ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR Nasıl Düzeltilir?

resim73873254
resim73873254

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR, Chrome’da, pc’nizde ya da akıllı telefonunuzda Chrome tarayıcınıza erişirken karşılaşabileceğiniz ya da alabileceğiniz öteki bir hatadır.

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR ,Google Chrome’da,PC’nizde ya da Akıllı Telefonunuzda Chrome tarayıcınıza erişirken karşılaşabileceğiniz öteki bir hatadır.

Peki, Google Chrome, İnternet’teki öteki bütün tarayıcılar içinde maksimum kullanılan tarayıcılardan biridir. Açıkçası, Chrome tarayıcısını kullanırken bizi yakalayan birtakım yanlışlar var, err_spdy_protocol_error, bu makalede ele aldığımız birtakım problemler sebebiyle ortaya çıkan yaygın Google Chrome hatasıdır.

Ancak, 2021’de devamlı olarak Chrome tarayıcılarda err_spdy_protocol_error dosyasını düzeltebileceğiniz üç çabalama tekniği elde edeceksiniz.

İnternet, düzgüsel bir insanoğlunun günlük işlerinin durma noktasına gelebileceği bir şeydir! Ayrıca, bütün toplumsal medya programları birbiriyle etkileşim için bir internet bağlantısı gerektirir.Ancak, rastgele bir malumat için internette gezinmek için, bir internet tarayıcısına haiz olmak gerekir. Firefox, Mozilla, Internet Explorer vb. Birçok internet tarayıcısı vardır. Ancak, Google Chrome, dünyanın en yaygın kullanılan internet tarayıcılarından biridir! Bu kullanıcı dostu kullanıcı arayüzü ve eşi benzeri olmayan performansından kaynaklanmaktadır.

Ancak, Google Chrome internet tarayıcısı üstünden internette gezinirken bir bölümü ya da öteki bir hatayla karşılaşabilirsiniz. İnsanların genelde karşılaşmış olduğu bu tür bir hata , Chrome’daki ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR

Neler Okuyacaksınız? →

ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR nedir?

Bu (err_spdy_protocol_error) hatası, Google Chrome internet tarayıcısını kullanarak güvenilir internet sitelerini ziyaret ederken bulunur. Bu güvenilir sayfalar içinde YouTube, Gmail, HTTPS sayfalarına haiz internet siteleri vb.

Ancak, bunun yanı sıra güvenilir olmayan internet sitelerini ziyaret ederken de bu hatayla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca, bu hata Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome gibi öteki internet tarayıcılarında da görülebilir. 

Herhangi bir problem yaşamadan kolayca Chrome erişebilmeniz için çoğu err_spdy_protocol_error Chrome, err_spdy_protocol_error firefox ve err_spdy_protocol_error internet explorer’ı düzeltebilirsiniz.

Chrome’da ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR iyi mi düzeltilir?

Google Chrome’daki hatayı düzeltene kadar yürütmeniz ihtiyaç duyulan bir takım adım vardır. En kolay yöntemle başlayacağız ve komplike yöntemlerle ilerleyeceğiz.

Yöntem 1 : Google Chrome’u Güncelleyin

Akıllı telefonunuzun bereketli bir halde çalışmadığı zaman tekrardan başlatmanız gibi, beklediğiniz gibi çalışmasını sağlamak için cihazınızda Google Chrome’u güncellemeniz gerekir.

Google Chrome’u cihazınıza güncelleme adımları aşağıda belirtilmiştir.

Adım 1 – Google Chrome’unuzun aktüel olup olmadığını denetim edin. Bunu ‘Hakkında‘ listesinden öğrenebilirsiniz.

Adım 2- Eğer chrome yenilenmiş değilse, cihazınız için piyasaya sürülen son olarak sürüme güncelleyin.

Şimdi, daha ilkin ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR yanlışı ile karşılaşan sayfalara göz atmayı deneyin. Sorun devam ederse, sonraki yönteme geçin.

Yöntem 2: Geçici Dosyaları, Çerezleri ve Önbelleği Temizleyin

Geçici dosyalar, çerezler ya da önbellek biçiminde birikmiş çoğu veri var, daha sonrasında Chrome tarayıcınızdaki muhtelif sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Web tarayıcınızı tekrardan problemsiz kullanmak için, bütün bu dosyaları temizlemeniz gerekir.

Adımlar şunları içerir.

Adım 1 – Cihazınızdaki Google Chrome internet tarayıcısını başlatın.

Adım 2 – Menüden ‘Geçmiş‘ seçeneğini seçin ve sonrasında ‘Tarama Verilerini Temizle‘ seçeneğini tıklayın.

Adım 3 – Gerekli bütün alanları seçin ve sonrasında bütün önbellek ve geçici dosyaları temizlemek için ‘Tarama Verilerini Temizle‘ üstüne tıklayın.

Adım 4 – Şimdi, Chrome internet tarayıcısını tekrardan başlatın ve daha ilkin erişemediğiniz internet sitelerini ziyaret etmeyi deneyin.

Şimdiye kadar, bütün internet sitelerine erişebilmeniz gerekir. Değilse, bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 3 : SPDY Soketlerini Temizleyin

Adım 1 – Cihazınızda Google Chrome’u başlatın ve ‘chrome://net-internals/#events&q=type:SPDY_SESSION%20is:active‘ bu kodu yeni bir sekmede yapıştırın ve enter tuşuna basın.

Adım 2 – Tarayıcı pencerenizde gördüğünüz KIRMIZI şeridin sağ üst köşesinde bulunan aşağı oluşturulan oku tıklayın.

Adım 3 – Açılır kutudan ‘ Flush soket ‘ seçeneğine tıklayın.

Adım 4 – Şimdi, Chrome tarayıcınızı tekrardan başlatın ve problemin çözülüp çözülmediğini denetim edin.

Değilse, bir sonraki yönteme geçin.

Yöntem 4 : Antivirüs / Güvenlik Duvarı Ayarını Kontrol Et

Anti-virüs kullanıyorsanız, üyeliğinizin hala etken olup olmadığını denetim etmelisiniz. Eğer değilse, yenilemeniz ya da yeni bir adet almanız gerekiyor.

Cihazınıza yüklü bir virüsten koruma yazılımınız yoksa, cihazınızı rastgele bir virüsten güvenliğini sağlamak için almanız gerekir.

Cihazınızı bir virüsten koruma dibine aldığınızda ve bütün virüsleri eledikten sonra, Google Chrome’u rastgele bir problem olmadan beklendiği gibi kullanabilmeniz gerekir.

Sonuç:

Bunlar, Google Chrome 2021 de web tarayıcınızda ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR’u düzeltmek için kullanabileceğiniz en kullanımı kolay yöntemlerden bazılarıdır.

Chrome’da ERR_SPDY_PROTOCOL_ERROR’u düzeltmek için kullanımı kolay bir teknik bulunduğunu biliyorsanız, lütfen aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Ayrıca Bknz:

Google Chrome’da ERR_CONNECTION_REFUSED yanlışı çözümü için https://interbilgi.com/google-chromeda-err-connection-refused-hatasi-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

NET::ERR_CERT_WEAK_SIGNATURE_ALGORITHM Çözümü için https://interbilgi.com/net-err-cert-weak-signature-algorithm-cozum/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bağlantınız kesildi – ERR_NETWORK_CHANGED çözümü için https://interbilgi.com/baglantiniz-kesildi-err-network-changed/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR Sorununu çözümü için https://interbilgi.com/err-ssl-protocol-error-sorununu-duzelt/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Err_Connection_Timed_Out Hatası ve Çözümü için https://interbilgi.com/err-connection-timed-out-hatasi-ve-cozumu/ adresini ziyaret edebilirsiniz.