Facebook için NFT Sergileme Özelliği Duyuruldu!

resim44693712
resim44693712

Son zamanların tanınmış veri birimlerinden NFT, gün geçtikçe popülerleşmeye devam ediyor. Bu kapsamda teknoloji şirketleri, NFT teknolojisiyle alakalı çalışmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. NFT ile alakalı yeni bir atılım de Meta’dan geldi. Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Meta, bir süredir NFT üstüne çalışmalar yapıyordu. Gelinen son noktada Meta yetkilisi, Facebook için NFT sergileme hususi durumunu geliştirdiklerini duyurdu!

Şirket, ilk etapta tasarlanan NFT hususi durumunu sınırı olan sayıdaki kullanıcılarıyla buluşturacak. Ancak ilerleyen dönemlerde platformda yer edinen NFT hususi durumunun daha fazla kullanıcı tarafınca kullanmak mümkün olması beklenmektedir. Bu sayede platform yetkilileri, geliştirdikleri hususiyet üstünden platformun aktifliğini artırmayı hedefliyorlar.

Facebook Kullanıcıları için NFT Sergileme Özelliği Geliştirildi!

Facebook geliştiricileri, platformu aktüel ve modern hale getirmek için muhtelif özellikler geliştirmeye devam ediyorlar. Bu kapsamda geliştiriciler, kullananların aktiflik durumunu artıracak muhtelif özellikler geliştirmeye çalışıyorlar. Şirket yetkilileri, şimdi de NFT ile alakalı yeni bir özelliği kullanıcılarına sunduğunu açıkladı.

Facebook tarafınca tasarlanan yeni NFT özelliği vasıtası ile kullanıcılar, platform üstünden dijital koleksiyonlarını sergileme imkânına haiz olacaklar. NFT ile ilgilenen kişiler için olabildiğince kullanımı kolay olacak olan bu özellik, şimdilik kısıtlı bir öbek üstünde deneniyor. Facebook yetkilileri tarafınca erişilen bilgilerde bu özelliğin bütün kullanıcılarına sunulup sunulmayacağını yer almıyor.

Ancak bilinmiş olduğu suretiyle Mark Zuckerberg, geçtiğimiz aylarda Meta’nın NFT ile alakalı özellikler üstünde çalıştığını açıklamıştı. Bundan kaynaklı araştırmacılar, Facebook tarafınca tasarlanan NFT hususi durumunun gelecek günlerde daha fazla kullanıcıya sunulacağını belirtiyorlar.

Facebook için tasarlanan NFT özelliği, dijital mamüllerin sergilenmesini sağlayacak. Bunun yanı sıra kullanıcılar, sergilenen dijital ürünlere yorum yapabilecekler. Ayrıca dijital ürün sahipleri, sergilemek istedikleri ürünlere bilgilendirici içerikler ekleyebilecekler. Bu kapsamda Facebook’un NFT sergileme özelliği, NFT ile ilgilenen kişiler için olabildiğince yararlı olacaktır diyebiliriz.

Platforma eklenen NFT sergileme özelliği, şimdilik Ethereum ve Polygon tabanlı NFT’leri destekliyor. Ancak erişilen bilgilere göre özelliğin kısa sürede Solana ve Flow tabanlı NFT’leri de destekleyeceği belirtiliyor. Böylece Meta, Facebook için geliştirmiş olduğu bu özelliği daha kullanımı kolay hale getirmeye çalışacak. NFT sahiplerinin ürünlerini sergilemek için Facebook’u kullanıp kullanmayacakları ise merak konusu.

Sizler Meta tarafınca tasarlanan ve duyurulan NFT özelliği ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik, Facebook’un aktifliğini artırabilecek mi? Sizler de Meta yetkilisi tarafınca tanıtılan NFT sergileme özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.