Google Chrome’da Gizli Modu Devre Dışı Bırakma

Bu eğitici, Google Chrome tarayıcısında Gizli modun iyi mi dönem dışı bırakılacağını kapsar. Bunu yaparak, hiç kimse Chrome menüsünü kullanmadan ya da kısayol tuşuna (Ctrl + Shift + N) basarak yeni Gizli pencere açamaz. Çocuklarınız ya da diğer bir kullanıcı Chrome tarayıcısını kullanmak istediğinde ve onların hususi olarak göz atmasını istemediğinizde bu destek olacaktır. İyi olan şey, bunu yapmak için bir uzantı ya da program kullanmak zorunda değilsiniz.

Chrome tarayıcısında Gizli modu dönem dışı bırakmak için, yalnızca Kayıt Defteri Düzenleyicisi olan Windows yerleşik hususi durumunu kullanmanız gerekir. Unutmayın, Chrome’da Gizli modun dönem dışı bırakılması, Windows 10 (Nisan Güncellemesi 1803) ve Chrome versiyon 68 ile mümkündür .Windows 7, 8.1 ve Chrome’un önceki sürümleriyle çalışırsa denemedim.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Chrome’da Gizli Modu Devre Dışı Bırakma

Bir şeye başlamadan önce, açılmışsa Chrome tarayıcısını kapatın.

Google Chrome’da Gizli Modu Devre Dışı Bırakma

Adım 1: Windows 10’un Arama kutusunu kullanın ve “ regedit ” yazın . Kayıt Defteri Düzenleyicisi arama kararında görünecektir. Bu seçeneğe tıklayın.

Adım 2: Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde İlkeler anahtarına gidin. Onun yolu HKEY_LOCAL_MACHINE → SOFTWARE → Policies .

3. Adım: Bu Politikalar anahtarını sağ tıklayın ve yeni bir anahtar oluşturun. Bu yeni anahtar oluşturulduğunda, bunu ” Google ” olarak tekrardan adlandırın.

4. Adım: Şimdi “Google” altında yeni bir anahtar oluşturun ve “ Chrome ” olarak adlandırın.

5. Adım: Chrome anahtarının sağ tarafında, boş alana sağ tıklayabilir veya Chrome tuşuna sağtıklayıp “ DWORD ” seçeneğini belirtebilirsiniz. Bu yeni bir DWORD kıymeti oluşturur. Bu kıymeti “ IncognitoModeAvailability ” olarak tekrardan adlandırın.

6. Adım: “ IncognitoModeAvailability ” kıymetini çift tıklayın ve ufak bir pencere görünecektir. Bu pencerede kıymet verisinde ‘0’ bulunur. Sadece değeri 0 ile ‘1’ içinde değiştirin ve kaydedin.

Google Chrome’u açın ve kısayol ya da mevcut opsiyonu kullanarak gizli saklı modunu açmaya çalışın. Gizli modun açılmadığını ayrım edeceksiniz, bunun anlamı etkin bir halde dönem dışı bıraktığınız anlamına gelir.

Gizli modu tekrardan etkinleştirmek için adım 1 ila 6’yı kullanın ve adım 6’da kıymet verilerini tekrardan ‘ 0 ‘ olarak değiştirin ve kaydedin.

Sonuç:

Chrome’u kendi mahalli tarayıcısı olarak kullananlar ve Google Chrome’da gizli saklı modu dönem dışı bırakmak isteyenler, bu oldukça faydalı ve kolay bir hiledir. Ayrıca Firefox’ta hususi modu devre dışı bırakmak ve Edge tarayıcıda InPrivate modunu dönem dışı bırakmak için ayrı eğiticileri de ele aldık. Google Chrome kullanıcıları için, bu eğitici ihtiyaç duyduğunuz her şeydir.