Fotoğraf Arka Plan Silme – 2022

resim27385292
resim27385292

Fotoğraf arkaplan silme ve değişiklik yapma prosedürü iyi mi yapılır? Bu içeriğimizde çoğu kullanıcının sordurulmuş olduğu bu suali sizler için detaylıca yanıtladık. Birden fazla alternatif teknik ile sunacağımız görsel arkaplan silme prosedürü günümüzde olabildiğince kolay hale geldi.

İçeriğimizde fotoğrafta arkaplan silme prosedürü için çoğu alternatif site bulunuyor. Bu siteler ile silme işleminin sonra resim arkaplan değişiklik yapma gibi bir seçeneğinizin de olduğunu söyleyebiliriz. Ancak birtakım siteler bu imkanı direkt olarak sunmuyor. Yine de en kolay resim düzenleyicide bile bu prosedürü gerçekleştirebilirsiniz.

Belirtmekte yarar var, bu içeriğimizde yer edinen bütün yöntemler çevrimiçi olarak gerçekleşiyor. Ancak birtakım kullanıcılar internette yer edinen resim düzenleyicilere güvenmemekte. Bu nedenle bilgisayara yüklü uygulamalar ile görsel tanzim etmek isteyebiliyor. Eğer Photoshop ile arkaplan silme prosedürünü arıyorsanız mevzuyla alakalı hazırlamış olduğumuz içeriğe göz atmanızı öneri ediyoruz. Şimdi sözü daha da uzatmadan resim arkaplan silme sitelerine göz atalım!

İçindekiler

Fotoğraf Arka Plan Silme Siteleri – 2022

Pixlr

Listemizdeki ilk site Pixlr oluyor. Pixlr sadece arkaplan silme işlemiyle değil bunun yanı sıra çevrimiçi bir resim düzenleme sitesi şeklinde de karşımıza çıkıyor. Ayrıca mobil uygulaması ve masaüstü sürümünün olduğunu da belirtmekte yarar var. Pixlr ile resim arkaplan silme prosedürü için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Pixlr’ın web sitesinden arka plan kaldırma aracına ulaşın.
 • Daha sonra karşınıza gelecek araçta “+” düğmesine tıklayın. Bu düğmenin altında “Fotoğraf seçin” ibaresi de yer almaktadır.
 • Ardından arka planını kaldırmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve yükleyin.
 • İşlemin sonra fotoğrafları indirmeden ilkin arka planı beyaz, siyah ya da saydam hale getirebilirsiniz. Ancak daha çok ince ayar için Premium üye olmanız gerekmektedir.
 • Dilerseniz fotoğrafların üzerine gelmiş olarak teker teker kaydedebilir, isterseniz de ZIP dosyası durumunda bütün fotoğrafları bir arada indirebilirsiniz.
pixlr-arka-plan-silme

Pixlr, bedava arkaplan silme siteleri içinde en etkin örneklerden birisi. Yüksek kaliteli fotoğraflar sunan ve küçük da olsa düzenleme imkanı tanıyan arkaplan silme aracını kullanmanızı öneri ediyoruz. Ancak öteki alternatiflerimize de göz atmanız için devam edelim.

Depositphotos

Fotoğraf arkaplan silme siteleri listemizin ikinci esnasında yer edinen site ise Depositphotos oluyor. esasında bir yığın fotoğrafçılık sitesi olsa da kullanıcılarına muhtelif araçlar sunan Depositphotos’un bir tane de arkaplan kaldırma aracı mevcut. Bu vasıta esasında bedava fakat HD kalitedeki görseller için sizde üyelik açmanızı istek ediyor. Ayrıca videolarınız için de bu prosedürü yapabildiğini belirtelim.

 • Depositphotos kullanarak arkaplan kaldırmak için sitenin ilgili aracına gidin.
 • Ardından “imaj yükle” yazan butona tıklayın ve arka planını kaldırmak istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • Daha sonra site lüzumlu işlemleri gerçekleştirecek ve fotoğrafların son halini size sunacaktır.
 • Eğer ürünün son halinden memnun değilseniz “Düzenle” düğmesine tıklayarak noksan kalan bölgeleri silebilir ya da geri yüklemek istediğiniz kısımları fotoğrafa ekleyebilirsiniz.
 • Ardından kaydederek fotoğrafı indirmeye hazır hale getirin. Eğer HD kalitesinde bir görsel istiyorsanız siteye üyeliğinizin bulunması icap ettiğini de unutmayın.
depositphotos-arka-plan-silme

Depositphotos, resim düzenlemelerinde sadece JPG ve PNG formatlarını desteklemektedir. Bu dosyaların boyutu 15 MB ile sınırlıdır. Videoda ise MP4, AVI, MOV, MPG ve MPEG formatları ile 60 saniye ve 2 GB’la sınırı olan dosyaları düzenlemektedir.

Zyro

Resim arkaplan silme siteleri listemizde yer edinen üçüncü site ise Zyro oluyor. Tamamen bedava şekilde çalışan Zyro suni zekanın enerjisini bütün web kullanıcılarına sunuyor. Buna ayrıca site resim standardını artıan ve boyutlandırma konusu ile alakalı yardım eden araçlar da sunmaktadır. Arka plan kaldırma işlemleri için ise şu adımları takip etmeniz gerekmekte:

 • Zyro’nun AI arkaplan silici aracının sayfasına gidin.
 • Ardından “görsel yükle” yazan butona tıklayın. Daha sonra yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve devam edin.
 • Bunun sonra site lüzumlu işlemleri gerçekleştirecek ve görselin son halini size sunacaktır.
 • Karşınıza çıkan sayfada “Görseli indir” düğmesine tıklayarak bedava bir halde prosedürü tamamlayabilirsiniz.
zyro-arka-plan-silme

Photoaid

Fotoğraf arkaplan silme siteleri listemizde yer edinen bir öteki site ise Photoaid oluyor. Diğer siteler gibi suni zeka kullanarak fotoğraflardan arkaplan kaldıran bu site, prosedürü olabildiğince çabucak hallediyor. Ayrıca JPEG ve PNG formatlarına ayrıca WEBP dosyalarını da desteklediğini belirtelim. Bunun dışında 30 MB’a kadar dosyaları ve 10000×10000 çözünürlüğe haiz fotoğrafları da düzenleyebiliyor. Ayrıca sitedeki öteki araçlara da göz atmanızı öneri ediyoruz.

 • Photoaid sitesinde arka plan silme aracına ulaşın.
 • Daha sonra “Görsel yükle” düğmesine tıklayın ve tanzim etmek istediğiniz fotoğrafı seçin.
 • Ardından site lüzumlu işlemleri gerçekleştirecek ve fotoğrafın son halini size sunacaktır. Karşınıza çıkan “İndir” düğmesine tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz.
photoaid-arka-plan-silme

Picsart

Fotoğraf arkaplan silme listemizin en fonksiyonel sitelerinden birisi ise Picsart oluyor. Kullanıcılara çoğu düzenleme aracı sunan Picsart, bütün işlemleri tek platformda halletmenizi sağlıyor. Ancak platformda yer edinen birtakım işlemlerin Premium üyelik gerektirdiğini belirtmekte de yarar var. Yine de Picsart, internette yer edinen en iyi resim düzenleyiciler içinde yer almaya hak kazanıyor. Ancak bu sitenin de bir üyelik istek ettiğini belirtmekte yarar var.

 • Öncelikle Picsart sitesinde yer edinen arka plan kaldırma aracına ulaşın.
 • Daha sonra “Yükleyin” düğmesine tıklayın ve yüklemek istediğiniz fotoğrafları seçin. Tek seferde en çok üç resim yükleyebilirsiniz.
 • Ardından sol tarafta yer edinen menüden arka planını kaldırmak istediğiniz şeyin bir obje mi yoksa şahıs mi olduğunu işaretlemeniz gerekmekte.
 • Bunun sonra Picsart çoğu düzenleme imkanı tanımaktadır. İsterseniz yeni bir arkaplan ya da bir renk ekleyebilirsiniz. Buna ayrıca fotoğrafı tekrar ölçeklendirmek ya da filigran eklemek de mümkündür.
picsart

Adobe Express

Fotoğraftan arkaplan silme siteleri listemizdeki yer edinen bir sonraki platform ise devasa bir firma olan Adobe’ye ait. Adobe Express ile çoğu resim düzenleme prosedürünü çevrimiçi ve çabucak gerçekleştirmek mümkün. Bunlardan birisi de tahmin edebileceğiniz suretiyle arkaplan silme oluyor. Ancak bu platformu kullanmak için bedava bir Adobe üyeliği oluşturmanız gerekmekte. Daha sonra şu adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • Adobe’nin resim arka planı silmek için gerekli sayfasına ulaşın.
 • Dilerseniz direkt olarak fotoğrafı indirebilirsiniz. Bunun için “Download” ya da “İndir” düğmesine tıklayın.
 • Fotoğrafı tanzim etmek için “Customize” düğmesine tıklayın. Daha sonra Adobe’nin sunmuş olduğu araçlar ile resim üstünde ayarlamalar gerçekleştirebilirsiniz.
adobe-express

Canva

Resim arkaplan silme siteleri listemizin son esnasında ise bir öteki resim düzenleme devi yer alıyor. Pek çok kullanıcının günlük işlerinde sık sık kullandığı Canva, arkaplan silme konusu ile alakalı da piyasadaki en etkin platformlar içinde yer alıyor. Ancak bu özelliğin sadece Canva Pro kullanıcılarına sunulduğunu belirtelim. Bu nedenle Canva Pro aboneliğiniz bulunmuyorsa bu özelliği kullanmanız maalesef olası değil.

 • Canva sitesini ya da programını açın ve giriş yapın.
 • Daha sonra yeni bir dizayn kurmak için “Tasarım oluşturun” düğmesine tıklayın. Dilerseniz yeni bir ölçek ile boş bir kanvas oluşturabilirsiniz. Ayrıca direkt olarak resim tanzim etmek için “Fotoğraf düzenle” düğmesine da tıklayabilirsiniz.
 • Daha sonra fotoğrafı Canva’ya yükleyin ve fotoğrafın üzerine tıklayıp “Görseli düzenleyin” opsiyonu ile devam edin.
 • Son olarak AP Kaldırma ya da Arka Plan Kaldırma seçeneğini tıklayın. Bu işlemin sonra fotoğrafı tanzim etmek “Sil” ya da “Geri yükle” butonlarını kullanabilirsiniz. İşlemi tamamladığınızda “Uygula” butonunu tıklayarak görseli kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.
canva

Fotoğraf Arka Plan Silme: Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğrafların arka planı iyi mi silinir?

Bir fotoğrafın arka planını silmek için çevrimiçi düzenleyiciler ya da bilgisayarınıza indirdiğiniz resim düzenleme programlarını kullanabilirsiniz. Online düzenleyiciler için içeriğimizde bahsetmiş olduğumuz platformları tercih edebilirsiniz. Buna ayrıca Photoshop gibi uygulamalar ile de bu prosedürü tamamlayabilirsiniz.

Fotoğraf arka planı iyi mi değiştirilir?

Bir fotoğrafın arka planını değişiklik yapma için ilk ilkin arka planı silmeniz gerekmektedir. Daha sonra yeni bir arkaplan oluşturup yeni görselinizi bu arka planın üzerine bırakabilirsiniz. Böylece arka planınız değişmiş olacaktır.

Fotoğrafta arkaplan iyi mi siyah yapılır?

Eğer fotoğrafınızın arka planını siyah yapmak istiyorsanız arkaplan silme prosedürünü gerçekleştirdikten sonra bir resim düzenleyicide siyah bir görsel oluşturun. Daha sonra arka planını sildiğiniz görseli yeni siyah görselin üzerine bırakın.

Fotoğrafta arkaplan iyi mi saydam yapılır?

Fotoğrafın arka planını sildikten sonra çoğu düzenleyici görseli saydam yapma opsiyonu de sunmaktadır. Ancak bu seçenek yoksa listemizde yer edinen Pixlr gibi düzenleyicilerden birini tercih edebilirsiniz.

Fotoğraf arkaplan silme bedava mi?

Birçok web sitesi ve resim düzenleme uygulaması bu prosedürü bedava olarak sunmaktadır. Ancak birtakım platformlar resim arkaplan silme prosedürü için sizden ücretli bir üyelik isteyebilmektedir. Bunun dışında bedava üyelik yöntemiyle çalışan araçlar da bulunmaktadır.

Fotoğraf Arka Plan Silme: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde resim arkaplan silme, değişiklik yapma ve düzenleme işlemlerini detaylıca aktarmaya çalıştık. İçeriğimizde yer edinen çevrimiçi düzenleyiciler ile görsel arka planı silme prosedürünü olabildiğince kolay bir halde gerçekleştirebilirsiniz. Buna ayrıca internette yer edinen mühim resim düzenleme araçlarına da içeriğimizde yer verdik.

Fotoğraflardan arkaplan kaldırmak bazen bir görsel için mecburi olabiliyor. Ayrıca tasarımlarınızda kullanmak istediğiniz bir görselin de arka planını kaldırmak gerekebiliyor. Eğer siz de benzer bir vaziyet yaşıyorsanız listemizde yer edinen bedava ve ücretli görsel arkaplan silme araçlarından faydalanabilirsiniz.

Eğer fotoğraflarınız çevrimiçi bir web sitesine yükleyip tanzim etmek istemiyorsanız ihtiyaç duyduğunuz şey sisteminizde kullanabileceğiniz bir programdır. Bunun için piyasadaki en etkin resim düzenleme araçlarından olan Adobe Photoshop’ı kullanabilirsiniz.

Siz de günlük hayatınızda sık sık kullandığınız resim arkaplan silme araçlarını bizimle paylaşabilirsiniz. Aşağıda yer edinen yorumlar kısmından içeriğimizle alakalı görüşlerinizi de bizlere iletmeyi unutmayın!