Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır? – 2022

resim97897208
resim97897208

Dijital gösterim platformlarının sayısı gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Günümüzde insanlar, dizi ve filmleri genelde dijital gösterim platformları üstünden izlemeyi tercih ediyorlar. Bundan kaynaklı bu platformların sayısı devamlı artış gösteriyor. Yerli dijital gösterim platformları da süreç içinde kullanıcılarla buluşmaya başladılar. Bunların başlangıcında da Exxen geliyor. Exxen kullanıcıları, üyelik iptali iyi mi yapılır diye çok sık merak etmektedirler.

Bizler de bu yazımızda sizler için Exxen üyelik iptalinin iyi mi yapıldığını açıklamaya çalışacağız. Bunun yanı sıra son zamanların en tanınmış dijital gösterim platformlarından birisi olan Exxen ile alakalı dört gözle beklenen sorular ile alakalı malumat vereceğiz. Şimdi gelin sizler için hazırladığımız Exxen rehberimize öncelikle Exxen nelerdir sorusuna yanıt vererek başlayalım.

İçindekiler

Exxen Nedir?

Dijital gösterim platformlarına yayınlanan ilgi, devamlı artış göstermektedir. Bunun kararında internet ortamında hizmet veren platform sayısı artmaktadır. Türkiye’de medya sektöründe hizmet veren kişiler de dijital gösterim platformları oluşturmaya başladılar. Bu doğrultuda Acun Medya, 2021 senesinde Exxen’i geliştirdi.

Acun Medya’nın sahibi ve Türk medyasının mühim isimlerinden Acun Ilıcalı, 2020 senesinde Exxen’in temellerinin atıldığını açıkladı. Bunun üstüne Ilıcalı, platformla alakalı muhtelif detayları de açıkladı. Acun Medya, platformu dünya çapında hizmet veren platformlarla rekabet edecek düzeye getirmek istiyor. Bu doğrultuda Acun Ilıcalı, Exxen için senelik 900 milyon TL’lik bir bütçe ayrıldığını belirtti.

Ilıcalı, bu bütçe ile platformu her insana hitap eder hale getirmeyi hedefliyor. Bunun için Exxen, çizgi filmlerden spor müsabakalarına kadar çoğu içinde ne olduğu muhteviyatında barındırıyor. Tabii ki Exxen, bu içeriklerin oluşturulma sürecinden platformun yönetimine kadar muayyen bir kadroya gereksinim duyuyor.

Acun Medya, büyük hedeflerle yola çıkmış olduğu Exxen için son verilere göre 1500 benlik bir takım oluşturdu. Bu takım vasıtası ile Exxen, hızlıca Türkiye’nin maksimum tercih edilen dijital gösterim platformlarından birisi olmayı başardı. Exxen’in yakalamış olduğu başarı, başta e-ticaret siteleri olmak suretiyle muhtelif platformların dikkatini çekti.

Bu doğrultuda üyelik sistemiyle çalışan birtakım platformlar, kullanıcılarına armağan olarak Exxen paketleri dağıtmaya başladılar. Bu sayede Exxen’in üye sayısı, gün geçtikçe artış göstermektedir. Bu artışın asli nedeni de tabii ki platformdaki içeriklerin sayısının da devamlı artması oluyor.

Exxen Üyelik Paketleri Nelerdir? – 2022

İnternetten dizi ve film izleyen kişiler, dijital gösterim platformlarında muhtelif özelliklere gereksinim duyabiliyorlar. Bu doğrultuda platformlar, kullanıcılarını memnun etmek adına birden fazla üyelik paketi geliştirmeyi tercih ediyorlar. Türkiye’nin en tanınmış gösterim platformlarından olan Exxen de kullanıcılarına çok muhtelif üyelik paketleri sunuyor.

Aylık Exxen Üyelik Paketleri

Exxen, kullanıcılarına aylık olarak ödeme yapabildikleri üyelik paketleri seçenekleri sunmaktadır. Bu sayede Exxen kullanmak isteyen kişiler, platformda rastgele bir taahhütte bulunmadan diledikleri paketi aylık olarak kullanabilmektedirler.

EXXEN Temel Üyelik (Reklamlı)EXXENSpor Üyelik (Reklamlı)EXXEN Temel Üyelik (Reklamsız)EXXENSpor Üyelik (Reklamsız)
39.90 TL/Ay119.90 TL/Ay54.90 TL/Ay134.90 TL/Ay

Yıllık Exxen Üyelik Paketleri

Exxen, aylık abonelik opsiyonunun yanı sıra senelik abonelik seçeneğine de sahip. Böylece platform, aylık olarak sağladığı paketleri daha makul fiyatlarla senelik olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Eğer Exxen paketlerinden senelik olarak yararlanmak istiyorsanız bu paketlerde platforma spor paketlerinde 10, temel pakette 12 aylık taahhhütte bulunmanız gerekiyor.

EXXEN Temel Üyelik (Reklamlı)EXXENSpor Üyelik (Reklamlı)EXXEN Temel Üyelik (Reklamsız)EXXENSpor Üyelik (Reklamsız)
33.50 TL/Ay x 12 Ay94.90 TL/Ay x 10 Ay45.90 TL/Ay x 12 Ay107.30 TL/Ay x 10 Ay

Exxen, kullanıcılarına temel ve spor paketi üyelikleri ile hizmet veriyor. Bu paketler, haiz oldukları içerikler bakımından birbirlerinden farklılaşıyorlar. Bunun yanı sıra Exxen, platformu makul fiyatlı olarak kullanmak isteyen kullanıcılarına reklamlı paketlerle de hizmet veriyor.

Exxen Üyelik Paketleri Nelerdir

Reklamlı üyelik paketleri, reklamsız üyelik paketlerine göre daha makul fiyatlarla kullanıcılarla buluşuyor. Ancak bu paketlerde her içerikten ilkin ve içerik boyunca kullanıcılara muhtelif reklamlar gösteriliyor. Bundan kaynaklı ne kadar makul fiyatlı olsa da reklam seyretmek istemeyen kişiler için reklamlı paketler pek de makul değil.

Exxen Temel Paket Özellikleri

Exxen, muhteviyatında çoğu dizi ve film barındırıyor. Üstelik Acun Medya, Exxen için özgün yapımlar da oluşturuyor. Bu sayede Exxen, seyircilerine muhtelif içerikler sunuyor. Exxen, abonelerine bu içeriklerden faydalanmaları için muhtelif üyelik paketleri sunuyor. Bu paketlerden maksimum kullanılanı ise temel Exxen paketi oluyor.

Temel Exxen üyelik paketi, abonelere Exxen’de yer edinen bütün dizi ve filmlerden yararlanma imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra temel Exxen paketi, iki ayrı antet altında satın alınabiliyor. Bunlar reklamlı ve reklamsız üyelik seçenekleri oluyor.

Reklamlı bir halde temel Exxen paketinden faydalanan kişiler, dizi ve film izlerlerken muhtelif reklamlarla karşılaşıyorlar. Bu reklamların sayısı, izlenilen içeriğin uzunluğuna göre değişim gösterebiliyor. Reklamlı temel Exxen paketi, reklamsız seçeneğine göre daha makul bir fiyatla hizmet veriyor.

Bundan kaynaklı hem platformdan yararlanmak isteyen hem de platforma yüksek bir ücret ödemek istemeyen kişiler için reklamlı temel Exxen paketi, İdeal paket olarak dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Exxen, temel pakette senelik abonelik alan kişilere daha makul bir fiyatlandırma opsiyonu sunuyor.

ExxenSpor Paketi Özellikleri

Acun Medya, Exxen’i ilk etapta bir takım ve film platformu olarak tasarladı. Ancak Acun Ilıcalı tarafınca meydana getirilen açıklamalar, platformun yalnızca bu içeriklerle sınırlı kalmayacağını gösteriyordu. Öyle ki platform kullanıma sunulmuş olduğu ilk yıl Acun Medya, Saran Grubu ile bir antak kalma yaptı. Anlaşma kapsamında Exxen, bir süreliğine İngiltere Premier Lig gösterim haklarını elinde bulundurdu.

Bu hamleyle beraber Exxen, spor müsabakalarını içeren ExxenSpor paketini oluşturdu. ExxenSpor, temel Exxen içeriklerinin yanı sıra spor müsabakalarını da içinde bulunduruyor. Yani ExxenSpor paketini alan kişiler, platformda yer edinen dizi ve filmleri diledikleri gibi izleyebiliyorlar. Bunun yanı sıra bu paketin aboneleri, Exxen üstünden yayınlanan spor müsabakalarını da seyretme şansına haiz oluyorlar.

Güncel gösterim sürecinde Exxen; UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve Avrupa Konferans Ligi’nin gösterim haklarını elinde bulunduruyor. Böylece ExxenSpor aboneliği bulunan kişiler, bu turnuvaların maçlarını canlı bir halde izleyebiliyorlar.

Exxen’e Nasıl Üye Olunur?

Exxen, haiz olduğu içerikler ile çoğu seyircisini memnun etmeyi başarıyor. Bunun yanı sıra platformda yer edinen içerikleri öğrenen kişiler, Exxen’e iyi mi üye olabileceklerini merak ediyorlar. Exxen, olabildiğince kullanımı kolay bir tasarıma sahip. Bu sayede platform, üye olmak isteyen kişilere kolay adımları izleyerek üye olma imkanı veriyor. Eğer sizler de Exxen’e iyi mi üye olunur diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyerek rahatlıkla üye olabilirsiniz:

Exxene Nasıl Üye Olunur
  1. Exxen’e üye olabilmek için olarak Exxen’e erişmeniz gerekiyor. Bunun için doğrudan platformun internet sitesine gidebileceğiniz gibi mobil programını da kullanabilirsiniz.
  2. Exxen’e erişir erişmez platform, üyelik ekranıyla ziyaretçilerini karşılıyor. Bu noktada üye girişi yap ve üye ol seçenekleri karşımıza çıkıyor.
  3. Exxen’e üye olmak için giriş kısmında yer edinen Ad-Soyad ve e-posta adresi kısımlarını doldurmanız kafi olacaktır. Bu alanları doldurduktan sonra platform, gizyazı kurmak için sizi yönlendirecek. Yönlendirilen alanda Exxen’e giriş yaparken kullanacağınız şifrenizi belirlemeniz gerekiyor.
  4. Şifre kısmını da doldurduktan sonra Exxen üyeliğiniz etkin bir halde aktifleştirilecek. Exxen, tamamiyle ücretli bir platform olarak hizmet veriyor. Bunun yanı sıra Exxen, yeni kullanıcılarını memnun edebilmek için 7 günlük bir tecrübe etme süresi sunuyor. Platforma yeni üye olan kişiler, 1 TL karşılığında 7 günlük tecrübe etme paketinden faydalanıyorlar. Deneme aboneliğinden faydalanan kullanıcıların, platformu kullanabilmeleri için 7 gün sonunda Exxen temel paket ya da ExxenSpor paketlerinden birisine abone olmaları gerekiyor.

Exxen Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Bazı izleyiciler, Exxen’de yer edinen içeriklerden memnun kalmayabiliyorlar. Bunun yanı sıra takip ettiği dizi bitmiş olan kişiler, Exxen aboneliklerini iptal etmek isteyebiliyorlar. Bu noktada Exxen, abonelerine diledikleri vakit aboneliklerini iptal etme imkanı veriyor. Üstelik Exxen’in kullanımı kolay arayüzü vasıtası ile Exxen üyelik iptali olabildiğince kolay. Eğer sizler de Exxen üyelik iptal etme iyi mi yapılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz kafi olacaktır:

  1. Exxen üyelik iptali için öncelikle Exxen hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için Exxen internet sitesinden ya da mobil uygulaması üstünden profilinize giriş yapmalısınız.
  2. Exxen profilinize giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayarak oluşturulan ekrandan “Hesap ve Ayarlar” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
  3. Exxen, hesap ayarları kısmında kullanıcılarına çoğu seçenek sunuyor. Exxen üyelik iptali prosedürünü yapmak isteyen kişilerin “Hesap ve Ayarlar” seçeneğine tıkladıktan sonra “Üyelik Bilgilerim” alanına gelmeleri gerekiyor.
  4. Üyelik bilgilerim, Exxen abonelerinin abonelikleri ile alakalı detayları görebildikleri ve prosedür yapabildikleri bir alandır. Exxen üyeliğinizi iptal edebilmek için bu alanda yer edinen “Abonelik Durumu” bölmesinde bulunan “Aboneliğimi iptal et” düğmesine basmanız gerekiyor.
  5. Aboneliğimi iptal et düğmesine tıkladıktan sonra Exxen, bu prosedür için şifrenizi girmenizi istek edecek. İşleme devam edebilmek için Exxen şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Hesap şifrenizi girdikten sonra Exxen, üyelik iptali için emin olup olmadığını sormaktadır. Eğer aboneliğinizi iptal etmek istiyorsanız bu noktada “Evet” seçeneğini seçerek işleme devam etmelisiniz.
  6. Evet düğmesine bastıktan sonra Exxen aboneliğiniz sonlanacaktır. Sonrasında Exxen, aboneliğinizin iptal olduğuna dair bir bilgilendirme yapmaktadır.

Exxen Üyelik İptali için Alternatif Yöntem

Türkiye’nin çabucak büyüyen dijital gösterim platformu Exxen, kullanıcılarına kolay bir kullanım sunmayı hedefliyor. Bu kapsamda Exxen geliştiricileri, abonelerinin çok sık yaptıkları işlemleri kolaylaştırmaya çalışıyorlar. Exxen, yeni bir platform olduğundan aboneler birtakım işlemleri platform üstünden iyi mi yapabileceklerini bilmiyorlar. Bu işlemlerden birisi de Exxen üyelik iptali olarak karşımıza çıkıyor. Exxen, üyelik iptali için kullanıcı profili kısmında bir abonelik iptali sistemi sunuyor.

Bunun yanı sıra Exxen, sunduğu üyelik iptali sistemini kullanamayan kullanıcılarına canlı yardım üstünden de abonelik iptali hizmeti vermektedir. Exxen, muhtelif mevzularda kullanıcılarına çabucak destek olabilmek için canlı yardım sistemine sahip. Bu sayede Exxen aboneleri, platformda karşılaştıkları sorunlardan önerilere kadar çoğu işlemlerini canlı yardım üstünden gerçekleştirebiliyorlar.

Exxen Üyelik İptali için alternatif yöntem

Exxen canlı yardım hususi durumunu kullanmak çok kolay! Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Exxel yardım sayfasına erişmeniz gerekiyor. Bu sayfaya erişim sağladıktan sonra sayfanın sağ alt kısmında yer edinen sohbet düğmesine basmalısınız. Sonrasında Exxen, niçin canlı sohbete erişmek istediğinizi soracaktır. Burada “Genel Bilgi, Üyelik İptali” gibi çok muhtelif seçenekler sizi karşılayacaktır.

Üyelik iptali için karşılaştığınız bu seçeneklerden “Üyelik İptali”ni seçerek devam ediyoruz. Sonrasında Exxen, ad soyad ve e-posta bilgileriniz başta olmak suretiyle muhtelif bilgilerinizi paylaşmanızın gerektiği bir biçim sunmaktadır. Bu formu doldurduktan sonra Exxen yetkilileri, çabucak talebinizi değerlendirerek dönüş yapmaktadırlar.

Exxen Üyelik İptali: Sıkça Sorulan Sorular

Exxen’de Deneme Süresi Var mı?

Dijital gösterim platformları, kullanıcılarını memnun edebilmek adına abonelik sürecinden ilkin tecrübe etme süreleri sunmaktadırlar. Exxen de bu doğrultuda yeni abonelerine 7 günlük bir tecrübe etme süresi sunmaktadır. Platforma üye olmayı düşünen kişiler, 1 TL karşılığında platformu 7 gün süreyle kullanabiliyorlar.

Exxen Denemeden Sonra İptal Edilir mi?

Türkiye’nin en tanınmış dijtial gösterim platformlarından Exxen, tecrübe etme süresi boyunca abonelerinin bütün dizi ve filmlere erişim sağlamalarını sağlıyor. Bunun yanı sıra aktüel tecrübe etme sürecinde ExxenSpor paketi mevcut değil. Böylece Exxen’e abone olmak isteyen kişiler, tecrübe etme süreçlerinde bütün dizi ve filmleri diledikleri gibi izleyebiliyorlar. Deneme süreci sonunda memnun kalmayan Exxen aboneleri, üyeliklerini iptal edebiliyorlar.

Exxen Aboneliğini İptal Edince Ne Olur?

Exxen, ücretli bir halde hizmet vermektedir. Platformda yer edinen içeriklerden yararlanmak isteyen kişilerin abonelik paketlerinden birisine üye olmaları gerekmektedir. Exxen abonesi olmayan ya da aboneliğini iptal eden kişiler, platformda yer edinen içeriklerden faydalanamamaktadırlar.

Exxen İstediğin Zaman İptal Edilir mi?

Birçok platform gibi Exxen de kullanıcılarına olabildiğince kolay bir halde üyelik iptali opsiyonu sunuyor. Exxen aboneleri, diledikleri vakit üyeliklerini iptal edebilmektedirler. Üstelik aboneliklerini iptal eden kişiler, ödeme süreçleri dolana kadar platformdan faydalanmaya devam edebilmektedirler.

Exxen Üyelik Ücreti Ödenmezse Ne Olur?

Birçok dijital gösterim platformu gibi Exxen de yalnızca ücretli olarak hizmet vermektedir. Bu doğrultuda Exxen’de yer edinen içeriklerden yararlanmak isteyen kişilerin platforma ücretli bir halde üye olmaları gerekmektedir. Bundan kaynaklı Exxen üyelik ücretini ödemeyen kişilerin üyelikleri otomatik bir halde iptal edilmektedir. Bunun kararında üyeliği iptal edilen kişiler, platformda yer edinen içerikleri izleyememektedirler.

Exxen Üyelik İptali: Genel Değerlendirme

Dijital gösterim platformlarının sayısı gün geçtikçe artış göstermeye devam ediyor. Türkiye’de de içerik izleyicileri, televizyon yayını gibi durağan(durgun) yayınların yanı sıra dijital gösterim platformlarını tercih etmeye başladılar. Çünkü dijital gösterim platformlarının sunduğu içerikler, durağan(durgun) yayınlara göre daha dikkat cazibeli gelmektedir. Bunun yanı sıra televizyon box gibi cihazların ortaya çıkması, insanlara dijital gösterim platformlarına televizyonlarından da basitçe erişebilme imkanı sağlamıştır. Bu doğrultuda Türkiye’deki gösterim sektörü de dijital gösterim platformlarına geçiş hazırlamaya başladı. Exxen, bu geçiş sürecini hızlandıran platformlardan birisi oldu.

Çok sayıda Türk yapımı dizi, talk show gibi içeriğe haiz olan Exxen, yakın zamanda UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nin gösterim haklarını da satın aldı. Böylece en tanınmış internasyonal futbol turnuvalarının bazıları, Exxen tarafınca yayınlanmaya başladı. Bu sayede Exxen, hızlıca birden fazla insana hitap etmeyi başardı.

Exxen, rakiplerine göre yeni bir platform olduğundan Exxen aboneleri platformdaki birtakım işlemlerde güçlük yaşayabiliyorlar. Bu işlemlerden birisi de Exxen üyelik iptali olmaktadır. Exxen kullanıcıları, Exxen abonelik prosedürünü iyi mi yapacaklarını bilmeyebiliyorlar. Bundan kaynaklı bizler de bu içeriğimizde Exxen üyelik iptali işleminin iyi mi gerçekleştirilebileceğini anlattık.

Bunun yanı sıra Exxen ile alakalı gayet fazla dört gözle beklenen soruları cevaplandırdık. Bu sayede sizler de hazırladığımız Exxen rehberimizi inceleyerek son zamanların en tanınmış dijital gösterim platformlarından birisi ile alakalı lüzumlu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Exxen üyelik iptali rehberimiz burada sona eriyor. Sizler de Exxen üyelik iptali ile alakalı soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.