Evernote Görevler Özelliğinde Yeni Bir Güncelleme Duyurdu

resim82074843
resim82074843

Popüler not alma ve vazife yönetimi platformlarından biri olan Evernote yeni bir güncelleme duyurdu! Güncelleme ile beraber kullanıcılar artık platformda yeniden eden görevler oluşturabilecek. Evernote’un yeni güncellemesi yinelenen görevler, kullanıcılara her seferinde yeni bir vazife kurmak zorunda bırakmayacak. Böylece yeniden yapmaları ihtiyaç duyulan şeyleri hatırlatmalarına destek olacak.

2021’de hayata geçen Görevler özelliğinden sonra güncellemeler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise Evernote Görevler için yinelenen görevler özelliği tatbik ve internet sitesinde etken olarak yer alıyor. Tüm kullanıcılar tatbik ya da internet sitesi üstünden yeni özelliğe erişim sağlama şansına sahip. Öte taraftan yinelenen görevler; programlar, aktiviteler ve çok daha fazlası için kolaylık sağlıyor.

Evernote Yinelenen Görevler Özelliği En Son Sürümde Yer Alıyor

Evernote Görevler görünümünde kullanıcılar; tarihler, hatırlatıcılar, uyarılar, bayraklar ve daha fazlası ile yapılacaklar listeleri oluşturmasına imkân sağlıyor. Bilindiği suretiyle Görevler özelliği geçtiğimiz sene yayınlandı. Şimdi ise hususiyet için yeni bir güncelleme öne çıktı.

Yeni güncellemede gelen ‘yinelenen görevler’ hususi durumunun uzun süredir beklendiği belirtiliyor. Evernote tarafınca meydana getirilen anketlere göre 2021’de Görevler’in kullanıma sunulmasından bu yana kullanıcılar tarafınca maksimum istenen özelliklerden birinin yinelenen görevler olduğu anlatım ediliyor.

Platformda yinelenen bir vazife ayarlama ise olabildiğince basit. Bir vazife için tarih seçerken Evernote, yinelenen vazife seçeneğini gösteriyor. Böylece kullanıcılar bu rolü her gün, haftada, iki haftada bir, ayda ya da yılda bir tekrarlama seçeneklerini tercih ediyor. Bu bağlamda özel aralık tarihlerini belirlemek de mümkün. Hatta direkt olarak bir not üstünden de yinelenen bir vazife oluşturulabiliyor.

Buna ayrıca yinelenen görevler için tıpkı düzgüsel görevlerde de olduğu gibi hatırlatıcılar etkinleştirilebiliyor. Bu nedenle yinelenen görevler özelliği döngü görevler için ekstra bir gayret gerektirmiyor. Tekrarlanacak vazife için görevin bitiş zamanı sonraki yapmanız ihtiyaç duyulan zamana göre kendiliğinden güncelleniyor.

İster tek seferlik talep eder yinelenen görevleri Evernote Görevler görünümü üstünden tedvir etmek mümkün. Bitiş tarihinin yanısıra yer edinen dairesel ok simgesi vasıtası ile yinelenen görevlerin ayrım edilmesi de olabildiğince basit hale geliyor. Yinelenen bir vazife “tamamlandı” olarak işaretlenirse kendiliğinden bir sonraki bitiş tarihine sıfırlanıyor.

Evernote Görevler görünümünde yer edinen yeni güncelleme güncellenen görevler özelliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.