Giyilebilir Teknoloji Ürünleri – 2022

resim52459246
resim52459246

Giyilebilir teknoloji ürünleri listemiz ile karşınızdayız. Bu içeriğimizde piyasada yer edinen en etkin giyilebilir teknoloji ürünlerini sizler için bir araya getirdik. Türkiye’de satılan en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer alıyor.

Teknolojinin gelişmesi yeni mamüllerin de piyasaya çıkmasına öncülük etti. Şüphesiz bu mamüller arasında yer edinen mühim bir kategori giyilebilir teknoloji ürünleri oluyor. Daha çok bir aksesuar gibi gözükseler de son aşama kuvvetli olan bu cihazlar tek başlarına bile mükemmel işler çıkarabiliyor.

Hatta eskiden bir telefona ya da değişik bir cihaza bağlı kalmak zorunda kalan bu cihazlar günümüzde tamamiyle bağımsız bir halde çalışabiliyor. Bazı cihazlarda yer edinen eSIM teknolojisi ile birer telefon gibi çabalama şansına da sahip. Şimdi sözü daha da uzatmandan 2022 senesinde en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri neler sorusunun cevabını verelim.

İçindekiler

Apple Watch Ultra

Günümüzde kuşkusuz en iyi akıllı saat unvanını alabilecek olan Apple Watch Ultra listemizdeki ilk giyilebilir teknoloji ürünü oluyor. Apple’ın tanıttığı en yeni akıllı saatler arasında yer edinen Apple Watch Ultra, özellikleriyle adeta teknoloji kullanıcılarının gözlerini dolduruyor.

Farklı renk ve kordon seçenekleri bulunan Apple Watch Ultra, 410 x 502 px monitör çözünürlüğüne sahip. Cihazın kasa boyutu ise 49mm olarak anlatım ediliyor. Dokunmatik ekranlı bu cihazda Always-on-Display teknolojisi de bulunuyor. Böylece cihazın ekranını devamlı olarak aleni tutmak olası hale geliyor.

Apple Watch Ultra’nın çip setine baktığımızda ise Apple S8 çipi karşımıza çıkıyor. 2 çekirdekli bir işlemcinin yanı sıra 32 GB depolama kapasitesi da üründe yer alıyor. Böylece cihazın içerisine programlar ve aynısı dosyalar yüklemek olası hale geliyor.

Cihazın yöntem detaylarına baktığımızda karşımıza çıkan bir diğer neden ise Apple Watch Ultra’da yer edinen üç mikrofon oluyor. Gürültü önleyici teknolojiye haiz bu üç mikrofona ayrıca 2 hoparlör de üründe bulunuyor. Ayrıca cihazda watchOS işletim sistemi ve IP6X sertifikası mevcut. Yani 10 ATM’ye kadar suya dayanıklılık özelliği de üründe yer alıyor.

Cihazın özelliklerine baktığımızda ise trafik kazası ve düşme algılama, kandaki oksijen seviyesi takibi, uyku monitörü ve kalp ritmi takip edeni en mühim özellikler oluyor. Bunun yanı sıra rüzgar, deniz suyu ve hava durumu gibi öğeleri da bu cihazdan takip etme imkanı mevcut.

Apple Watch Ultra modelinin 18 saate kadar dayanan pil ömrü takribi kullanımda 36 saate kadar çıkıyor. Buna ayrıca süratli şarj desteği de cihazda mevcut. Ayrıca daha ilkin de belirttiğimiz gibi eSIM desteği de üründe yer alıyor. Böylece rastgele bir halde telefona bağlı kalmadan telefon görüşmesi yapmak mümkün. Ancak cihazda NFC desteği mevcut değil.

Apple Watch Ultra’nın en mühim özelliği yüksek dayanıklılığı oluyor. Her türlü koşula dayanıklı olduğu iddia edilen Apple Watch Ultra günümüzün en etkin teknolojik cihazları arasında yer alıyor.

Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra Teknik Özellikleri

ÖzelliklerApple Watch Ultra Özellikleri
Ekran410 x 502 px LTPO OLED (49mm kasa)
DonanımApple S8 ve 32 GB depolama
Pil Ömrü18-36 saat
Önemli ÖzellikTrafik kazası algılama, düşme algılama, sıkıntılı koşullara karşı ekstra dayanıklılık

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Listemizin ikinci esnasında yer edinen aygıt ise Samsung tarafınca sunulan Samsung Galaxy Watch 5 Pro modeli oluyor. Şirketin en yeni akıllı saatleri arasında yer edinen Galaxy Watch 5 Pro günümüzün gelişmiş teknolojilerine haiz olarak dikkat çekiyor.

450 x 450 px monitör çözünürlüğüne haiz cihazın boyutu 45.4 mm olarak anlatım ediliyor. 330 PPI px yoğunluğu ve Super AMOLED monitör teknolojisi son aşama etkin bir monitör tecrübesi yaşatıyor. Ayrıca cihazda Always-on-Display desteği de yer alıyor. Böylece monitörü devamlı aleni tutmak mümkün.

Cihazın donanım özelliklerine baktığımızda Exynos W920 çip seti bizleri karşılıyor. 2 çekirdekli 5nm süreci ile üretilen bir CPU ve 1.5 GB RAM de üründe mevcut. Ayrıca 16 GB depolama kapasitesi da üründe yer alıyor. GPU olarak ise Mali-G68 tercihi göze çarpıyor.

Ürünün yöntem özellikleri arasında telefon görüşmesi için mikrofon ve hoparlör yer alıyor. Ancak bu telefon görüşmesinin Bluetooth vasıtasıyla yapıldığını belirtelim. Çünkü cihazda eSIM desteği yer almıyor. Ayrıca 5 ATM’ye kadar suya dayanıklılık da cihazda mevcut.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro özellikleri arasında kandaki oksijen seviyesi, gelişmiş uyku takip edeni ve hareketsizlik uyarısı gibi nedenler yer alıyor. Ayrıca etkinlik takip edeni konusu ile ilgili da olabildiğince gelişmiş olduğunu belirtmekte yarar var. Çünkü Samsung Galaxy Watch 5 Pro tam anlamıyla 90 değişik antrenman çeşidini destekliyor.

Cihazın pil özelliklerine baktığımızda ise 590 mAh kapasiteli bir batarya bizleri karşılıyor. Hızlı şarj desteği de cihazda mevcut. Ayrıca cihazda NFC desteği olduğunu da belirtelim. Tüm bu özellikleriyle Samsung Galaxy Watch 5 Pro en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri arasında bulunuyor.

samsung-galaxy-watch-5-pro

Samsung Galaxy Watch 5 Pro Teknik Özellikleri

ÖzelliklerSamsung Galaxy Watch 5 Pro Özellikleri
Ekran450 x 450 px Super AMOLED
DonanımExynos W920, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolama alanı
Pil Ömrü590 mAh kapasiteli pil
Önemli ÖzellikHareketsizlik uyarısı, NFC desteği, geniş tatbik kataloğu

Apple Watch Series 8

Listemizde yer edinen bir diğer aygıt ise Apple Watch Series 8 oluyor. İki değişik alternatife haiz Apple Watch 8, firmanın yeni tanıttığı akıllı saatler arasında yer alıyor. Apple Watch Ultra ile beraber tanıtıldığını da belirtelim. Daha çok günlük kullanıma makul olan Apple Watch Series 8 de özellikleriyle dikkat çekiyor.

Cihaz, 396 x 484 px çözünürlük ile kullananların karşısına çıkıyor. Üstelik Apple Watch 8, LTPO OLED monitör teknolojisine sahip. Ayrıca 41 mm ve 45 mm olmak suretiyle değişik alternatifi mevcut. Cihazın Retina ekranında Always-on-Display desteği de yer alıyor. Böylece monitörü devamlı aleni olarak kullanmak mümkün.

Aynı Apple Watch Ultra modelinde olduğu gibi Apple S8 çip seti cihazda yer alıyor. Ayrıca 32 GB depolama kapasitesi ve 2 çekirdekli CPU da ürünün yöntem özellikler arasında. Tabii ki telefonla müzakere için mikrofon ve hoparlör de üründe bulunuyor. Ayrıca eSIM desteği vasıtası ile bağımsız bir halde çabalama desteği olduğunu da belirtelim. IP6X sertifikası vasıtası ile 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğunu da söylemek gerek.

Apple’ın yeni özelliklerinden biri olan trafik kazası idrak etme desteği bu cihazda da mevcut. Böylece ihtimaller içinde bir kaza durumunda Apple Watch acele vaziyet aramasını devreye sokuyor. Ayrıca düşme idrak etme ve konum bilgisi paylaşma özellikleri de Apple Watch 8’de yer alıyor.

Sağlık alanında ise kalp ritmi, kandaki oksijen seviyesi ve kalori takip edeni yaptığını belirtelim. Üstelik hanım sağlığı takip edeni ve uyku monitörü de cihazın özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca yüzme, bisiklet, koşu, pilates, soluk egzersizi ve daha bir çok aktiviteyi destekliyor.

Hızlı şarj desteği ile 45 dakikada %80’e ulaşan bir pile sahip. Ortalama kullanımda ise 18 saate kadar pil ömrü ile dikkat çekiyor. Ancak bu cihazda da NFC bulunmadığını belirtelim. Apple Watch Ultra kadar dayanıklı olmasa da son aşama etkin bir akıllı saat. Tüm özellikleriyle en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer almaya hak kazanıyor.

apple watch 8 Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Apple Watch Series 8 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerApple Watch Series 8 Özellikleri
Ekran396 x 484 px LTPO OLED (41mm ve 45mm kasa)
DonanımApple S8 ve 32 GB depolama
Pil Ömrü18 saat
Önemli ÖzellikTrafik kazası algılama, düşme algılama, eSIM desteği

Xiaomi Mi Band 7

Listemizde yer verdiğimiz akıllı saatlerin sonrasında daha ufak cihazlar ile devam ediyoruz. Akıllı bilekliklerin en tanınmış modellerinden biri olan Xiaomi Mi Band 7 listemizdeki ilk bilezik modeli olarak dikkat çekiyor. 2022 senesinde piyasaya çıkan aygıt özellikleriyle de kullananların beğenisini topluyor.

Xiaomi Mi Band 7, 1.62 inç boyutunda bir ekrana sahip. Ürünün çözünürlüğü ise 192 x 490 px olarak anlatım ediliyor. Dikdörtgen biçiminde bir kasa tipine haiz ürünün AMOLED monitör teknolojisine haiz olduğunu da belirtelim. Ayrıca güçlendirilmiş cam ve Always-on-Display özelliği de cihazda bulunuyor.

Ürünün özelliklerine ve donanımına baktığımızda ise 8 MB hafıza ve 128 MB depolama kapasitesi desteği yer alıyor. Ancak cihazda rastgele bir hoparlör, mikrofon ya da telefon görüşmesi desteği bulunmuyor. Yine de 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğunu belirtelim.

Sağlık takipleri arasında hareketsizlik uyarısı, kalori takibi, gerilim seviyesi ve uyku monitörü özellikleri mevcut. Ayrıca kandaki oksijen seviyesi ve hanım sağlığı takip edeni de cihazda bulunuyor. Spor takip edeni konusu ile ilgili da Xiaomi Mi Band 7’nin olabildiğince etkin olduğunu belirtelim. Öyle ki 110 antrenman için kalori ve kalp atışı takip edeni yapabiliyor.

Xiaomi Mi Band 7 180 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip. Yoğun kullanımda aşağı yukarı 216 saatlik bir pil ömrü mevcut. Ancak azca kullanımda 14 gün dayandığı anlatım ediliyor. 120 dakikada %100 şarja ulaşmış olduğu da belirtiliyor. Hem Android hem de iOS cihazlarla ahenkli bir halde çalmış olduğu anlatım ediliyor.

Fakat cihazda Wi-Fi, USB ya da NFC desteği bulunmadığını belirtelim. Ayrıca eSIM desteği de üründe bulunmuyor. Listemizin İdeal fiyatlı modeli olan Xiaomi Mi Band 7 en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri arasına girmeye hak kazanan bir akıllı bilezik oluyor.

xiaomi mi band 7

Xiaomi Mi Band 7 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerXiaomi Mi Band 7 Özellikleri
Ekran1.62 inç 192 x 490 px AMOLED ekran
Donanım8 MB hafıza ve 128 MB depolama
Pil ÖmrüMaksimum 2 hafta
Önemli Özellik110 antrenman takibi, sıhhat takip edeni özellikleri, makul fiyat

Huawei Band 7

Giyilebilir teknoloji ürünleri listemizde yer edinen bir diğer model ise Huawei Band 7 oluyor. Listemizde yer edinen ikinci akıllı bilezik olan Huawei Band 7 de firmanın en yeni cihazları arasında yer alıyor. Özellikle akıllı saatlerin bütün özelliklerini kullanmayacağını düşünen kişiler için en makul olduğunu belirtelim.

Huawei Band 7, 1.47 inç boyutunda bir ekrana sahip. 194 x 368 px monitör çözünürlüğü ve AMOLED monitör teknolojisi de cihazda bulunuyor. Dikdörtgen bir kasa tipine haiz aygıt Always-on-Display desteğiyle de dikkat çekiyor. Böylece ürünün ekranını devamlı aleni tutmak mümkün.

Cihazın özelliklerine baktığımızda mikrofon, hoparlör ya da telefon görüşmesi desteği olmadığını görmek mümkün. Ancak 5 ATM’ye kadar suya dayanıklı olduğu belirtiliyor. Ayrıca cihazda kalori, kandaki oksijen, gerilim ve uyku takip edeni özelliği de yer alıyor. Üstelik 96 tane antrenman için yardımcı sağladığını belirtelim.

Huawei Band 7 yoğun kullanımda 240 saatlik bir pil ömrüne sahip. Az kullanımda ise bu kıymet 2 haftaya kadar uzuyor. Ayrıca süratli şarj desteği de üründe mevcut. Bu sayede 5 dakikalık şarj ile 2 gün kullanım imkanı sunuluyor. Üstelik iOS, Android ve Harmony OS işletim sistemlerine yardımcı sağlıyor. Ancak cihazda NFC, Wi-Fi, eSIM ve USB desteği bulunmadığını belirtelim.

huawei band 7 Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Huawei Band 7 Teknik Özellikleri

ÖzelliklerHuawei Band 7 Özellikleri
Ekran1.47 inç 194 x 368 px AMOLED ekran
Donanım
Pil Ömrü10-14 gün arası
Önemli Özellik96 antrenman takibi, gerilim seviyesi ölçümü, uyku takibi

Giyilebilir Akıllı Yüzükler

Giyilebilir Teknoloji - Akıllı Yüzükler

Akıllı yüzükler şimdilik akıllı saatler kadar kullanılmasa da, hem ufak hem de kullanımı kolay olmaları gelecekte tercih edilme potansiyeli taşıyor. Gayet şık ve kullanımı kolay oldukları için gündelik hayatımızda da basitçe yer edinecek gibi duruyorlar.

Bir akıllı saatin yapmış olduğu temel işlevlerin kimilerine haiz olan akıllı yüzükler, akıllı asistanla etkileşim kurabilmenize imkân sağlıyorlar. Nabız takibi, uyku takibi, fitness takip edeni ve adımsayar gibi temel özellikleri de bünyelerinde barındırabiliyorlar. Tek bir şarj ile 5 güne kadar kullanılabilen akıllı yüzüklerin bir çok modeli su geçirmez oluyor. Ancak ülkemizde şu anda bir çok akıllı yüzüğün resmi olarak satılmadığını belirtelim.

Giyilebilir EKG Monitörleri

giyilebilir teknoloji - EKG Monitörleri

Giyilebilir teknolojide sıhhat alanı için tasarlanmış mükemmel bir ürün daha listemizde yer alıyor. Teknoloji bizler için birtakım şeyleri basitleştiriyor ve kullanıcılara daha konforlu bir yaşam sunuyor. Giyilebilir EKG monitörleri, okumuş olduğu elektrokardiyogramları hastanın doktoruna gönderme kabiliyetine de haiz olabiliyor. Ayrıca kalp ritimlerinize göre kalp krizi riskini daha önceden haber verebiliyor. Bu şekilde ilk ilkin kalp hastalarının olmak suretiyle bir çok insanoğlunun daha huzurlu ve kendini güvende hissetmesine imkân sağlıyor.