Google Play Store Hataları Üzerine Alternatif Çözümler


Android işletim sistemine haiz aygıt kullanıcılarının kim bilir maksimum problem yaşamış olduğu ya da en muzdarip olduğu konuların başlangıcında Google Play Store mağazasında aldıkları yükleme hataları bulunuyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Play Store Hataları Üzerine Alternatif Çözümler

Bu vaziyet birçok Android işletim sistemine haiz kullanıcıyı zor durumda bırakabiliyor ve kullanıcılar istediği uygulamalara erişemiyor. Bu makalemizde sizlere Google Play’de tatbik indirmede ve güncellemede yaşanmış olan hataların iyi mi çözülebileceğini ihtimaller içinde sorunların hangi yöntemlerle giderilebileceği mevzusu ile ilgili malumat aktaracağız.

Öncelikle Google Play Store hatalarının genelde temel nedeni cihazınız üstünde iki değişik Google hesabına haiz olmanız ve her iki hesaptan değişik programlar indirdiğinizde ortaya çıkar. O yüzden Google Play’den tatbik indirirken tek hesaptan tatbik satın almaya ve yüklemeye ehemmiyet vermeniz başlıca tavsiyem diyebilirinm.

Google Play Store Hataları Çözümleri

●1: Google Play hatalarını çözüme ulaştırmak için başvuracağınız ilk teknik Google hesabınızdan aynı tatbik yüklüyse onu o hesaptan kaldırmak ya da hesap değiştirerek sıfırdan kurmaya çalışabilirsiniz. Google Play Store‘da seçenekler menüsünü açtıktan sonrasında öteki hesabınıza geçiş yapın. Ardından mevzubahis uygulamayı kaldırın ve tekrardan öteki hesabınıza geçiş yaparak uygulamayı yüklemeyi deneyin.

●2: Google Play Store hatasını çözebilecek ikinci teknik ise cihazınızın ayarlar menüsünden kablosuz ağlar seçeneğini bulmak ve “VPN” yi kura çekmek olsun. O bölümdeki VPN bilgilerinizi temizledikten sonrasında Googl Play eski haline dönecek.

●3: Google Play Store arama geçmişinizdeki birtakım öğelerden dolayı yanlışlar ortaya çıkabilir. Google Play’in seçenekler menüsünden “Ayarlar” kısmı andından “Yerel arama geçmişini temizle” butonunu tıklayarak mağaza geçmişinizi silin.

●4: Google Play Store hatasını çözecek en faal yöntemlerden biride hesabınızı telefonunuz Ayarlar menüsünden “Hesaplar” seçeneğini seçmeniz ve Google Play Store’da kulyandığınız hesabınızı silip tekrardan bir daha eklemeniz gerekiyor.

●5: Ayarlar Uygulamalar sekmesine gidin. Buradan Google Hizmetler’e girin ve verileri temizleyip, ve google play i durdurmaya zorlayın. Aynı prosedürü Google Play Store uygulamanızda da yapın.

Tüm bu yöntemler Google Play Store’da ortaya çıkan bütün kod hatalarında kullanabilirsiniz. Çözemediğiniz problem olduğunda yorum bölümünden sorununuzu belirtirseniz destek olmaya çalışabilirim.

Ayrıca Google Play Store üstünde kaldırılan uygulamalara iyi mi erişilebileceğini bu makalemizde öğrenebilirsiniz.

Önerilen Yazı;  7 Yaygın Mac’inizi Yavaşlatan Hatalar

Yorum yapın