Huawei HarmonyOS 3 Çıkış Tarihi Belli Oldu

resim78616836
resim78616836

Çinli teknoloji üreticisi Huawei akıllı telefonlar için HarmonyOS 3 işletim sisteminin piyasaya çıkış tarihini açıkladı! İşletim sistemi HarmonyOS 3, 27 Temmuz’da piyasaya çıkacak. Daha ilkin resmi lansman zamanı ile alakalı detaylar bilinmese de yakında piyasaya sürüleceği konuşulanlar arasındaydı. Bugün ise yazılımla alakalı resmi ilan ile beraber Huawei Yaz 2022 etkinliği de belli oldu.

Huawei HarmonyOS 3 ile alakalı detaylar Weibo platformunda paylaşılan lansman posterinde yer aldı. Lansman tarihini doğrulayan şirket, bunun yanı sıra işletim sisteminin akıllı cihazlar için evrimine de işaret ediyor. Yeni versiyon akıllı özellikleri ve kullanıcı arayüzünü geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca, işletim sisteminin performansında da meydana getirilen iyileştirmeler laf konusu.

Öte taraftan bunun yanında Huawei’in ürün tanıtacağı lansman etkinliğinin zamanı de belli oldu. 27 Temmuz’da yeni bir küresel ‘Huawei Yaz 2022’ etkinliği gerçekleşecek. Bu ayın sonunda gerçekleşecek etkinlikte öteki akıllı mamüllerin tanıtımı da beklenenler içinde yer alıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile Birlikte Sistem Performansında İyileştirmeler

Yakın zamanda Huawei, yeni işletim sisteminin geliştirici beta uygulamasını başlatmıştı. Huawei HarmonyOS 3 halka aleni sürümün optimize edilmiş bir işletim sistemini kullanıcılar ile buluşturduğu anlatım ediliyordu. Ayrıca bu versiyon akıllı özelliklerini ve kullanıcı arayüzünü geliştirmeye odaklanıyordu.

İşletim sisteminin performansında meydana getirilen iyileştirmeler de laf konusuydu. Öte taraftan şirket, HarmonyOS 3 geliştirici API’si ve geliştirme ortamı için yeni ekleme ve yeniliklere de yer verdi.

27 Temmuzda gerçekleşecek olan lansman etkinliğinde “HUAWEISmartOffice” etiketi de yer alıyor. Bu bağlamda Huawei Smart 2022 Smart Office Launch’da akıllı telefon yer almayacağı tahmin ediliyor.

Öte taraftan Weibo platformunda Huawei tarafınca paylaşılan HarmonyOS 3 lansman posterinde ise birtakım detaylar yer alıyor. Huawei ise lansman ile alakalı şu ifadelere yer verdi:

“Gelecekle yüzleşme ve kapsamlı evrim. 27 Temmuz saat 19:30’da HarmonyOS 3 ve Huawei’in tam sahne yeni ürün lansmanı, sizi yeni bir bilgelik sayfası açmaya çağrı ediyor.”

HarmonyOS, cihazlar arası oldukça çekirdekli işletim sistemi olarak öne çıkıyor. Öte taraftan işletim sisteminin ilk versiyonu sadece akıllı TV’ler için kullanıma sunulmuştu. Ancak daha sonra üçüncü taraf donanım ürünleri, akıllı saat ve ev cihazları da sisteme dahil oldu. Böylece yeni aygıt destekleri de yeni sürümün farkını ortaya koydu.

Bilindiği suretiyle kısa sürede Huawei, genel beta programlarının kullanıcılar için önemini duyuran My Huawei uygulamasında HarmonyOS 3 beta bildirimini faal hale getirdi. Böylece firma akıllı telefon kullanıcılarına yönelik bildirim, ihtiyaç duyulan önlemler ve standardize adımlarını da açıklıyor.

Huawei HarmonyOS 3 ile alakalı resmi çıkış zamanı ise artık bilinenler arasında. Ancak ayrıntılı bilgiler için 27 Temmuz’u beklememiz gerekiyor. Akıllı telefonlar için yeni HarmonyOS 3’e ait detaylar etkinlikte ortaya çıkacak gibi gözüküyor.

Peki ya sizler Huawei’nin yeni versiyonu ile alakalı ne düşünüyorsunuz? HarmonyOS 3 hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.