Facebook Profiline Müzik Ekleme ve Silme

Facebook profiline müzik ekleme ya da Facebook profilinden eklediğiniz müziği silme mevzusu ile ilgili merak ettikleriniz mi var?

Çok yönlülük, bir toplumsal medya programını değerlendirmenin tek parametresi olsaydı, Facebook, öteki bütün rakipleri belirleyerek kaçak bir kazanan olacaktı. İster keyifli seven kısa klipler izleyin, talep eder anlık oyunlar oynayın, bugüne dek hoş bir şahıs bulun, ürünlerinizi pazarlayın, hatta en sevdiğiniz şarkıları dinleyin, Facebook her şeyi yapabilir.

Şarkılardan bahsetmişken, toplumsal medya uygulaması, iPhone ve Android cihazlardaki Facebook profilinize şarkı eklemenizi sağlar, böylelikle kişiselleştirilmiş feed’inize göz atarken ya da dostlarınızla söyleşi ederken bu tarz şeyleri istediğiniz vakit aktarabilirsiniz. Kulağa enteresan geliyor mu? Facebook profilinize iyi mi müzik ekleyeceğinizi ya da kaldıracağınızı göstereyim.

Neler Okuyacaksınız? →

İOS ve Android’de Facebook Profiline Müzik Ekleme ya da Kaldırma Nasıl Yapılır?

Devasa bir şarkı kütüphanesi ile entegre olan Facebook, muhtelif zevklere hitap edecek şekilde donatılmıştır. Şarkı ekledikten sonra, bu tarz şeyleri profilinize sabitleyebilir, sanatçının sayfasını görüntüleyebilir ve hatta hikayenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, artık alaka alanınıza makul olmayan birtakım şarkılar bulursanız, bu tarz şeyleri da kaldırabilirsiniz. Unutmayın, Facebook profiline eklediğiniz şarkılar her insana açıktır, böylelikle koleksiyonunuzu hepimiz görebilir.

Facebook Profiline Müzik Ekleme ve Silme

Facebook Profilinize Müzik Ekleyin

  1. Mobil cihazınızda Facebook programını başlatın ve sol üst köşedeki profil resmine dokunun.
  2. Biraz aşağı kaydırın ve Müzik’e dokunun.
  3. En sevdiğiniz şarkıyı ya da sanatçıyı arama zamanı. Aradığınız şarkıyı bulduktan sonrasında Ekle butonuna basın. Profilinize dilediğiniz kadar şarkı ekleyebilirsiniz. Bu nedenle, dinlemeyi sevdiğiniz bütün şarkıları kura çekmek için büyük koleksiyonda ilerleyin.

Not: Android cihazınızda Facebook profiline müzik ekleme için yapmanız gereken, müzik kitaplığına erişmek için ilkin sağ üst köşedeki Ekle butonuna dokunmanız gerekir.

Hepsi bukadar! Şarkıyı Facebook profilinize başarıyla eklediniz.

Facebook Profilinize Eklediğiniz Şarkıları Dinleyin

Facebook profiline müzik ekleme prosedürü sonrası eklediğiniz şarkıları dinlemek isterseniz, yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey aynı müzik kısmına gitmek ve dinlemek istediğiniz şarkıya ulaşmaktır.

  1. Mobil cihazınızda Facebook programını açın -> Profil Fotoğrafı -> Müzik.
  2. Şimdi profilinize eklediğiniz tüm şarkıların listesini görmelisiniz. Dinlemek istediğiniz şarkıya dokunmanız yeterlidir.

Not: Spotify’da tam şarkıyı dinlemek istiyorsanız, şarkıya dokunun ve sonrasında sol üstteki Tam Şarkıyı Çal’ı açın. Şimdi, altta gözüken açılır menüden Spotify’ı seçin.

Şarkıyı Facebook Profiline Sabitle ya da İstenmeyen Şarkıları Kaldır

Profilinize şarkı eklemenize izin vermenin yanı sıra, Facebook şarkıları da sabitlemenizi sağlar. Ve artık muayyen şarkıları beğenmiyorsanız, bu tarz şeyleri profilinizden basitçe silebilirsiniz.

  1. Cihazınızda Facebook’u başlatın -> Profil Fotoğrafı -> Müzik.
  2. Şimdi, mevzubahis şarkının tarafındaki üç yatay noktaya dokunun.
  3. Son olarak, Profile sabitle’ye dokunun ya da şarkıyı kaldırmak için Şarkıyı profilden sil‘e basın.

Not: Bu oldukça açılır menüde, şarkıyı hikayenize ekleme ve sanatçının sayfasını görüntüleme seçeneğine de haiz olacaksınız.

Facebook Profiline Şarkı Ekleme ya da Silme

Böylece Facebook profiline müzik eklemenin, bütün en oldukça tercih edilen şarkılarınızın sağlam bir koleksiyonunu oluşturmanın ve toplumsal medya programını kullanırken bunlara yetişmenin yolu budur. Müzik dinlemeyi seven biri olarak bu özelliği hoş bir tatbik olarak görüyorum. Facebook’tan bahsederken, Facebook Messenger’ı kullanmak için en iyi ipuçlarını ve püf noktalarını denetim etmenizi ve hesap için ekstra bir koruma katmanı eklemek için iki faktörlü hüviyet doğrulamayı etkinleştirmenizi öneririm. Her neyse, bu mükemmel özelliği iyi mi değerlendiriyorsunuz? Bize yorum bölümünde bildir!