Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

Facebook sessizce yeni uygulaması Facebook Mentions‘ı yayınladı. Peki nelerdir Facebook Mentions? Facebook, öncelikle yalnızca üniversite öğrencilerine açılmış, daha sonra bütün hayattaki milyarlarca şahsa hizmet vermeye başlamıştı. Sosyal ağ şimdi ise benzer bir girişime imza atıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Facebook Mentions Uygulaması Nedir?

iOS için sunulan yeni bir tatbik olan Facebook Mentions, yalnızca “halk figürleri” (orijinal adıyla “Public Figure”) tarafınca kullanılabiliyor. “Halk figürü” nelerdir diyorsanız, derhal açıklayalım: Bu tanıma ünlüler, gazeteciler, devlet yetkilileri, tanınmış marka ve firmalar giriyor. Yani uygulamayı yalnızca tanınmış ve/veya meşhur adlar kullanabiliyor.

Facebook Mentions uygulaması

Uygulama, Facebook’un markayı çok daha öne çıkaran bir versiyonu ve arkadaşlarınızın yaptıkları yerine yeni gönderiler, fotoğraflar, videolar gibi unsurları öne çıkarıyor. “Mentions” sekmesi ise sizin hakkınızda söylenenleri görmeyi kolaylaştırıyor ve Twitter’ da ki @ sekmesine olabildiğince benziyor.

Mentions, toplumsal medya profillerini yardımcılarına yönettiren ünlüler için tasarlanmış. Ünlü bir kişilikseniz ya da bu şekilde bir kişinin asistanıysanız, uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Böylelikle Facebook üstünde sizin adınıza ne konuşulmuş ne yapılma neler dönmüş bir nevi malumat amaçlı söz taşımacılığı da diyebiliriz onun görevini görmektedir uygulama.

Uygulama iOS hangi sürümlerde ya da hangi Apple cihazlarında çalışır diyorsanız belirtelim tatbik şuan için yalnızca IOS sürümünün 7.0 ve üstünü gerektiriyor. iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur. Bu tatbik iPhone 5 için optimize edilmiştir.

Uygulamanın boyutundan anlatmak istersek 65.1 MB alan kaplamakta cihazlarınızda.