Google Tone ile URL’leri Sesle Paylaşın!

Google’dan bulunduğunuz ortamdaki öteki bilgisayarlara, paylaşmak istediğiniz internet sayfası bağlantılarını sesle aktaran Google Tone isimli Chrome eklentisi yayınlandı.

Google’ın inceleme blogunda tanıtılan Google Tone isimli Chrome eklentisi ile paylaşmak istediğiniz URL için eklenti bir ton belirliyor ve tek bir tuşa basmanızla beraber o ton çalınmaya başlıyor.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Tone ile URL’leri Sesle Paylaşın!

Google Tone isimli eklentiye haiz yakınınızdaki öteki bilgisayarlar ise duyduğu sesi tekrar URL’ye dönüştürüyor ve bunu size bildiriyor. Google Tone vasıtası ile gelen bildirime tıkladığınızda ise paylaşılan sayfaya basitçe gitmiş oluyorsunuz.

Belirtilenlere göre ilk sırada yalnızca eğlence amaçlı tasarlanan Google Tone eklentisini kullanmanın hala olabildiğince keyifli bulunduğunu söyleyelim. Aynı vakit bir o kadarda enteresan olan Google Tone ile bilgisayarınız adeta bir insan gibi sesleri aktarabilme ve duyabilme becerileri kazanıyor.

Google Tone Nasıl Çalışır?

Google Tone’u kullanmak için Google Hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Ardından URL ile beraber Google profil adınız ve resminiz bir Google Tone bildiriminde görünür. Tabi tatbik etkinken sisteminizde mikrofon erişimi olmalı aksi durumda çalışmayacaktır. Google Tone URL alışverişinde bulunmak için ise bilgisayarın hoparlörünü kullanmakta.

Ayrıca İşitme mesafesinde bulunan, Google Tone uzantısının yüklü ve AÇIK olduğu tüm bilgisayarlar (telefon ya da Hangout uygulaması dahil) Google Tone bildirimini alabilir.

Google Tone ile Neler Gönderilebilir?

Bir internet sayfasının URL’sini yani haber öyküleri, resimler, dokümanlar, blog yayınları, ürünler, YouTube videoları, tarifler, hatta arama neticeleri dahil göndermek için Google Tone’u kullanabilirsiniz.

Google Tone eklentisinin daha fazla ufak gruplar için paylaşım hazırlamaya müsait bulunduğunu kabul ediyor. Ayrıca Google Tone isimli eklentinin Google‘un bir öteki hizmeti olan Hangouts üstünden de çalışabileceği belirtiliyor.

Google Tone eklentisini tecrübe etmek isteyenler buraya tıklayarak eklentiyi kurabilir.

Şunu belirtelim ki Google Tone‘u yükleyerek, https://www.google.com/intl/tr/policies/ adresinde bulunan Google Hizmet Şartları’nı ve Gizlilik Politikası’nı kabul etmiş olursunuz. Google Tone, Google’ın Gizlilik Politikası’na makul biçimde anonim kullanıcı verileri toplar.