Insta360 ve Leica, 6K 360 Derece Kamera Ürettiler!

resim41083006
resim41083006

Kamera teknolojileri, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyorlar. Son zaman teknoloji üreticileri, 360 aşama kamera modellerini teknoloji kullanıcılarına sunuyorlar. Ancak bu kamera modellerinde genelde çözünürlük problemi ortaya çıkıyor. Bundan kaynaklı 360 aşama kameralar hemen hemen çok yaygın kullanmıyorlar. Ancak Insta360 ve Leica 6K, tanıttıkları yeni 6K 360 aşama kamera modeliyle sektöre yeni bir nefes getirecekler!

İki kamera üreticisi de yeni tanıttıkları model ile ilgili olabildiğince ümitliler. Sahip olduğu özelliklerle yüksek kalitede imaj almaya imkân sağlayacak olan kamera, bunun yanı sıra boyutuyla da her alanda kullanılmaya olabildiğince uygun.

Insta360 ve Leica, 1 inç Sensörlü 6K Kameralarını Tanıttılar!

Insta360 ve Leica, ürettikleri kameranın donanımına büyük ehemmiyet verdiler. Bu kapsamda tanıtılan One RS 1 inç versiyonu, 1 inçlik bir sensöre sahip. Bunun yanı sıra kamera, CMOS sensör ile desteklenen 360 derecelik bir lens ile kullanıcılarıyla buluşacak. Insta360 ve Leica, 360 derecelik bir çekim alanı sunarak kameranın muhtelif alanlarda kullanılmasına imkân sağlayacaklar.

Bunun yanı sıra kamera, 6K çözünürlüğe kadar video desteği sunacak. Bu sayede kullanıcılar, kamera vasıtasıyla yüksek çözünürlüğünde olan videolar çekebilecekler. Ayrıca One RS 1 inç versiyonu, 360 derecelik fotoğraflar için 21 MP çözünürlükte çekimler yapacak.

Insta360 ve Leica, kameranın her anlamda mükemmel bir performans çıkartmasına itina gösterdiler. Bu doğrultuda meydana getirilen kontrol sonuçları, kameranın düşüş ışıkta da mükemmel bir performans gösterdiğini ortaya koydular.

Kamerada önceki Insta360 kameralarında yer edinen işlemcilerden daha kuvvetli bir işlemci yer alıyor. Bu sayede One RS 1 inç, kullanıcılarına Aktif HDR teknolojisini de sunacak. Kamera, bütün bu çekim işlemleri için enerjisini kuvvetli bir bataryadan alacak. Paylaşılan verilere göre kamera, bataryası tamamiyle dolu bir halde 1 saatlik 6K video kaydı yapabiliyor.

Oldukça şık bir tasarıma haiz olan One RS 1 inç modeli, bunun yanı sıra kullanılabilirliğiyle de kullanıcılarını memnun edecek. Çünkü Insta360 ve Leica, kameranın suya dayanıklı olabilmesi için muhtelif önlemleri aldılar. Bunun kararında kameranın IPX3 sertifikasına haiz olduğu belirtiliyor.

360 aşama kamera sektörü, gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Insta360 ve Leica tarafınca ortak bir halde tasarlanan 1 inç sensöre haiz olan One RS, bu sektörün gelişim sürecini hızlandıracaktır. Sahip olduğu özelliklerle kendisine fanatik bırakan One RS 1 inç sürümü, 800 Dolar satış fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak.