Fotoğraf Netleştirme Siteleri – 2022

resim49909487
resim49909487

En iyi resim netleştirme siteleri hangileridir? Bulanık ya da net olmayan bir fotoğrafınız var ise bu fotoğrafın standardını arttırma ve netleştirmek için ne yapmalısınız? Bu içeriğimizde görsel netleştirme ile alakalı aklınıza takılan bu suali yanıtladık. İçeriğimizde görsel kalitesi arttırma için çoğu çevrimiçi ve bedava resim netleştirme sitesini bir araya topladık.

Zaman vakit birtakım fotoğrafların kalitesi beklediğimizden çok daha düşük kalmaktadır. Bu fotoğrafların çıktısını ya da baskısını almak istediğimizde ise imaj kalitesinin düşük olması kaçınılmazdır. Fotoğraf kalitesi arttırma için kullanabileceğiniz görsel netleştirme siteleri ile bu problemin önüne geçebilirsiniz.

Özellikle suni zekanın gelişmesi ile çevrimiçi resim netleştirme prosedürü olabildiğince yaygınlaştı. Üstelik bu resim netleştirme prosedürünü bedava bir halde gerçekleştirmek de mümkün. Biz de sizler için en iyi çevrimiçi resim netleştirme sitelerini bir araya getirdik.

İçindekiler

En İyi Fotoğraf Netleştirme Siteleri – 2022

İçeriğimizde tam anlamıyla on değişik çevrimiçi resim netleştirme sitesi yer alıyor. Bu resim netleştirme siteleri ile görsel kalitesi arttırma ve bulanık resim netleştirme gibi işlemler gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra birtakım sitelerin tatbik ve resim netleştirme programı haline geldiğini de belirtelim. Dilerseniz alakalı sitelerin yazılımlarını da kullanabilirsiniz.

Her ne kadar en iyi siteleri sizler için bir araya getirmiş olsak da yükleyeceğiniz fotoğraflar konusu ile alakalı davranışlarında ölçülü davranmanızda yarar var. Bu siteler güvenilir olsa da sorumluluğun tamamiyle siz de olduğunu hatırlatalım. Sitelerin aksini belirtmedikçe sizin fotoğraflarınızı kullanabileceği ya da depolayabileceğini de unutmayın.

Pine Tools

Fotoğraf netleştirme siteleri içinde yer edinen ilk internet sayfası Pine Tools oluyor. Birçok resim düzenleme prosedürünü gerçekleştirebilen Pine Tools’un kataloğunda resim kalitesi arttırma seçeneğini de görmek mümkün. Üstelik tamamiyle bedava olan bu çevrimiçi resim netleştirme aracı ile dilediğiniz görselin piksellerini daha bariz hale getirebilirsiniz.

Bu sitede yer edinen vasıta iki değişik maske boyutu sunuyor. Buna ayrıca aracın efekti tatbik sertliğini de ayarlamak mümkün. Dilediğiniz maskeyi ve enerjisini seçtikten sonra aşağıda yer edinen butona tıklayarak görsel kalitesi arttırma prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra PNG, JPG ya da WEBP formatları ile resmi indirebilirsiniz.

LunaPic

Resim kalitesi arttırma için kullanabileceğiniz bir öteki site ise Lunapic oluyor. Lunapic sitesinde de çok sayıda resim düzenleme aracı ile karşılaşıyoruz. Tabii ki bunların içinde resim netleştirme araçları da yer alıyor. Ayrıca isterseniz fotoğrafınızın rengini de bu site üstünden ayarlayabilirsiniz.

Sitede yer edinen “Sharpen” aracı ile fotoğrafı daha net hale getirebilirsiniz. Buna ayrıca görseli bulanıklaştırmak da bu vasıta ile olası hale geliyor. Ayrıca isterseniz fotoğrafın çözünürlüğünü de artırabilir ya da azaltabilirsiniz. Daha sonra JPG formatında indirebilir ve görsele bir izahat ekleyebilirsiniz.

Remini

En iyi resim netleştirme siteleri listemizde yer edinen Remini bunun yanı sıra bir telefon uygulamasına da sahip. Remini programını telefonunuza indirerek de görsel düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Buna ayrıca Online Remini sayfasını da kullanarak görsel kalitesi arttırma prosedürünü uygulayabilirsiniz.

Yapay zeka kullanarak resim netleştirme prosedürünü gerçekleştiren Remini yüklemenin sonra prosedürü kendiliğinden gerçekleştiriyor. Dilerseniz görseli JPG ya da PNG formatında indirebilirsiniz. Ancak Remini ile düzenlediğiniz görselleri filigransız indirmek için siteye üye olmanız gerekmekte.

Vance AI

En iyi resim netleştirme siteleri listemizde yer edinen en etkili araçlardan birisi ise kuşkusuz Vance AI oluyor. Adından da anlayabileceğiniz gibi Vance AI, fotoğrafların standardını artırırken suni zekadan faydalanıyor. Ayrıca görselin çözünürlüğünü değiştirmeden pikselleri daha bariz hale getirdiğini de belirtelim. Ancak isterseniz bu prosedürü de gerçekleştirebilirsiniz.

Vance AI ile resim netleştirme prosedürü için yapmanız gerekenler sitede yer edinen netleştirme aracına resim yüklemek oluyor. Daha sonra Vance AI aracı prosedürü kendiliğinden hallediyor ve düzenleme yapmak için size birkaç seçenek sunuyor. Bu seçeneklerin içinde daha da netleştirme ve görseli büyütme gibi imkanlar mevcut. Fakat görseli indirmek için siteye üye olmanız icap ettiğini belirtelim.

fotoğraf görsel kalitesi arttırma

Pixelied

En iyi resim netleştirme siteleri içinde yer edinen bir öteki vasıta ise Pixelied tarafınca geliştiriliyor. Pixelied ile çoğu efekt eklemek ve resim tanzim etmek mümkün. Bunların içinde doğal ki görsel standardını arttırma araçları da yer alıyor. Fakat bu siteyi kullanmak için de bir üyeliğiniz olması icap ettiğini belirtelim.

Üyeliğinizi oluşturduktan sonra sitede fotoğrafı dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Ancak birtakım araçları kullanmak için siteye abone olmanız icap ettiğini de hatırlatalım. Eğer halihazırda Pixelied kullanıyorsanız bu araçlardan da faydalanmanızı öneriyoruz. Ancak bu siteye abone değilseniz öteki sitelerden de yararlanabilirsiniz.

Zyro

Daha ilkin de listelerimizde yer verdiğimiz Zyro en iyi resim netleştirme siteleri sıralamasında de karşımıza çıkıyor. Görsel kalitesi artırıcı adlar vasıta vasıtası ile dilediğiniz fotoğrafın standardını saniyeleri içinde artırabilirsiniz. Bunun sonra görseli bedava bir halde indirebilirsiniz.

Zyro ile görsel kalitesi arttırma prosedürü için yapmanız ihtiyaç duyulan sitede yer edinen alakalı araca tıklamak ve görselinizi yüklemek. Daha sonra suni zeka aracı prosedürü kendiliğinden hallediyor ve size kararı gösteriyor. Ücretsiz bir halde PNG formatında görseli indirmek de mümkün.

Let’s Enhance

En iyi resim netleştirme siteleri içinde en etkin araçlardan biri ise kuşkusuz Let’s Enhance oluyor. Listemizdeki birtakım araçlar gibi suni zeka vasıtasıyla resim kalitesi arttırma prosedürü gerçekleştiren Let’s Enhance maalesef bedava bir kaynak değil.

Kredi sistemi ile etkinlik yayınlayan site görsel kalitesi çoğaltmak için çoğu seçenek sunuyor. Bunların içinde otomatik düzenleyicilere ayrıca manuel düzenleme araçları da olduğunu belirtelim. Ayrıca renk, fer ve ton tanzim etmek için de suni zeka araçları sitede mevcut.

CutOut Pro

Fotoğraf netleştirme siteleri listemizde yer edinen bir öteki site ise CutOut Pro oluyor. Fotoğraf düzenleme işlemlerine ayrıca masaüstü ve mobil uygulamaları da bulunan CutOut Pro, bedava bir hesap imkanı da tanıyor. Buna ayrıca abonelik ve kullandığın kadar öde imkanları da bu sitede mevcut.

Fotoğraf kalitesi arttırma prosedürü için de bir aracı bulunan CutOut Pro’dan görselin son halini indirmek için bedava olarak verdiği kredilerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu görseli indirmek için siteye üye olmanız icap ettiğini de belirtmekte yarar var. Eğer sonuçtan memnun kalırsanız sitenin, aracın API’nı da kullanmak için bir seçenek sunduğunu hatırlatalım.

online resim netletşirme

AI. Image Larger – ImgLarger

Fotoğraf kalitesi artırma prosedürü için kullanabileceğiniz bir öteki internet sitesi ise ImgLarger ya da AI. Image Enlarger sitesi oluyor. Bu sitede de çoğu suni zeka aracını bir arada bulabilir ve resim tanzim etmek için kullanabilirsiniz. Ancak bu sitenin de üyelik istediğini belirtmekte yarar var.

Her ne kadar site üyelik istese de birtakım araçları bedava olarak kullanmak mümkün. Ücret ödemeden açacağınız bir üyelik ile görsel iyileştirme aracını kullanabilirsiniz. Ancak görsel kalitesi arttırma işleminin abonelik dahilinde olduğunu belirtelim. Yine de bedava bir üyelikte 8 kredi de kullanıcıya tanınıyor. Eğer sonuçtan memnun kalırsanız abonelik alabilirsiniz. Denemek için sekiz fotoğrafa kadar sitede yer edinen efektleri kullanmanızı öneri ediyoruz.

Raw.Pics

En iyi resim netleştirme siteleri içinde yer edinen öteki bir site ise Raw.Pics oluyor. Sitede yer edinen editör üstünden çoğu resim düzenleme prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan birisi ise “sharpen” yani keskinleştirme aracı oluyor. Bu vasıta vasıtası ile fotoğrafı netleştirmek olası hale geliyor.

Ancak bu işlemin birtakım fotoğraflarda tam anlamıyla işinize yaramayabileceğini hatırlatalım. Özellikle düşük ışıklı fotoğraflarda keskinleştirme prosedürü görselde bozulmalara yol açabilir. Bu nedenle suni zeka araçlarını tercih etmek bu biçim fotoğraflar için daha iyi sonuçlar sağlayacaktır.

Online Image Tools

Şimdilik sadece keskinleştirme aracına haiz olsa da Online Image Tools sitesine de yer vermek icap eder diye düşündük. Sitede yer edinen çoğu resim düzenleme ve format değişiklik yapma aracı olduğunu belirtelim. Buna ayrıca ilerleyen vakit siteye eklenecek çoğu vasıta daha olduğu anlatım ediliyor.

Bölgesel bir halde keskinleştirme prosedürü gerçekleştirebileceğiniz siteye yakın bir zamanda görsel kalitesi arttırma aracının da ekleneceği belirtiliyor. Ayrıca arkaplan kaldırma ya da imaj kalitesi düşürme gibi işlemler de kısa sürede siteye eklenecek gibi gözüküyor.

Image Online

En iyi resim netleştirme siteleri listemizin son sırasına yaklaşırken karşımıza çıkan site Image Online oluyor. Fotoğraf tanzim etmek için birkaç araca haiz olan sitede keskinleştirme aracı da yer alıyor. Üstelik bu işlemin son aşama etkin bir halde gerçekleştiğini de belirtelim.

Sitede yer edinen Sharpen aracına girdikten sonra dilediğiniz fotoğrafı yükleyerek prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca resim netleştirme sertliğini de manuel olarak ayarlamaya imkân sağladığını belirtelim. Buna ayrıca çıktıyı JPG formatında bedava bir halde indirebilirsiniz. Sitede yer edinen değişik araçların da işinize yarayabileceğini hatırlatalım.

Adobe Express

En iyi resim netleştirme siteleri listemizin son esnasında yer edinen vasıta ise Adobe Express oluyor. Listemizin son esnasında yer edinen Adobe Express aslında dev bir çevrimiçi resim düzenleme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu editörün içinde görsel keskinleştirmek için de bir vasıta bulunuyor.

Bunun yanı sıra Adobe Photshop Lightroom uygulamasında görsellerin çözünürlüğünü çoğaltmak için de bir vasıta olduğunu belirtmekte yarar var. Ancak bu yazılıma çevrimiçi olarak ulaşmak maalesef olası değil. Yine de resim kalitesi arttırma uygulamaları içinde sayabileceğimiz Lightroom bu prosedürü olabildiğince basit bir halde çözebiliyor.

fotoğraf netleştirme ücretsiz

En İyi Fotoğraf Netleştirme Siteleri: Sonuç

Birçok siteye değindiğimiz en iyi resim netleştirme siteleri listemiz burada sona eriyor. Listemizde yer edinen birtakım araçların bedava bazılarının ise ücretli olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Ayrıca ayrım ettiğiniz suretiyle listede 10’un üstünde site bulunuyor. Bu nedenle çok sayıda sitede görselinizi düzenleyebilir ve en iyi kararı alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra sitenizde kullanmak için birtakım araçların API hizmetinden de yararlanmanız mümkündür. Yapay zeka temelli resim netleştirme sitelerinden bu hizmet ile alakalı ayrıntılı malumat alabilirsiniz. Eğer devamlı olarak bu aracı kullanacaksanız kesinlikle göz atmanızı öneri ediyoruz.

Biz bu içeriğimizde sadece sitelere yer verdik. Adobe Express bölümünde belirttiğimiz gibi çoğu resim düzenleme programı da netleştirme ve nitelik artırma gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirmektedir. Eğer halihazırda bir resim düzenleme programı kullanıyorsanız bu unsuru da göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

En iyi resim netleştirme siteleri içeriğimiz burada sona eriyor. Siz de resim tanzim etmek ve standardını çoğaltmak için kullandığınız araçları aşağıda yer edinen yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimiz ile alakalı görüşlerinizi de yorumlar bölümünden bizlere iletmeyi unutmayın!