EVGA, Yeni X299 Micro ATX 2 Anakartının Kullanılabilirliğini Duyurdu

Grafik kartları için iyi malum bir marka olan EVGA, anakartları olabildiğince uzun bir müddet için de kullanıyor. Birkaç sene ilkin birtakım yanlışları olsa da, önceki X99 ve Z370 anakartları olabildiğince iyiydi. EVGA, bundan bu şekilde yalnızca X299 Micro’nun Micro ATX 2 başlıklı bir sürümünü yayınladı.

Neler Okuyacaksınız? →

Evga, Yeni X299 Micro ATX 2 Anakartını Piyasaya Sundu

X299 MICRO ATX 2 Anakartı, X299 Yonga Kümesi için Intel’in i5 / i7 / i9 CPU’larını çalıştırmak için ihtiyaç duyulan gücü, performansı ve soğutmayı desteklemek suretiyle geliştirilmiş tekrar geliştirilmiş bir mATX kartıdır. 14 Fazlı güç tasarımı, kalın bir VRM soğutucu / fan, iki 8 pinli EPS güç konektörü, ek bir 6 pinli PCIe güç konektörü ve harici BCLK ile bu anakart, ufak bir biçim faktöründe en çok güç isteyen meraklılar için doğdu. Intel Dual-Bant WIFI / BT ve Intel i219V Gigabit, X299 MICRO ATX 2, M.2 NVMe, Intel Optane, Intel VROC ve SATA 6Gb / s dahil olmak suretiyle mevcut depolama standartlarını destekler. NIC Bağlantınızı korur.

EVGA ilaveten aşağıdaki özellikleri de listeledi

  • Yeni EVGA GUI BIOS: Yeni EVGA GUI BIOS, inanılmaz performans ve kullanım kolaylığı iyileştirmeleri taktim etmek suretiyle tekrar tasarlandı. Overclock ayarları anında güncellenir, dahili bir gerilim testi var ya da EVGA OC Robot’un sizin için overclock yapmasına izin verebilirsiniz!
  • Aktif Soğutma ile 14 Fazlı Dijital VRM: Bu kart, en kuvvetli Intel Core X-serisi i9 işlemcilerini limite kadar itmenizi elde eden inkilap niteliğindeki VRM ve soğutma sistemine sahiptir! Başkalarının daha serin ve daha kararlı kalmış olarak CPU’larını daha çok zorlamak için bu kartı niçin kullandığını görün.
  • Entegre WiFi ve Bluetooth Modülü: EVGA X299 Micro ATX 2, Intel AC8265 WiFi / BT’yi içeren entegre bir WiFi modülüne sahiptir. Sadece dahil kablosuz antenleri ilave edin ve süratli WiFi hızları yanan tadını çıkarın!
  • SPI USB ile Yanıp Sönüyor: BIOS’unuzu, beraber verilen USB dongle’ı kullanarak CPU’yu takmadan kullanabilirsiniz!
  • Intel Core X serisi Skylake-X İşlemcilerini destekler
  • Intel Optane Bellek Hazır
  • Güçlendirilmiş PCIe ve DIMM yuvaları
  • Intel VROC Desteği
  • EVGA E-LEET X Tuning Desteği

Yani, sisteminiz için bir Micro ATX anakartı almak istiyorsanız, EVGA’nın teklifine bir göz atmak isteyebilirsiniz. Aslına bakarsanız, aşırı yüklü bir anakartla ana aygıt üstünde EVGA Z370 Micro ile mükemmel bir tecrübe yaşayanlar olmuş.

Fiyatlandırma ve Kullanılabilirlik

EVGA X299 Micro ATX 2 Anakartı şimdi Amazon’da 186 $ karşılığında satılıyor. Ülkemizde tedarikçilerde değişik fiyatlarda bulunabilir.