Google Fotoğraflar için Yeni Bir Arayüz Test Ediliyor


Google Fotoğraflar son dönemlerde kullanıcı arayüzünde yapmış olduğu değişikliklere hızla devam ediyor! Geçtiğimiz nisan ayında Google, “Kütüphane” sekmesini tekrar tasarlamıştı. Şimdi ise direkt olarak kitaplık ile resim ve video paylaşımı için yeni bir kullanıcı arayüzünü kontrol ediyor.

Kullanıcı arayüzünü bir kez daha değiştirebilmek için çalışan Google Fotoğraflar, tamamiyle güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü tecrübesi sunuyor. Google Fotoğraflar 5.96 sürümünün bir server güncellemesinde yeni kullanıcı arayüzü ortaya çıkıyor. Yeni açılır kullanıcı arayüzü, kitaplık vasıtasıyla resim ya da video seçerken kendini gösteriyor.

Aynı zamanda güncellenen kullanıcı arayüzü, “Paylaş”, “Ekle” ve “Sil” gibi birincil seçenekleri de bununla beraber getiriyor. Ayrıca bu sıralama seçeneklerinde cihazdan içerik silme, arşive nakliyat ya da kilitli klasöre nakliyat da yer alıyor. Böylece birçok prosedürü gerçekleştirmek olası hale geliyor.

Google Fotoğraflar Yeni Kullanıcı Arayüzü Değişimlerini Sürdürüyor

Google Fotoğraflar’ın arayüzündeki değişiklikler son zaman devam ediyor. Daha öncesinde Google, uygulamanın ‘Paylaşım’ bölümünde büyük bir güncelleme duyurmuştu. Bu güncelleme ile beraber albümler ve paylaşılan içeriklerin sıralanması ve muhtelif kısayol tanıtımları yer alıyordu.

Tüm bunlar ile beraber son güncelleme, kullanıcı arayüzündeki değişiklikler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Ancak güncellemenin ne kadar geniş bir kesim için yayınlanacağı hemen hemen belli değil. Aynı zamanda şu anda sınırı olan bir kontrol aşamasında yer alıyor. Uygulamanın son güncellemeleri ile beraber de kullanıcı kullanıcı arayüzü değişikliğinin ortaya çıkması bekleniyor.

Google Fotoğraflar güncellenen kullanıcı arayüzü, görsele tıklamadan daha oldukça opsiyonu entegre ediyor. Böylece kullanıcı arayüzü kullanımı kolay hale getiriyor. Google Fotoğraflar kullanıcıları artık daha oldukça yukarıya kaydırmaya gerek duymayacak gibi gözüküyor. Yeni kullanıcı arayüzü ile kullanıcılar yukarıya kaydırmaya ihtiyaç duymadan açılır pencereye ulaşabilecek.

Önerilen Yazı;  WhatsApp’ta ‘Süreli Mesajlar’ özelliği kullanıma sunuldu

Ayrıca alt kısımda bir albüme resim ya da video eklemek ya da konum göndermek için bir kısayol yer alacak. Tüm bu seçenekler direkt olarak ve basit kullanıcı arayüzü kullanımını sağlıyor. Öte taraftan seçeneklerin tümü oldukça sayıda resim ve video seçerken görünmeye devam ediyor.

Sınırlı kullanım kontrol aşamasında bulunan yeniliğin son olarak güncellemeler ile faaliyete geçeceği ön görüler arasında. Ancak geniş kapsamlı resmi bir malumat olmadan ayrıntı vermek olası değil.

Bu Google Fotoğraflar’ın son dönemlerde arayüzünde yapmış olduğu ilk değişim değil. Öte taraftan Google, nisan ayında ‘Kütüphane’ sekmesini tekrar tasarlamıştı. Sizler de Google Fotoğraflar’ın yeni özelliği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın