Güneş Paneli Fiyatları

Doğa dostu güneş paneli sistemi hem çevreye zarar vermezken hem de tasarruflu bir prosedür gerçekleştirilmiş olunur. Güneş paneli fiyatları çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir.

Güneşin haiz oldu fer ve sıcaklık derecesinin elektrik enerjisine evrilmesini sağlayan, derhal her yerde kullanması olabilen sisteme güneş paneli denilmektedir.

Bahsi geçen panellerin üst kısmında bulunan alanın güneş ışınlarına doğru akım sağlamasıyla elde edilir. Günümüzde yenilenebilir enerji kaynaklarından yaralanma sıkça görülmektedir. Bu enerji kaynaklarının başlangıcında da güneş enerjisi gelmektedir.

Neler Okuyacaksınız? →

Güneş Paneli Çeşitleri Nelerdir?

Güneş paneli çeşitleri şu şekildedir;

  • Monokristal Güneş Paneli : Verimli güneş panelleri içinde yer almaktadır. Küçük alanlarda potansiyeli ortaya çıkarır. Kullanım ömrü uzundur. Daha ılıman iklimlerde başarı sağlamaktadır.
  • Polikristal Güneş Paneli : En sık kullanılan güneş paneli çeşididir. Avantajı ise; sıcaklık farklılıklarından etkilenme oranının azca olmasıdır. Güneş paneli fiyatları arasında İdeal seçenek olarak yerini almaktadır.
  • İnce Film Güneş Paneli :  Montajı en basit ve basit güneş açık oturum sistemidir. Dezavantajı ise; veriminin azlığıdır. Avantajı ise; görüntüsü itibariyle güzel duyu bir duruşa haiz olmasıdır.
  • Esnek Güneş Paneli : Uzun ömürlü bir güneş paneli tercih etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Esnek olduğundan kaynaklı dayanıklı bir yapıdadır. Düz çatı olmayan derhal her yere uygulama edilebilmektedir.
  • Saydam Güneş Paneli : En bereketli güneş paneli çeşididir. Az alanda yüksek bereketlilik sağlamaktadır. Hava değişimlerinden ise hiç bir şekilde etkilenmemektedir. Henüz arge aşamasında olan bu güneş paneli çeşidi; son teknoloji olarak piyasaya sürülmeyi beklenmektedir.
Güneş Paneli Fiyatları

Güneş Paneli Fiyatları Nelerdir?

Güneş paneli fiyatları, verimine, kapladığı alana, elektrik üretimine, kullanılacak ekstra araç-gereç ve sistemlerine, yerleştirme ücretlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. En makul fiyattaki güneş paneli polikristal güneş panelidir. Piyasada maksimum kullanılan güneş paneli çeşididir. Monokristal güneş paneli ise; verimi fazla olduğundan fiyatı da yüksektir. Fiyat performans değerlendirmesi yapıldığında ise uzun vadede, monokristal güneş paneli daha karlıdır.

Daha orta vadede makul olabilecek seçenekler ise, ince film güneş paneli ve esnek güneş panelidir. Güneş paneli sistemlerinde verime bakılıp uzun solukta değerlendirme yapmak her vakit daha doğrudur. Tüm bu kriterlere göre; daha sağlıklı güneş paneli fiyatları bilgisine erişebilmek mümkündür. Seçimlerinizde kaliteye ehemmiyet vermeniz daha uzun soluklu üstünlük yakalamanıza da destek olur. Ayrıca kaliteli paneller ile enerjiyi daha iyi yakalayabilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Bunun için ayrıntılara dikkat ederek seçimlerinizi yapabilirsiniz.