumu temsil ettiğini söylemek mümkün. Ancak Epic Games her an bir sürpriz yaparak daha da yüksek bütçeli oyunları dağıtmaya başlayabilir.

İçindekiler

Encased

Epic Games, 23 Aralık’ta oyunculara bedava bir halde Encased veriyor. Dark Crystal Games tarafınca tasarlanan oyun, Prime Matter tarafınca yayınlandı. Oyun, hikayesi gereği bir aksiyon oyunu olarak ön plana çıkıyor. Bunun yanı sıra oyunu rol yapma oyunu kategorisinde değerlendirmek de mümkün.

Oyunda karakterinizi düşmanlarla savaşarak ve muhtelif özellikleri kazanarak güçlendirmeniz mümkün. Bu sayede güçlendirilmiş karakterinizle düşmanlarınızı yenik etmeye çalışıyorsunuz. Etkileyici grafikleri ve kesintisiz hikayesiyle aktörleri memnun etmeyi başaran Encased, son zamanların etkin rol yapma oyunlarından birisidir. Böylece Epic, bir kez daha aktörleri sevinçli etmeyi başardı.

Epic Games tarafınca bugün bedava olarak verilen oyunu 24 Aralık 19:00’a kadar kütüphanenize bedava olarak ekleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra 24 Aralık’ta saat 19:00’da Epic Games’i ziyaret ederek firmanın vermiş olduğu yeni bedava oyunu da kütüphanenize ilave ederek oynamaya başlayabilirsiniz!

Encased Sistem Gereksinimleri

Encased Minimum Sistem GereksinimleriEncased Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i5-3.3 GHzİşlemci: Intel Core i7-3.7 GHz
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660m ya da AMD Radeon R7 260xEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 ya da AMD RX 480
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Dahili Depolama Alanı: 20 GB kullanmak olası alanDahili Depolama Alanı: 20 GB kullanmak olası alan

Epic Games’in gelecek gün vereceği oyun ne olacak? Yılbaşı oyun dağıtma etkinliği kapsamında önümüzdeki günlerde bedava olacak oyunlar için içeriğimizi denetim etmeyi unutmayın.

Oyunları Kütüphanenize Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Oyunları bedava olarak almak için, ilk önce bir Epic Store hesabınızın olması gerekiyor. Epic Games’e kayıt olmak için Gmail ile kayıt, Facebook hesabıyla kayıt ve daha çoğu alternatif yol mevcut. Sizin için makul olan kayıt yöntemini seçtikten sonrasında aşağıdaki adımları izleyerek oyunları kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

 • Sisteme üye olduktan ya da giriş yaptıktan sonrasında arama bölümüne kütüphanemize eklemek istediğimiz oyunu yazıyoruz.
 • Sonra oyunun sayfasına girince karşımıza oyunun bilgilerinin olduğu bir sayfa çıkıyor. Daha sonrasında sağ kısımdaki teklifleri görüntüle düğmesine tıklıyoruz.
 • Teklifleri görüntüle dedikten sonrasında oyunun sürümleri karşımıza çıkıyor. Ardından, Ücretsiz yazan sürüme tıklayıp devam ediyoruz.
 • Son olarak karşımıza sipariş ver monitörü çıkıyor. Buradan prosedürü onayladıktan sonrasında oyunlar bedava bir halde kütüphanemize yüklenmiş oluyor.

Epic Games’in kullanıcılarına bedava olarak sunmuş olduğu oyunları kalıcı olarak kütüphanenize eklemek bu kadar kolay. Üstelik bu gün bedava olarak verilen oyunu, 24 Aralık 2022 tarihine kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz dönemde ortaya çıkan birtakım haberler, Epic Games’in bu oyunlardan para kaybettiğini ortaya çıkardı. Ancak, bedava oyun dağıtmak, Epic Games için olabildiğince etkin bir reklamcılık kampanyası gibi gözüküyor. Bu nedenle firmanın bu kısma yüksek bütçeler ayırdığı tahmin ediliyor.

Üstelik gün geçtikçe birazcık daha büyüyen Epic Games, bedava oyun dağıtmaya devam edecek gibi duruyor. Sizce Epic Games hedeflediği oyuncu kitlesine ulaşacak mı? Steam ve Epic Games’i karşılaştıracak olursak sizce hangisi oyunseverler için daha cezbedici?

Sizce Epic Games, bedava olarak dağıttı oyunlar ile oyuncuların ilgisini çekebiliyor mu? Sizler, Epic Games tarafınca bedava olarak dağıtılan oyunlardan memnun musunuz?

Sizler de Epic Games tarafınca sürdürülen bedava oyun projesi hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca, Epic Games’in bedava vereceği öteki oyunlar için içeriğimizi takip edebilirsiniz.