@ Et İşareti Nasıl Yapılır? Klavyede [Windows ve MAC] Güncel

Et işareti genelde e-posta hesaplarında bazen klavye problemlerinden kaynaklı yazılamıyor.

Klavye tuşları kırılmış olabilir ya da program anlamında @ et işareti silinmiş olabilir. Sizlere et işareti iyi mi yapılır? derhal gösterelim.

@ Et işareti Nasıl Yapılır?

İlk olarak başlat çubuğundan arama bölümüne gelelim. Buradan Karakter Eşlem yazarak üstte çıkan programa tıklayın.

Tıkladıktan sonrasında oluşturulan pencerede çoğu karakteri göreceksiniz. Bu karakter ekranında dilediğiniz karakteri bulabilirsiniz.

Gelen ekranda çoğu karakteri göreceksiniz. Burası klavyede bulunmayan bütün karakterleri içeriyor. Buradan faydalanabilirsiniz. Ancak @ işareti için Gelişmiş Görünüm sekmesini etken edin.

3. aşamada arama bölümüne Kuyruklu A yazın. Sol üstte et işareti göreceksiniz.

Buradan kısa sürede işareti kendiniz kopyalaya bilirsiniz. Ancak bu işlemleri yapmayı bilmiyorsanız öteki aşamaya geçin ve sizler için anlattığımız adımları takip edin.

Et işaretini seçebilirsiniz ya da altta bulunan Seç düğmesine tıklayabilirsiniz.

Seçiminizi yaptıktan sonrasında sağ altta bulunan Kopyala düğmesine tıklayın ve @ işaretini dilediğiniz yere yapıştırın.

Makalemizde 5 adımdan oluşan bir sıralama yaparak sizlere et işareti iyi mi yapılır söylemeye çalıştık. Bu durumun haricinde şayet @ işaretini yapmak istiyorsanız makalemizden işareti seçip kopyalayabilirsiniz. Bu en basit yöntemdir.

Ancak bazen klavyenizin bozulmadığından eminseniz ayarlar değişmiş olabilir.

Nasıl mı?

Sağ altta bulunan klavye seçeneklerinden Turkish yani türkçe klavyeyi seçebilirsiniz. Bu durumda klavyeniz normale dönecektir ve et işaretini yapabilirsiniz.

Et işareti Mac’te Nasıl Yapılır ?

Bir macbook kullanıcısı olarak esasında et işareti mac bölümü birazcık komplike gelmişti. Ancak bir müddet sonrasında alışınca windows işletim sisteminden daha basit bulunduğunu anlıyorsunuz.

Bu anlamda macbookta özetlemek gerekirse Space tuşunun solundaki Alt işaretiyle ya da sağındaki Alt işareti ile yapılabiliyor. Yani iki alt işaretinide kullanabilirsiniz.

“Alt + Q” kısayolunu kullanarak yapabilirsiniz.

Eğer Q tuşunuz bozuldu ise sistem klavyesi ile et işaretini mac’te yapabilirsiniz.

Ekran klavyesini açın. Alt tuşuna matbu tuttuktan sonrasında dikkat ederseniz şekiller ortaya çıkıyor. Bu arada mouse ile @ işaretine tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki resim yardımı ile et işaretini macbook’ta yapabilirsiniz.

Eğer değişik sorunlarınız varsa bizlere yorumlarda belirtebilirsiniz, destek olmaktan saadet duyarız.

İLGİLİ HABER

Csrss.exe Nedir? Csrss.exe Devre Dışı Bırakma