Facebook Virüsü Temizleme Nasıl Yapılır

Facebook Virüsü Temizleme Nasıl Yapılır? Güvenlik yazılımı firması Kaspersky, İnternet kullanıcılarını önemli oranda tehdit eden iki yeni tehlikeyi duyurdu. Networm.Win32.Koobface.a ve Networm.Win32.Koobface.b olarak malum trojan, Facebook ve Myspace hesabınızı ele geçiriyor ve yoluna devam ediyor.
Bu tehlikenin kurbanı olan kişi, hiç bir şeyin bilincinde olmuyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Facebook Virüsü Nasıl Çalışıyor?

Virüs bulaştığı andan itibaren, siz offline olduğunuz anda çalışıyor ve arkadaş listenize otomatik mesaj atıyor. Buraya dikkat! Çünkü siz online olduğunuzda mesaj atmadığınızdan dostlarınızı uyarma imkanınız da olmuyor. Virüs facebookun ünlü application kod merkezinden oluşturduğu tatbik sayfasından yayılıyor.

Facebook virüsü iyi mi temizlenir

Kaspersky, problemi erkenden belirleme ederek lüzumlu güncellemeleri yapmış durumda. Kaspersky gibi öteki emniyet program şirketleri de veritabanlarına bu 2 tehlikeyi ekliyorlar. Bu gibi sorunlarla karşılaşmak istemeyen kullanıcılar, antivirüs yazılımını kesinlikle güncellemeli hatta güncelleme işini günlük ve kendiliğinden gerçekleştirmeliler.

Facebook Virüsü Temizleme Nasıl Yapılır?

Facebook virüsü temizleme işlemleri için aşağıda ki adımları takip etmeniz kafi olacaktır. 3 basit adımda virüs temizlenecek ve huzurlu bir halde toplumsal medya da dolaşabilirsiniz.

1 – Aşağıdaki programları vazife yöneticisinden kapatınız:

fbtre6.exe

mstre6.exe

2 – Aşağıdaki kayıt defteri (registry) kayıtlarını siliniz.:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Version\Run\”systray” = “c:\windows\mstre6.exe”

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Current Version\Run\”systray” = “C:\Windows\fbtre6.exe”

HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\Schemes\Apps\Explorer\ Navigating

3 – Aşağıdaki dosyaları siliniz.

C:\\Windows\\fbtre6.exe C:\\Windows\\fmark2.dat
Ya da daha basit bir yol olan, Malwarebytes ile kendiliğinden temizleyebilirsiniz.

Facebook Zaman Tüneli Virüsü Temizleme 2. Yöntem

Facebook Hesabınıza giriş yapın. Hesap Ayarları kısmına tıklayın. Açılan sayfada sol bölümde bulunan Uygulamalar sekmesini tıklayın.

Karşınıza Facebook hesabınıza izin verdiğiniz programlar gelecektir. Çoğunlukla burada bulunan tatbik adıyla sizin yerinize etkinliklerde bulunan tatbik ismi aynı olmakta. Bu nedenle ilk önce sizi rahatsız eden programları buradan bulup kırmızı ile işaretli olan “X” tuşuna basarak o programları kaldırmalısınız.

Facebook Video Vürüsü Temizleme

Facebook kolaylıklarının yanında, son zaman can sıkıntısı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Bu can sıkıntılarından bir tanesi de “İzleyin bence süper oldu” şeklinde virüsün feysbuk adresinize bulaşması. Bu virüs; Chrome tarayıcısı üstünden çalışan virüs, internet tarayıcınızın kontrolünü bir eklenti sayesinde ele geçirerek Facebook hesabınızı denetim dibine alıyor. Kullanıcılar, Faceook hesaplarını her açtığında bir müzik ile karşılaşıyor. Peki bunu iyi mi silebilirim? diyorsanız aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Başlat > Çalıştır > “regedit” komutu giriyoruz ve enterliyoruz.

Hkey_local_machine-software > policies > google > chrome > adımlarını takip ettikten sonrasında asasdgfdfsfclbonhleeank şeklinde komplike isimde dosya olacaktır. Siliyoruz ve tarayıcımızı tekrar başlatıyoruz.