HTC Metaverse Odaklı Desire 22 Pro’yu Tanıttı

resim35372527
resim35372527

Uzun uzun yıllardan beri kuvvetli bir telefon ile kullananların karşısına çıkmayan HTC görülmemiş bir konsept telefon tanıttı. Metaverse odaklı yeni HTC Desire 22 Pro resmi olarak tanıtıldı. Telefonun yöntem donanımı orta segmenti işaret etse de değişik özellikleriyle dikkat çekecek gibi gözüküyor.

HTC geçtiğimiz yıl Desire 21 Pro adlı bir model daha piyasaya sürmüştü. Aynı Desire 22 Pro gibi Desire 21 Pro modeli de metaverse odaklı bir kullanım olanağı tanıyordu. HTC Desire 22 Pro modelinde ise metaverse konusu ile ilgili değişik yaklaşımlar yer alıyor.

Şirketin geliştirdiği Vive Flow VR adlı yeni VR antet HTC Desire 22 Pro için büyük ehemmiyet taşıyor. Çünkü telefonun Vive Flow VR antet ile tam ahenkli çalmış olduğu anlatım ediliyor. Bu sayede cihaz, HTC’nin metaverse sürümü olan Viverse ile irtibat kurma konusu ile ilgili destek oluyor.

Yine de akıllara takılan birkaç soru işareti mevcut. HTC Vive Flow VR bütün Android telefonlar ile ahenkli bir halde çabalama kabiliyetine sahip. Ancak Desire 22 Pro’nun bu durumda ne gibi bir pozitif yanları olacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat telefonun NFT konusu ile ilgili da birtakım özelliklerinin bulunmuş olduğu anlatım ediliyor.

Şirketin resmi Tayvan sitesinde Desire 22 Pro’nun kripto varlıkları tedvir etmek için bir dijital cüzdan ihtiva ettiği belirtiliyor. Ayrıca bu sitede meydana getirilen açıklamaya göre aygıt bedava bir NFT ile birlikte kullanıcıya sunuluyor. Ancak Birleşik Krallık sitesinde bu durumun yer almadığını belirtmek gerek. Bir diğer deyişle firma her ülkede bu hediyeyi vermeyecek gibi gözüküyor.

HTC Desire 22 Pro Özellikleri

Telefonun özelliklerinin orta segment bir modele benzediğini söylemek mümkün. Yine de monitör konusu ile ilgili oldukça etkin gözüktüğünü belirtmek gerek. 6.6 inç boyutunda FHD bir ekrana haiz cihazın bunun yanı sıra 120 Hz yenileme hızı bulunuyor. Ayrıca ekranın üst tarafında noktalı bir dizayn ile 32 MP çözünürlüğe haiz ön kamera yer alıyor.

Cihazın donanım parçalarına baktığımızda ise Snapdragon 695 çip seti bizleri karşılıyor. Bu çip setine ayrıca 8 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi da üründe yer alıyor. Ayrıca 4.250 mAh kapasiteli bir batarya cihazda mevcut. Hatta aygıt kablosuz şarj ve diğer cihazları şarj etme imkanı da sunuyor.

Cihazın arka tarafında ise 64 MP çözünürlüğe haiz bir ana kamera bizleri karşılıyor. Ayrıca 13 MP ultra geniş kamera ve 5 MP derinlik sensörü de cihazda mevcut. HTC telefonda Android 12 işletim sistemini tercih ediyor. Buna ayrıca IP67 sertifikası ile su ve toza karşı da dayanıklılık gösteriyor.

İki değişik renk seçeneğine haiz aygıt Birleşik Krallık’ta 399 sterlinlik bir fiyat ile satışa çıkıyor. Ürünün gönderim zamanı ise 1 Ağustos olarak belirtiliyor. Ancak Türkiye pazarına girişi ile ilgili hemen hemen resmi bir malumat mevcut değil.