Google’da Belirli Bir Tarihten Önce Ve Sonrasını Arama

resim77801773
resim77801773

Bu makalede, belirli bir tarihten ilkin ve sonra netice almak için Google’ın tarihe göre nasıl aranacağı açıklanmaktadır. Google kısa bir müddet ilkin neticeleri muayyen bir tarihe göre filtrelemek için yeni arama komutları açıkladı. Bu komutlar, sorguda belirli bir tarihten önce , muayyen bir tarihten sonra veya her ikisinde de sonuç almanızı sağlar . Bu komutların kullanması kolaydır; arama sorgunuzda bunlardan bahsedebilir ve istediğiniz tarih aralığı için neticeleri alabilirsiniz .

Temel olarak, internette değişik tarihlerde denetim edebileceğiniz bir İnternet (belirli bir Google vakit portalı) gibi bir vakit portalı gibi. Örneğin, sindirilmeden ilkin bir asabi film başlığı arayabilir ve o sırada insanların ne ile alakalı konuştuğunu görebilirsiniz. Ardından, yutturmacadan sonra arayabilir ve neyin değiştiğini görebilirsiniz.

Şimdi, sual ortaya çıkıyor, Araçlar sekmesinden değişik mı? O kadar değişik değil. Ancak, bu komutlarla, neticeleri tarihe göre filtrelemek için artık Araçlar sekmesine dalmanız gerekmez. Bunun da ötesinde, bu komutlar, Araçlar sekmesinde ancak yıl, ay, hafta ya da saati kura çekmek yerine muayyen tarihler girmenize izin verir.

Neler Okuyacaksınız? →

Google’a Tarihe Göre Nasıl Arama Yapılır?

Google’ı tarihe göre aramak için Google arama çubuğunda kullanabileceğiniz komutlar:

  • <search query> before: YYYY-AA-GG
  • <search query> after: YYYY-AA-GG
  • <arama sorgusu> : sonra YYYY-AA-GG önce: YYYY-AA-GG

Basitçe <arama sorgusu> yerine aramak istediğiniz sorguyu girin ve tarih biçimini (YYYY-AA-GG) reel bir tarihle değiştirin. Ayrıca, o senenin neticelerini almak için ancak yılı (ay ve gün olmadan) girebilirsiniz.

Size bu komutları iyi mi kullanacağınızı göstereyim.

Belirli Bir Tarihten Önce Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame önce: 2017-07-06  veya avengers endgame önce: 2017

Bir tarih ya da yıldan ilkin bir netice almak için ilkin şunu yazmanız yeterlidir : Sorgudan sonraki tarih. Yukarıda verilen monitör görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, burada belirtilen örnek, 2017’den ilkin ‘avengers endgame’ neticelerini alır.

Belirli Bir Tarihten Sonra Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame sonra: 2019-04-10 veya avengers endgame sonra: 2019

Belirli bir tarih ya da yıldan sonra bir netice almak için ancak şunu yazın : Sorgudan sonraki tarih. Bu örnek, filmle alakalı son olarak neticeleri alır. Ekteki monitör görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, değişik yayınlardan gelen son olarak hikayeleri listeler ve ilaveten fragmanlarla beraber video neticelerini da gösterir.

Belirli Bir Tarih Aralığı İçin Sonuçları Alın

Örnek: avengers endgame sonra: 2019-03-01 önceki: 2019-03-05

Belirli bir tarih aralığı için bir şey üstünde netice almak için, ancak yazın sonra: Tarih Tarih: öncesorgusunun ardından. Buradaki örnekte, 4 günlük muayyen bir tarih aralığı tanımladım ve bununla alakalı neticeleri aldım. Sonuçlar, belirlenen tarih aralığında gösterilen muhtelif internet sitelerinden filmlerle alakalı makalelerdir.

Bu komutu rastgele bir sırayla kullanabilirsiniz; ilk ilkin ve sonra saniye ya da tam tersi koyabilirsiniz; Her iki durumda da aynı neticeleri alır.

PS Eğer alakasız bir tarih denerseniz, size ancak düzgüsel sonuçlar verir.

Kapanış Kelimeleri:

Bu, muayyen bir tarihten ilkin ve sonra netice almak için Google’ı tarihe göre arayabilirsiniz. Bu, internet içeriğini tarihe göre bulmak ve filtrelemek için kullanışlıdır. Bu yeni Google arama komutları, SEO uygulamalarında da harbiden faydalı olabilir. Zaman içerisinde işletme, internet sitesi vb. Sıralamasını izleyebilir ve bunun hareketli bir resmini alabilirsiniz.