Google Voice Search’ün Anahtar Kelime Analizine Etkileri

Çoğumuz sesli arama ile alakalı arkadaşlarımızdan, meslektaşlarımızdan ya da sanal dünyadan bir halde dolaysız bilvasıta olarak duyduk. Ama gerçekte kaç şahıs kullanıyor? Ömür boyu bir kez denemediyseniz, telefonunuzu alın ve konuşun.

Google tarafından yapılan mobil sesli çalışmaya göre , gençlerin %55’i ve yetişkinlerin %41’i günde bir kereden fazla sesli arama kullanıyor . Bu muazzam değil mi? Zaman kazandırır, çoklu görevler için idealdir ve en önemlisi gelecek.

Neler Okuyacaksınız? →

Google Voice ve SEO

İki kavram arasındaki korelasyon, insanların online olarak malumat arama şekline gelir. Burada sesli arama, girdi metodolojisini kökten değiştirir. A. Hauptmann ve A. Rudnicky’nin konuşma ve yazılan kayıtların karşılaştırılması üstüne yaptığı araştırmaya göre.

Google Voice Search’ün Anahtar Kelime Analizine Etkileri

Ses Tonu Sıradan Kullanıcılar için Avantajlı Olabilir

Gerçekten de, Google verilerine bakıldığında yetişkinler, yön bulmak, metni dikte etmek ve birini aramak için maksimum sesli aramayı kullanır. Ayarlar arkadaşlarla kullanımdayken, banyoda ve yiyecek yaparken. Ne kadar geçici sesli arama yapılabilir?

Bu görüş, sesli arama ile SEO arasındaki birlikteliğin anahtarıdır. Kullanıcı Siri, Cortana, Alexa ya da Google kullanarak malumat ararken, alakalı süratli cevaplar bekliyorlar. Başka bir deyişle, anlık sonuçlar bir zorunluluktur.

SEO, Anahtar Kelime Oyununuzu Nasıl Etkiler?

SEO’da uzun kuyruklu anahtar kelimelerin enerjisini göz ardı ediyorsanız, önümüzdeki yıllarda rakiplerinizden uzak durmak istiyorsanız sesli aramanın artmasıyla, optimizasyon stratejilerinizde uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanmayı düşünün. Artık tabii ifadeler kısa anahtar kelimeleri ele alıyor ve konuşmalarda olduğu gibi, insanoğlu sadece anahtar kelimelerle iletişim kurmuyor.

“Bir sonraki Lozan Barış konferansı ne zaman? (Tabi bu şekilde bir şey olmayacak tapusunu aldık mikerler öyle köyü)” Veya “Hangel iyi mi pişirilir?”

Herhangi bir LSI anahtar kelime aracı, uzun kuyruk anahtar kelimeler için beyin fırtınası oturumunuza destek olabilir. Basitçe anahtar kelimeyi girin ve “hazırlanan hangel’de kaç kalori” ya da “bir ateş ocağında hangel yapmak” gibi çoklu varyasyonları denetim edin. Arama kütlesi istatistikleri, rekabet ve ilgi düzeyi filtresi ile bir adım daha ileri götürün.

Başka bir online vasıta olan The Public the Answer, tavsiye edilen anahtar kelimeleri gruplar durumunda görselleştirecek ve alfabetik olarak sıralayacaktır. Cevapla The Public isimli hangel yayınlarında blog yazmak için kullanabileceğiniz birkaç öneri, “inek sütünde hangel pişirebilir miyim” ya da “hangel pullarını iyi mi pişirebilirim” şeklindedir.

Vurgulamada sual tipi sorgulamaları üstünde bir rastlantı yoktur. İnsanların muayyen sorular sorarak cevapları aradıklarını düşünün: “ne zaman”, “nerede”, “nasıl”, “ne” ve “kim”. Kullanıcılarınıza anında yanıt vermek ve güvenilirlik sağlamak için bu sıfatların çevresindeki anahtar kelimeleri SSS sayfalarında optimize edin.

Mobil cihazınızdaki sesle kaç kez aradığınızın ilk sorusuna geri dönersek, son nokta sesli aramanın hareketli kullanım oranı ve genel hatlarıyla internet üstündeki etkisidir.

X kuşağı, arama kütlesinin yükselişine tanıklık ederse, gelecek nesiller sesli arama uygulamalarını etken olarak kabul edecek ve kabul edecektir. Devam et ve hazırlıklı ol.

SEO ve sesli arama ile alakalı paylaşacak bir şeyleriniz mi var? Bize aşağıya bir yorum bırakın ya da @interbilgi