Google Drive indirme Sınırını Kaldırma

Bu makale, özellikle paylaşılan dosyalar için Google Drive indirme sınırını kaldırmak isteyen kişiler içindir.

Kuşkusuz, Google Drive, bedava kullanıcılar için oldukça fazla boş bellek ile gelen en iyi bulut mağaza servislerinden biridir. 

Google Drive’ın mühim bir kullanımı, rastgele bir dosya ve klasörü herkesle paylaşmanızı elde eden bir dosya paylaşım özelliğine sahiptir. 

Neler Okuyacaksınız? →

Google Drive indirme Sınırını Kaldırma

Google, rastgele bir dosyanın indirilmesini engel olan Google drive dosya paylaşımına fonksiyonel bir engelleme getirdi. Belirli bir paylaşılan irtibat için oldukça fazla aktivite (görüntüleme ve karşıdan yüklemeler gibi) olacaksa, size bir uyarı mesajı verilecektir. 

Google Drive dosya paylaşımı için yükleme sınırı çoğunlukla Google Apps iş kullanıcılarını etkiler. Burada ,dosya ve klasörlerin paylaşılmasına dair sınırları daha geniş bir kitleyle görebilirsiniz.

Google Drive indirme Sınırı Fix

İşte Google Drive indirme limitini iyi mi düzeltebiliriz ve indirirken yukarıdaki mesajı yayınlayan rastgele bir uyarıyı bile almamak bu yöntemlerde. 

Google Drive’ın dahili seçenekleri kullananların aynı şeyi yapmasına izin verdiği için rastgele bir uzantı ya da program kullanmanıza gerek yoktur.

İlk ilkin bir oturum açma seçeneği sunulacak. Google Drive’a giriş yaptığınızda oraya Drive Ekle seçeneğini göreceksiniz.

“Drive’a Ekle” seçeneğini tıkladığınızda, dosya bir an içerisinde Google Drive’a eklenecektir. Ardından sağ üst köşede ” Drive’da Aç ” opsiyonu bulunur.

“Drive’da Aç” ı seçin, Google Drive kilitleyicinizi açar ve reel dosyayı içeren klasörün tamamını göreceksiniz.

Şimdi, dosyayı sağ tıklayın ve ” Kopya Oluştur (Make a Copy) ” seçeneğini seçin.

Ardından, ” Drive’ım ” seçeneğini belirleyerek Google Drive’ınızın kök dizinine gideceksiniz.

Burada orjinal dosya ya da klasörün bir kopyasını bulacaksınız.

Üzerinde sağ tıklayın ve “İndir” seçeneğini seçin ve daha sonrasında dosya indirme prosedürü başlayacaktır.

Umarım, yukarıdaki Google drive indirme sınırını kaldırma ile ilgili ki yazımız, rastgele bir Google Drive bağlantısından lüzumlu paylaşılan dosyaları indirirken size oldukça fazla destek olacaktır.

Google Drive, dosyaları, internet sayfalarını, resimleri ve internet içeriğini kaydetmenizi sağlayan bir bulut depolama uygulamasıdır. 

Ayrıca Google Drive’ı bütün Windows bilgisayarınız, Mac ve Android telefonunuzda dosya ve klasörleri senkronize etmek için kullanılabilen bir dosya eşzamanlılık (senkronizasyon) uygulaması olarak kullanabilirsiniz. 

Google Drive ile herhangi bir klasörü çevrimiçi olarak sıkıştırıp açabilirsiniz.

Google Drive Bir Dosyayı Herkese Açık Olarak Paylaşma

Genel olarak, Google Drive birtakım gizlilik sebeplerinden kaynaklı Google Drive bir dosyayı her insana aleni olarak paylaşmanıza izin vermez. Ancak, dilerseniz bir dosyayı her insana aleni olarak paylaşabilirsiniz.

Örneğin, bir eğitim sunumu yaptınız ve sunumu bütün öğrencilerle paylaşmak istiyorsunuz. E-posta kimliğini girerek dosyayı seçilen kişilerle paylaşmak yerine her insanın görüntüleyebilmesi ve indirebilmesi için dosyayı her insana aleni olarak paylaşabilirsiniz.

Bir dosyayı Google Drive ile her insana aleni olarak paylaşmak için bu adımları izlemeniz gerekir.

  • İlk önce, paylaşmak istediğiniz dosyayı sağ tıklayın ve Paylaş düğmesini tıklayın.
  • Söz mevzusu dosyaya dair bağlantıyı bulmak için Paylaşılabilir irtibat al bağlantısını tıklayın.
  • Bundan sonra, linke haiz olan hepimiz isimli bir metin almalısınız.
  • Varsayılan olarak, ‘görüntüleyebilir’ olarak ayarlanmıştır. Bu açılır menüyü genişletmeniz ve Diğer seçeneğini belirtmeniz gerekir.

Web’de Açık – Herkese Açık seçeneğini belirleyin ve Kaydet düğmesini tıklayın. Bu kadar! Artık hepimiz bu dosyayı internette bulabilir.

Google Drive Dosyasının Sahibini Değiştirme

Google Drive’da bir dosya oluşturduğunuzu ve dosyayı diğer bir şahsa teslim etmek istediğinizi varsayalım. Dosyayı bir USB şoför ya da harici hard disk kullanarak göndermek yerine, bütün dosyayı Google Drive üstünden gönderebilirsiniz. Bu, kendinizi sahipler listesinden kaldırmak için de mümkündür. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Dosyayı sağ tıklayın ve Paylaş’ı seçin. Gelişmiş isimli bir seçenek bulmalısınız. Bu nedenle, kişiyi çağrı etmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonrasında Düzenle düğmesini tıklayın ve listeden ‘Sahip mi’ seçeneğini seçin.

Sonunda, değişikliği kaydetmek için Bitti butonuna basın. Bunu yaptıktan sonrasında kendinizi sahipler listesinden kaldırabilirsiniz.

Google Drive bir dosyayı her insana aleni olarak paylaşma, Google Drive dosyasının sahibini değişiklik yapma ve Google Drive indirme sınırını kaldırma mevzusu ile ilgili bütün yapılacaklar bu kadar. Sizlerinde bu hususta bir görüşü var ise bize yorum bölümünde bildirebilirsiniz.