Galaxy Watch 5 Serisi Yakında Piyasaya Çıkabilir

resim89455915
resim89455915

Teknoloji devi Samsung, Galaxy Watch 5 serisi için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın bir zamanda Watch 5 serisi resmi sitede yer almıştı. Şimdi ise akıllı saat, Tayland’ın NBTC internet sitesinde görüldü. Bunun kararında da Galaxy Watch 5 serisinin yakında piyasaya çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy saatlerinin Android ekosistemindeki en iyi akıllı saatlerden biri olduğu iddia ediliyor. Samsung’un bundan önceki saati olan Galaxy Watch 4 etkin bir aygıt olarak anılıyor. Şimdi ise şirket, yeni çıkaracağı Watch 5 serisi üstünde çalışıyor.

Samsung’un Watch 5 serisiyle alakalı çoğu sızıntı ortaya çıkmıştı. Bu sızıntılar son haftalarda daha da yoğunlaştı. Şimdi ise Galaxy Watch 5 serisinin NBTC sertifikasyon internet sitesinde yer aldığıyla alakalı yeni bir haber gündeme geldi.

Galaxy Watch 5 Serisi için Verilen Tarih Ağustos

Tayland’ın NBTC Sertifikasyon internet sitesinde, Watch 5 serisiyle alakalı rastgele bir hususiyet yer almıyor. Ancak daha önceki sızıntılara göre bu akıllı saatler hakkındaki bilgileri bir süredir biliyoruz. NBTC internet sitesinde de Watch 5 serisinin model numaraları yer alıyor. Galaxy Watch 5 SM-R915F model numarasına sahipken Galaxy Watch 5 Pro’nun SM-R925F model numarasına haiz olduğu anlatım ediliyor.

Önceki raporlar, akıllı saatlerin her iki modelinin de iki fizyolojik düğmeye haiz olacağını gösteriyordu. Ayrıca Galaxy Watch 5 Pro’nun daha resmi bir tasarıma haiz olacağı da beklentiler içinde yerini alıyor. Galaxy Watch 5 Pro’nun standart Galaxy Watch 5’ten daha yüksek bir fiyata haiz olacağı da düşünülüyor.

Bunun yanında, Samsung’un geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Galaxy Watch Classic modellerinden vazgeçmiş olduğu de tahmin ediliyor. Şirketin fizyolojik çerçeveyi dijital çerçeveyle değiştirdiği de belirtiliyor. Akıllı saatlerin safir cam ve titanyum gibi birinci derslik malzemelere haiz olacağı da söylentiler arasında. Watch 5 serisinin ısı sensörü ve yüksek kapasiteli pil içereceği de bir öteki iddia oluyor.

Akıllı saatlerin Phantom Black, Silver, Pink Gold ve Sapphire renklerine haiz olacağıyla alakalı bilgiler de gündeme gelmişti. Ayrıca Galaxy Watch 5’in 300 dolar, Galaxy Watch 5 Pro’nun da 540 dolar fiyatla piyasaya gireceği söyleniyor. Samsung, yeni çıkaracağı Galaxy Watch 5 serisiyle alakalı rastgele bir ayrıntıyı hemen hemen doğrulamadı. Ancak gelecek günlerde resmi bir ilan yapma ihtimali yüksek gibi duruyor.

Samsung’un oldukça beklenen telefonları olan Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ün 10 Ağustos’ta piyasa çıkacağı tahmin ediliyor. Bunun yanısıra Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklarının ağustos ayında piyasaya çıkması ihtimaller içinde yer alıyor. Bu telefonların ve kulaklığın Galaxy Watch 5 serisiyle aynı etkinlikte tanıtılma ihtimali yüksek gözüküyor.

Peki sizler Galaxy Watch 5 serisinin yakında piyasaya çıkacak olması ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Konuyla alakalı düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.