Instagram Abonelikler için Yeni Özellikler Geliştiriyor

resim77433599
resim77433599

Bu senenin başlarında Instagram içerik üreticiler için ücretli abonelik özelliğine bir başlangıç yapmıştı. Ocak ayında abone hususi durumunun testine başlayan Instagram, bugün ise kontrol özelliklerinin genişletildiğini duyurdu. Instagram CEO’su Adam Mosseri yapmış olduğu açıklamada birtakım güncellemeler ile beraber testine başlanan yeni özelliklerden bahsetti.

Ocak ayında ilk testine başlanan abonelik özelliğinde sadece on içerik oluşturucu bu özelliğe sahipti. Şimdi ise on binlerce içerik üreticisi erişim imkanı buluyor. Aynı zamanda sadece abonelere için tasarlanmış özelliklerin sıralaması genişliyor.

Instagram içerik üreticiler için meydana getirilen abonelik özelliğinde yeni güncellemeler yer alıyor. Bunlar arasında; abone grubu sohbetleri, sadece aboneler için Reels ve gönderiler ve profil üstünde abonelere hususi bir sekme yer alıyor. Böylece ödeme gerçekleştiren kullanıcılar erişim kilidini açıp içinde ne olduğu görme imkanı buluyor.

Instagram Aboneliklere Özel Geliştirmeler Sunuyor

Instagram bu günlerde güncellemelerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir gelişmede Instagram’ın yeni içerik üreticisi pazarından bahsediliyordu. İçerik üreticisi pazarı, markaların ve içerik oluşturucuların potansiyel ortaklıklar için irtibat kurmasını sağlıyor.

Şimdi ise ocak ayında alfa testine başlanan ücretli abonelik özelliği için yeni güncellemelerin duyurusu gündeme geldi. Bu hususiyet ile beraber Instagram içerik üreticiler için geçim deposu olan en iyi online platform olmayı hedefliyor.

Instagram CEO’su Adam Mosseri yeni hususiyet hakkında bir video paylaştı. Videoda yapmış olduğu açıklamada hususiyet hakkında ayrıntılı açıklamalara yer verdi. Yapılan açıklamalara göre yeni güncellemeler aboneliklerin ilk testlerine dahil olan içerik üreticilerin geri bildirimlerinden oluşuyor.

“İçerik üreticileri için reel anlamda mühim unsurlardan biri sürdürülebilir gelir. Bu nedenle günün sonunda şayet bir yaratıcı ya da işletmeseniz, sürdürülebilir ve öngörülebilir bir gelir elde etmenin mükemmel yollarından bir tanesi de aboneliklerdir.”

Adam Mosseri

Instagram içerik üreticiler için eklenen en yeni özelliklerden biri, sadece abonelerin görebildiği paylaşımlar oluyor. İçerik oluşturucular sadece abonelerin görebildiği Reels ve resim gönderilerini yayınlama kabiliyetine sahip.

Ayrıca öykü ve gönderilerin yanı sıra Instagram içerik üreticiler için sadece aboneleri ile canlı yayına geçebiliyor. Ek olarak aynı anda 30 aboneye kadar söyleşi etme imkanı yer alıyor. Böylece içerik üreticiler, 30 abone ile beraber öbek DM yolu ile iletişime geçebiliyor.

Bilindiği suretiyle içerik oluşturucular aboneler için sadece öykü paylaşma imkânına sahipti. Ancak bu yeni güncelleme ile beraber ödeme gerçekleştiren abonelere hususi yayınlara erişim imkanı yer alıyor.