Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?


Bugünün öğreticisinde, iPhone ve Android için Gmail karanlık mod iyi mi etkinleştirilir açıklanmaktadır. Gmail karanlık mod için bütün bilgiler yazımızda!

Bu eğiticiyi okursanız, telefonunuzda Gmail karanlık modunun nerede bulunacağını öğrenebilirsiniz. İster iPhone talep eder Android aygıt olun, karanlık modu etkinleştirme prosedürü aynıdır.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan Gmail uygulamanızın ayarlarına gitmek ve Gmail uygulamanızda karanlık modu açmaktır. Bu şekilde Gmail’in sakinleştirici bir tesiri olur ve kuşkusuz telefonunuzun pilini korur.

Gmail, iPhone 13 ve Android 10 için karanlık mod hususi durumunu yayınladı. Özellik hemen hemen her insana ulaşmadığından, büyük ihtimalle bu özelliği Gmail uygulamanızda almayacaksınız.

Telefonunuzda kullanmak mümkün olup olmadığını görmek için Gmail ayarlarını denetim edin.

iPhone ve Android’de Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone ve Android’de Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Daha ilkin de belirtildiği gibi, gmail karanlık modu açma işlemi iPhone ve Android için aynıdır. Bu yüzden yalnızca iPhone için olan adımlardan bahsediyorum.

Not: iPhone posta programını Gmail programıyla karıştırmayın. Karanlık mod şu anda Gmail uygulaması için kullanılabilir. Ayrıca iOS sürümünüzün 13 ya da daha yüksek olmasından emin olun.

  • İlk olarak, iPhone’unuzda Gmail programını başlatmanız gerekir.
  • Seçenekleri görüntülemek için sol üstteki Menü seçeneğine dokunun.
  • Ayarlar -> Temalar’a gidin.
  • Bu noktada, temayı değişiklik yapma seçenekleri elde edeceksiniz; Açık, Koyu, Sistem Varsayılanı.
  • Özelliği etkinleştirmek için Koyu üstüne dokunun.

Şimdi bitti. Gmail uygulamanız için karanlık mod etkinleştirildi. Gmail uygulamanızda basitçe ve sakin bir halde kalabilirsiniz. Ayrıca göz yorgunluğunu önleyecektir. Bildiğimiz gibi, karanlık bir mod kullanmak telefonunuzun pilini koruyacaktır.

Özellik yavaş yavaş kullananların kullanıma sunulduğundan, Gmail uygulamanızda bulamayabilirsiniz. Böylece karanlık modu etkinleştirmenin diğer bir yolunu deneyebilirsiniz.

Tek yapmanız ihtiyaç duyulan telefonunuzdaki karanlık temayı kullanmak. Telefonunuzun karanlık modunu etkinleştirmek için telefonunuzun ayarlarını açın -> Ekran ve parlaklık -> karanlığa geçin.

Karanlık modu instagram’da kullanmak dilerseniz “instagram karanlık mod iyi mi açılır?” makalemizi okuyabilirsiniz.

Kısaca

Uygulamalarda ki Karanlık Mod toplumsal medyada trend olmuş durumda. Telefonunuzda da karanlık modu kullanmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, karanlık modu etkinleştirmek için kullanamayacağınız birtakım programlar hala vardır. Gmail bu özelliği yavaş yavaş kullanıcılarına sağlıyor. Böylece bu tarz şeyleri şimdilik Gmail uygulamanızda kullanabilirsiniz. Gmail uygulamanızda ki fonksiyonu bulun ve yeni titreşimleri hissedin.

Önerilen Yazı;  Gmail Hesabını Kullanarak Ücretsiz SMS Nasıl Gönderilir