İnfografik Yapma Araçları


infografik nedir? infografik iyi mi hazırlanır? infografik hazırlama araçları nelerdir? infografik hazırlama iyi mi olur? İşte bütün bilgileri ile infografik yapma araçları.

Neler Okuyacaksınız? →

infografik nedir?

Bilgi, veri ya da malumat birikimlerini resim olarak sergileme işlemine infografik denilmektedir. İnfografik yapmak için muhtelif araçlar bulunmaktadır.

Peki infografik Nasıl Yapılır?

Verilerinizi görselleştirmenin önemine inanıyorsanız, işinize dair bilgileri ya da öz geçmişinizi infografik şeklinde taktim etmek istiyorsanız aşağıdaki araçlardan mutlaka işinize yarayacaktır.

infografik iyi mi yapılır | infografik yapma araçları

Online infografik Yapma Araçları

 • What about me: Intel’in sunmuş olduğu bu vasıta Twitter, Facebook ve Youtube gibi toplumsal medya profillerinizden toplamış olduğu verilerle size hususi bir infgorafik ortaya koyuyor. Bunun yapılabilmesi için alakalı programa bütün toplumsal medya hesaplarınıza izin vermeniz gerekmektedir.
 • Vizualize.me: Öz geçmişinizi kısa yoldan infografik haline getirmenizi sağlıyor. Bir iş başvurusunda bulunmak istediniz ve CV hazırlamanız gerekiyor ise bu internet site aradığınız özelliklere göre diyebiliriz.
 • Easel.ly: Easelly, sürükle ve bırak yoluyla kısa yoldan hazır infografikleri kendinize göre özelleştirmemizi sağlıyor. Ücretsiz ve kolay kullanım arayüzüne haiz olması etkin olmasının asli faktörü olarak görünüyor.
 • Venngage: Elinizdeki verileri infografiğe çevirmenizi ve trafiğini izlemenizi elde eden bir uygulama. Ücretli olmasının yanısıra 30 günlük tecrübe etme amaçlı kullanışı da mevcuttur. 3 tür fiyatlandırması mevcut en düşük fiyat 1 aylık 49 dolarlık olan planlaması.
 • iCharts: Yine değişik bir infografik hazırlama aracı olan iCharts verilerinizi muhtelif grafiklere dönüştürmenizi elde eden bir uygulama. Comscore, IDC gibi mühim referansları var. Venngage gibi ücretli ve bedava olmak suretiyle 2 çeşit mevcuttur. iCharts ‘da bedava üyelikle yalnızca standart grafikleri üretebiliyorsunuz.
 • Dipity: Bu servis size elinizdeki verileri Facebook gibi bir toplumsal ağın yapmış olduğu vakit tüneli şeklinde görselleştirmenizi sağlıyor. Hazırladığınız vakit tünelini liste, sayfa ve harita görünümü olarak da görüntüleyebiliyorsunuz. Ana sayfada Steve Jobs’un hayatını veya Boeing 787 tipi uçağın hazırlanmış olduğu infografiğini ya da değişik grafikleri görebilirsiniz. Bu hoş aracın tek bir fena yanı ücretli üyelikle varlıklı özelliklerden faydalanabiliyorsunuz.
 • Timeline JS: Dipity gibi vakit tüneli şeklinde infografik kurmayı sağluyor yalnız elinizdeki verileri Javascript temelli bir vakit tüneli haline getirmenize imkân tanımakta.
 • StatSilk: Özellikle harita temelli görselleştirmeler yapmanızı elde eden ustalaşmış bir çözümleme aracı. Ücretli sürümleri de bulunuyyor.
 • InFoto Free: Çektiğiniz fotoğraflarınıza dair istatistikleri infografik haline getiren bir Android uygulaması.
 • Photo Stats: Into Free’nin iPhone için olanı. Ne zaman, ne kadar resim çektiğinizi basitçe görebilirsiniz.
 • Canva: Canva, sürükle ve bırak yöntemiyle, uygulama bilgisi olmayanların bile şık tasarımlar yapmalarını elde eden çevrimiçi ve bedava bir uygulamadır. Hazır şablonlar, iyi mi bir dizayn yapacağı konusu ile alakalı kararsız olanlara destek olur. İstediğiniz görselleri beğendiğiniz temanın içerisine sürükleyerek basitçe tasarımlarınızı oluşturursunuz.

Diğer infografik yapma araçları:
Infogr.am, Visual.ly, Kinzaa.com, Piktochart.com, Hohli, Amcharts, Statsilk, Chartsbin, Google Charts , Tableau Public, Creately, Many Eyes.

Ayrıca çevrimiçi olarak infografik yapmak dilerseniz Online infografik Yapmak İçin En İyi 5 Ücretsiz Araç makalemizi de okuyabilirsiniz.

Önerilen Yazı;  Uzay karanlığı nedir? Uzay gerçekten ne kadar karanlık?