Google Pixel 7 Serisinin Kamera Özellikleri Sızdırıldı


Google’ın merakla beklenen Pixel 7 serisi ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 2022 yılının dördüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak aygıt ile alakalı en yeni bilgiler ise kameralar ile alakalı oluyor. Google Pixel 7 serisi kamera özellikleri ile dikkat çekecek gibi gözüküyor.

Google Pixel 7 serisi kapsamında iki değişik aygıt kullananların karşısına çıkacak. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’dan oluşan seri 2022 yılının son çeyreğinde çıkış gerçekleştirecek. Buna ayrıca katlanabilir ekranlı bir Pixel aletinin da piyasaya çıkacağı anlatım ediliyor.

9to5Google tarafınca meydana getirilen habere göre Google’ın kamera uygulamasının yeni versiyonu Pixel 7’ye ait birkaç detayı da ortaya çıkarıyor. Ayrıca gelecek yıl piyasaya çıkacak olan yeni Pixel tabletin kamerasıyla alakalı de birtakım bilgiler kendini gösteriyor. Bu detaylar ise Google Kamera uygulamasının kodları ile gün yüzüne çıkıyor.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro sürümlerinde çok büyük değişikliklerin olmadığı anlatım ediliyor. Fakat ilerleyen zamanda bu durumun değişme ihtimali güncelliğini koruyor. Yine de kamera konusu ile alakalı bundan önceki seneden değişik bir donanım beklentisi olmadığı belirtiliyor.

Buna karşın Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro cihazlarında mühim bir kamera detayı göze çarpıyor. Haberde belirtilene göre Pixel 7 serisindeki iki cihazın da ön kamerası 4K çözünürlüğünde olan video kaydını destekleyecek. Bir önceki nesilde ise bu durumu yalnızca Pixel 6 Pro modelinde gördüğümüzü belirtmek gerek.

Pixel Tablet Kamerası ile Beklenenin Altında Kalabilir

Google’ın yeni telefonları Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun yanı sıra bir diğer cihazın bilgileri da kamera uygulamasının yeni sürümünde yer buluyor. Pixel serisi kapsamında sunulacağı kabul edilen tablete ait birtakım detaylar ortaya çıkıyor. Ancak bu detaylar birkaç özelliğin cihazda yer almadığını gösteriyor.

2023 senesinde piyasaya çıkacağı tahmin edilen bu cihazın haiz olmayacağı özellikler içinde 4K 60 FPS video kaydı yer alıyor. Fakat bunun ötesinde tablette 4K video kaydının hiç bir şekilde olmaması da laf konusu. Yine de bu bilgilerin şimdilik birer tahmin bulunduğunu hatırlamakta yarar var.

Önerilen Yazı;  Twitter’ın halka arzı gerçekleşti.

Tablet hakkındaki bilgiler şimdilik olabildiğince sınırlı. Ancak tabletin tasarımı ile alakalı bir detayın bilinmiş olduğu anlatım ediliyor. 9to5Google’ın haberine göre Pixel tablet tek kameralı bir kurulum ile kullananların karşısına çıkacak. Ev tipi kullanım için üretildiği düşünülünce tek kamera ile piyasaya çıkması pek muazzam olmayacaktır. Fakat net bilgiler için bir müddet daha beklememiz gerekiyor.

Yorum yapın