Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler

Görsel aramak istiyorsunuz ve Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler arıyorsanız bu rehber makalemiz aradığınız yer!

Bir resme ihtiyacımız olduğunda, Google, tercih edilen ilk arama limanıdır. Bu ancak resimlere bakmak zorunda olduğunuz sürece problem değil. Bununla birlikte, görüntüleri rastgele bir yerde kullanmanız gerekiyorsa, Google Görsel Arama’dan görsel elde etmek zor olabilir. Bunun nedeni, Görsel Arama’da ki bütün görsellerin genel alan değildir. Telif hakkıyla korunan içerik dahil olmak suretiyle bütün kaynaklardan sahneler gösterir. Görsel Arama’nın bir kullanım hakları filtresi bulunmasına rağmen, bunu bir sağ klik menüsü ile basitçe kaydedebilirsiniz.

Google Görseller Araması’nın, her insana aleni alan ya da Creative Commons lisansı olan görseller sunan çoğu alternatifi vardır. Bu makalede, Google Görsel Arama motoruna alternatif olarak kullanabileceğiniz 5 siteyi ele aldım. Bu internet sitelerindeki bütün görseller kamuya açıktır, yani şahsi ve ticari kullanım için tamamıyla ücretsizdir. Bu görüntüleri izin almadan ya da bir hususiyet eklemeden kopyalayabilir, değiştirebilir ve dağıtabilirsiniz.

Neler Okuyacaksınız? →

5 Ücretsiz Google Görsel Arama Motoruna Alternatif

Google Görsel Arama Motoruna Alternatifler

Aşağıda ki internet siteler tamamıyla bedava görsel içeren arama motorudur. Tek tek bu arama motorlarını inceleyip ne olduğu konusu ile ilgili size malumat vermeye çalışacağım. Google Image Search ‘in yerini alır mı kim bilir fakat iyi birer görsel arama motoruna alternatif platformlar diyebiliriz.

Unsplash

Unsplash, bedava yığın fotoğraflarını paylaşabileceğiniz çevrimiçi bir imaj platformudur. Bu sitedeki bütün görseller amme malıdır. İstediğin şeyi indirebilir ve yapabilirsin. Unsplash ‘tan görsel indirmek için bir hesaba ihtiyacınız yok. Ancak, görsel koleksiyonları kurmak ve resimlerinizi genel kullanım lisansı altında yüklemek için bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ana Sayfa, bu sitede son olarak tanınmış görüntüleri, sahneler ve yukarıdaki muhtelif tanınmış kategorileri listeler. Burada bir anahtar kelime girebilir ve ilgili resimleri arayabilirsiniz. Sonuçlar içinde gezinirken, özgün görüntüyü açmadan ufak görsel görünümünden indirebilirsiniz.

Görüntüleri toplumsal medyayla da paylaşabilir ve URL’yi resme kopyalayabilirsiniz. Bir görüntüyü açarken, istatistiklerini ve özelliklerini görüntüleyebilir ve ihtiyacınız olan şeyleri karşılayıp karşılamadığını görebilirsiniz. Ayrıca, bir API ve Google Slaytlar ile entegrasyon da sunar. Tüm bunlar, Unsplash’i Google Görsel Arama motoruna alternatifler içinde kıymetli bir alternatif yapar.

Google Görsel Arama motoruna alternatif olarak Unsplash‘u deneyebilirsiniz.

Pixabay

Pixabay, yüksek kalitede, herkese aleni fotoğrafları paylaşabileceğiniz bedava bir internet sitesidir. Özel ve ticari amaçlarla indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir buçuk milyondan fazla bedava yığın resim ve videoya sahiptir.

Unsplash gibi, bir hesap oluşturmadan Pixabay’den resimleri indirebilirsiniz. Yalnızca görüntüleri paylaşıyor ve ancak koleksiyon kurmak istiyorsanız, bir hesap oluşturmanız gerekir.

Son zaman görüntülenen resimler ve resimler, resimler, vektör grafikleri ve videolar için ayrı sekmeler ana sayfada gösterildi. Resimler için İncele’yi arayabilir ve ihtiyaçlarınız için kusursuz görüntüleri bulmak için sonuçlara göz atabilirsiniz. Bir görüntüyü açtığınızda, görüntü, etiketleri, lisansları ve istatistikleriyle beraber özgün çözünürlüğünde görüntülenir. Resmin yanında, size dört indirme çözünürlüğü opsiyonu sunan bedava bir indirme düğmesi elde edersiniz. Her çözünürlük için dosya boyutu size, size İdeal opsiyonu seçebilir ve daha çok sıkıştırmadan kurtarmanız gerekebilir.

Ayrıca, Pixabay ayrıca, PowerPoint görünümünde milyonlarca bedava fotoğrafa erişmenizi elde eden bir MS PowerPoint eklentisi de sağlar.

Görsel Arama motoruna alternatif olan Pixabay‘ı deneyin.

Stockio

Bu listede Google Görsel Arama’nın bir sonraki alternatifi Stockio. Bu internet sitesinde binlerce ustalaşmış fotoğraf, video, vektörel sembol ve makale tipi bulunmaktadır.

Bu internet sitesinin bütün içinde ne olduğu kamuya açıktır ve şahsi ve ticari kullanım için ücretsizdir. Burada muhtelif kategorilere göre fotoğraflara göz atabilir ya da anahtar kelimelere göre arama yapabilirsiniz. Bir fotoğrafı açtığınızda, lisansı, özellikleri ve etiketleri o görüntüdeki renklerle beraber görüntülenir.

Stockio, 5-6 çözünürlük seçenekli bir resim sunuyor. Fotoğrafı, rastgele bir hesap gerekmeden bu seçeneklerden rastgele birinde indirebilirsiniz.

Görsel Arama motoruna alternatif bir diğer bedava alternatif olan Stockio‘yu deneyin.

Reshot

Reshot, stokta olmayan elle çizilmiş görüntüleri bulabileceğiniz bedava bir internet sitesidir. Bu internet sitesindeki bütün görseller, yukarıda belirtilen bütün internet siteleri gibi kamuya aleni ve özgürce kullanılabilir. Bunu şahsi ve ticari kullanım için özgürce değiştirebilir ve dağıtabilirsiniz.

Ana sayfada trend resimleri bu sitede listelenmiştir. Seçilen bir görüntüyü seçebilir ya da üstteki arama seçeneğini kullanarak görüntüleri arayabilirsiniz. Her bir görüntü, o imaj için etiketleri, çözünürlüğü ve lisansı ve bir indirme düğmesini görüntüler.

Ayrıca, bu internet sitesi değişik görüntüleri benzerliklerle birleştiren tematik imaj paketleri içerir.

Bu bedava görsel arama motoru Reshot‘a ulaşabilirsiniz.

PikWizard

PikWizard, Creative Commons lisansı altında binlerce yüksek kaliteli bedava kamuya aleni alan resmine haiz online bir imaj kütüphanesidir. Burada görüntüleri trendlere, son olarak görüntülere, favorilere, indirmelere, ancak editoryal yayınlara, editoryal filtrelere göre filtreleyebilirsiniz. Belirli görsel türlerini bulmanıza yardım eden bir arama aracı da vardır. Resimleri tararken, ufak resimden bir resim indirebilirsiniz. Ayrıca yeni bir sekmede görüntülemek için bir imaj üstüne tıklayabilirsiniz.

Bu sitedeki resme ek olarak, görüntüyü düzenleme, indirme ve paylaşma fırsatına sahipsiniz. Düzenleme seçeneği, görüntüyü çevrimiçi PikWizard imaj düzenleyici de açar. Her bir imaj için bu sitede istatistik, etiketler ve lisanslar görüntülenir. Ayrıca bu resmi internet sayfalarına yapıştırmanızı elde eden bir “görüntü bağlantısı” sağlar.

Google Görsel Arama değişik alternatif olan PikWizard ‘ı deneyebilirsiniz.

Sonuç:

Bunlar, Google Resim Arama’ya, görsel lisansı konusu ile ilgili endişelenmenize gerek olmayan 5 bedava alternatiftir. Bu internet sitelerindeki bütün görseller şahsi ve ticari kullanım için yüksek kalitededir.