Instagram Beğendiğim Gönderiler Nasıl Görülür?

resim90039334
resim90039334

Instagram, dünya çapında maksimum kullanılan toplumsal medya platformlarının başlangıcında geliyor. Platform, kullanıcılarına çok muhtelif özellikler ile hizmet veriyor. Bu özelliklerden birisi de Instagram’da beğenilen gönderileri görme oluyor. Fakat bir çok kişi, bu özelliği iyi mi kullanabileceklerini bilmiyor. Bundan kaynaklı Instagram kullanıcıları, beğendiğim gönderiler iyi mi görülür diye merak ediyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için Instagram’da beğenilen gönderilerin iyi mi görülebileceğini açıklayacağız. Bunun yanı sıra beğenilen gönderilerle alakalı dört gözle beklenen muhtelif mevzular ile alakalı izahat yapacağız. Böylece sizler de Instagram’ın maksimum kullanılan özelliklerinden birisi olan beğeni özelliği ile alakalı bütün detaylara hakim olabileceksiniz. Şimdi gelin Instagram beğenilen gönderiler iyi mi görülür sorusunun cevabına hep beraber yakından bakalım.

İçindekiler

Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür

Instagram, sunmuş olduğu özelliklerle kullanıcılarını maksimum memnun etmeyi başaran toplumsal medya platformlarından birisi olarak dikkat çekiyor. Platform geliştiricileri, kullanılabilirliği arttırmak için muhtelif özelliklerle kullanıcılarını memnun ediyorlar. Bu özelliklerden birisi de beğeni özelliği oluyor.

Instagram kullanıcıları, platformda karşılaştıkları ve hoşlarına giden gönderileri beğenebiliyorlar. Böylece kullanıcılar, hoşlarına giden gönderileri kayıt altında tutabiliyorlar. Instagram, kullananların beğendikleri gönderilere yeniden bakmak isteyebileceklerini düşünüyor. Bu doğrultuda şirket, kullanıcılarına beğenmiş oldukları gönderileri görebilme imkanı veriyor.

Fakat bir çok şahıs Instagram’da yer edinen beğenilen gönderileri görme hususi durumunun bilincinde değil. Bundan kaynaklı bir çok Instagram kullanıcısı, beğenilen gönderilere iyi mi bakılır diye merak etmektedir. Instagram’da beğenilen gönderileri görmek olabildiğince kolay.

Instagram’da beğenilen gönderilere göz atmak için 2 teknik mevcut. Sizler için bu yazımızda iki yöntemden de bahsedeceğiz.

1.Yöntem

Instagram, kullanıcılarına beğendikleri gönderileri takip etmek için 2 teknik sunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki, platform geliştiricileri tarafınca tasarlanan ve platformun en fonksiyonel özelliklerinden birisi vasıtası ile olmaktadır. Şu adımları izleyerek Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri görebilirsiniz:

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için Instagram mobil programını kullanarak e-posta/kullanıcı adı/telefon numarası ve gizyazı bilgilerinizi kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sizi Instagram akış sayfası karşılayacaktır. Bu sayfanın sağ alt kısmında bulunan profil fotoğrafınızın bulunmuş olduğu kısma tıklamanız gerekiyor. Buraya tıkladıktan sonra Instagram profiliniz karşınıza çıkacaktır.
 • Instagram profilinize geldikten sonra sağ üst köşede bulunan “≡” işaretine tıklamalısınız. Bu işarete tıkladıktan sonra Instagram uygulaması ve hesabınız üstünden muhtelif ayarlara erişebileceğiniz bir menü karşınıza çıkacaktır. Bu menüde yer edinen “Hareketlerin” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür
 • Hareketlerin sayfası, Instagram kullanıcılarına platformdaki muhtelif etkinliklerini göstermektedir. Bu doğrultuda bu ekranda geçirilen süre bilgisinden arşivlenen gönderilere kadar bir çok gönderinin bilgisi mevcuttur. Instagram’da beğendiğiniz gönderileri takip etmek için bu ekranda “Etkileşimler” seçeneğine tıklamanız gerekiyor.
 • Instagram’da etkileşim kurmanın tek tekniği beğeniler değil. Instagram kullanıcıları, yorumlar başta olmak suretiyle muhtelif yöntemlerle de etkileşim kurabiliyorlar. Bundan kaynaklı ayarlar sayfasında yer edinen etkileşimler seçeneğine tıkladığınızda muhtelif seçenekler sizi karşılayacak. Bu ekranda beğenilerinizi görmek için “Beğenmeler” seçeneğine tıklayarak devam etmelisiniz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür
 • Son adımda “Beğenmeler” seçeneğine tıkladıktan sonra Instagram’da beğendiğiniz gönderiler karşınıza çıkacaktır. Instagram, bu sayfa üstünden kullanıcılarına birtakım özellikler ile hizmet veriyor. Örneğin Instagram kullanıcıları, ulaşmış oldukları beğeniler sayfasında beğendikleri gönderileri liste ve filtreleme seçeneklerine sahipler. Bu sayede Instagram kullanıcıları, bu hususiyet sayesinde yeniden görüntülemek istedikleri beğendikleri gönderileri rahatça bulabiliyorlar. Instagram, bu özelliğin daha da kullanması kolay olmasını amaçlıyor. Bundan kaynaklı bu ekranda yer edinen filtre ve liste seçenekleri devamlı geliştiriliyor.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 3

2.Yöntem

Instagram’da yer edinen özelliklere erişmek için muhtelif yöntemler mevcut. Bu doğrultuda Instagram kullanıcıları, beğenmiş oldukları gönderileri takip etmek için de alternatif bir yol kullanabiliyorlar. Instagram’da beğendiğiniz gönderileri şu yöntemle rahatça takip edebilirsiniz:

 • Instagram’da beğendiğiniz gönderileri görebilmek için öncelikle hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bunun için platformun mobil uygulamasına giderek Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Instagram akış sayfası sizi karşılayacaktır. Bu sayfada takip ettiğiniz kişilerin gönderilerine ulaşabilirsiniz. Beğendiğiniz gönderilere ulaşmak için sağ altta yer edinen profil fotoğrafınızın bulunmuş olduğu seçeneğe tıklamanız gerekmektedir.
 • Profil fotoğrafınızın bulunmuş olduğu seçeneğe tıklamak sizi profilinize yönlendirecektir. Profilinize geldikten sonra sağ üst bölümde yer edinen “≡” simgesine tıklayarak devam ediyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan menüde en üst bölümde yer edinen “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 5
 • Açılan ekranda muhtelif seçenekler bizleri karşılayacaklar. Bu seçenekler içinde en üstte yer edinen “Ara” alanını kullanacağız. Ara alanına gelmiş olarak “Beğenmeleri Yönet” yazmamız gerekiyor. Yazdıktan sonra karşımıza çıkan “Beğenmeleri Yönet” seçeneğini seçerek devam ediyoruz.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 4
 • Beğenmeleri yönet seçeneğine tıkladıktan sonra Instagram’da beğenmiş olduğumuz gönderiler karşımıza çıkacaktır. Bu alanda karşımıza çıkan gönderileri muhtelif özelliklerle liste ve filtreleme imkanımız mevcut. Bunun için sağ tarafta yer edinen “Sırala ve filtrele” düğmesine basmanız kafi olacaktır. Bu butona bastıktan sonra gönderilerinizi dilediğiniz şekilde liste ve filtreleme imkânına haiz olacaksınız.
Instagram Beğenilen Gönderiler Nasıl Görülür - 3

Instagram Başkasının Beğendikleri Nasıl Görülür

Instagram, insanların maksimum etkileşimde oldukları toplumsal medya platformlarının başlangıcında geliyor. Sosyal medya kullanıcıları, Instagram üstünden birbirleriyle çok basit bir halde etkileşim kurup birbirlerini takip edebiliyorlar. Sosyal medyayı gayet fazla kullanan kişiler, bilhassa yakın çevresinin toplumsal medya platformlarında neler yaptığını merak edebiliyor. Bundan kaynaklı bir çok kişi, Instagram’da başkasının beğendiklerini iyi mi görebilirim diye merak etmektedir.

Geçtiğimiz senelerde Instagram, kullanıcılarına öteki kullanıcılarının faaliyetlerini görebilme imkanı veriyordu. Yani kullanıcılar, bir bildirim paneli sayesinde kendilerini takip eden kişilerin platformda hangi gönderileri beğendiklerini, yorum yaptıklarını hatta kimi yeni olarak takip ettiklerini görebiliyorlardı.

Fakat kısa sürede Instagram, gizlilik kurallarında birtakım değişimler hazırlamaya karar verdi. Şirket, kullanıcılarının gizliliklerinin kapsamının genişletilmesi icap ettiğini düşündüklerini açıkladı. Bu doğrultuda Instagram geliştiricileri, kullananların birbirlerinin hareketlerini görebildikleri bildirim panelini kaldırdılar.

Instagram başkasının hareketlerini denetim panelinin kaldırılması, kullananların birtakım özellikleri kullanamamalarına neden oldu. Bunun başlangıcında da başkasının beğendiklerini görebilme imkanı geliyor. Instagram’ın yeni gizlilik kuralları kapsamında platform üstünden başkasının beğenmiş olduğu gönderileri görebilmek günümüzde olası değil.

Bazı üçüncü parti geliştiriciler tarafınca piyasaya sürülen yazılımlar, kullanıcılarına Instagram’da başkalarının beğenilerini izleyebilme imkanı sunduklarını belirtiyorlar. Fakat bu yazılımlar, kullanıcılardan başta Instagram hesap detayları olmak suretiyle muhtelif şahsi detayları istek ediyorlar.

Bundan kaynaklı rastgele bir yerde karşılaştığınız ve Instagram beğenilerini izleyebilme imkanı sunacağını belirten programları şahsi güvenliğiniz için kullanmamanızı öneri ediyoruz. Aksi takdirde şahsi bilgilerinizi fena amaçlı kişilerle paylaşma ihtimaliniz olabildiğince yüksek olacaktır.

Instagram’da Beğenilen Gönderiler Nasıl Silinir

Instagram kullanıcılarının maksimum kullandıkları özelliklerin başlangıcında beğeni özelliği gelmektedir. Kullanıcılar, platformda ilgilerini çeken gönderileri beğenerek geri bildirimde bulunabiliyorlar. Bunun yanı sıra beğeniler, kullananların ilgilerini çeken gönderileri toplu bir halde sonradan görebilme imkanı sunmaktadır. Bundan kaynaklı beğeni özelliği, Instagram kullanıcıları tarafınca çok sık kullanılmaktadır.

Bazı vakit kullanıcılar, daha önceden beğendikleri gönderileri artık beğenmediklerini ayrım etmektedirler. Bunun yanı sıra genellikle kullanıcılar, gönderileri hata sonucu beğenmektedirler. Bundan kaynaklı Instagram’da beğenilen gönderilerde beğeni geri iyi mi çekilir sorusunun yanıtı gayet fazla merak edilmektedir.

Instagram, kullanması en basit toplumsal medya platformlarının başlangıcında gelmektedir. Bu doğrultuda platform, kullanıcılarına basit bir halde beğenilerini geri çekme imkanı sunmaktadır. Instagram’da bir gönderide beğeninizi çekebilmek için öncelikle o gönderiye ulaşmanız gerekiyor.

Beğendiğiniz gönderilerin üstünden uzun vakit geçtiyse ya da bulamıyorsanız bunun için rehberimizde anlattığımız yöntemlerle Instagram beğendiğiniz gönderilere ulaşabilirsiniz. Instagram beğendiğiniz gönderilere geldikten sonra beğenilerinizi rahatça çekebilirsiniz.

Beğendiğiniz gönderilere girdikten sonra gönderinin üstüne çift tıklayarak beğeninizi çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra gönderinin altında yer edinen kalp düğmesine tıklayarak da beğeninizi çekebilirsiniz. Instagram’da beğenilerinizi çektikten sonra karşı tarafa bildirim gitmemektedir. Bu sayede rahatça yaptığım hareket ayrım edilir mi diye tedirgin olmadan beğenmekten istemediğiniz gönderilerin beğenilerini çekebilirsiniz.

Instagram Beğendiğim Gönderileri Görme: Sıkça Sorulan Sorular

Instagram’da beğendiğim gönderileri iyi mi gizlerim?

Instagram, kullanıcılarının gizliliğine büyük ehemmiyet veriyor. Bu doğrultuda platform, olabildiğinde kullananların verilerini öteki kullanıcılarla paylaşmamaya çalışıyor. Nitekim şirket, beğenilen gönderiler konusu ile alakalı da aynı süreci izliyor. Yani Instagram, bir kullanıcının beğenmiş olduğu gönderileri artık öteki kullananların görmesine izin vermiyor. Bu sayede Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri başkalarından gizlemenize gerek kalmıyor.

Instagram’da beğendiğim gönderileri kimler görebilir?

Gizlilik, toplumsal medya platformları için büyük bir ehemmiyet taşımaktadır. Instagram da gizliliğe maksimum ehemmiyet veren platformların başlangıcında gelmektedir. Şirket, geçtiğimiz senelerde kullananların birbirlerinin hareketlerini takip edebilmelerine izin vermekteydi. Fakat günümüzde geçerli olan Instagram kuralları, bir kullanıcı tarafınca beğenilen gönderinin başkası tarafınca görülmesini engellemektedir. Yani beğenmiş olduğunuz gönderileri, topluca yalnızca siz görebilirsiniz.

Instagram beğendiğim gönderileri iyi mi görebilirim?

Instagram, platformun kullanılabilirliğini artırabilmek için muhtelif özellikler sunuyor. Bu özelliklerden birisi de beğenilen gönderilerin topluca görülebilmesi oluyor. Instagram kullanıcıları, platformda yer edinen hususiyet sayesinde beğendikleri gönderileri toplu bir halde rahatça görebiliyorlar.

Instagram beğeni geri alma bildirimi masraf mi?

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, muhtelif hareketler için kullanıcılara bildirim göndermektedir. Örneğin platform, bir kullanıcının öteki bir kullanıcının gönderisini beğenmesi halinde gönderisi beğenilen kullanıcıya bildirim göndermektedir. Bunun aksine Instagram, beğeni geri alma işleminde ise bildirim göndermemektedir. Yani kullanıcılar, bir gönderiden beğenilerini çektiklerinde karşı tarafa bildirim iletilmemektedir.

Genel Değerlendirme

Instagram, günümüzde maksimum kullanılan toplumsal medya platformlarının başlangıcında gelmektedir. Dünyanın maksimum tercih edilen platformlarından birisi olan Instagram, kullanıcılarına çok muhtelif özellikler ile hizmet veriyor. Bunların başlangıcında da beğeni özelliği geliyor. Instagram kullanıcıları, platformda karşılaştıkları ve ilgilerini çeken gönderileri beğenerek geri bildirimde bulunabiliyorlar. Üstelik Instagram, bu beğeni hususi durumunu kullanıcıları için daha da fonksiyonel hale getirmek adına çalışmalarına devam ediyor.

Instagram’ı çok etken olarak kullanan kişiler, fazla sayıda gönderi beğenebiliyorlar. Bunun kararında kullanıcılar, beğenilerinin üstünden vakit geçtikten sonra beğendikleri gönderilere ulaşmakta güçlük yaşayabiliyorlar. Bu noktada Instagram, kullanıcılarına beğendikleri gönderileri rahatça topluca izleyebilme imkanı veriyor. Instagram, kullanıcılarının beğendikleri gönderileri takip etmeleri için bir takip özelliği geliştirdi. Bu hususiyet sayesinde kullanıcılar, daha önceden beğendikleri gönderileri yeniden görebiliyorlar.

Bizler de bu yazımızda sizler için Instagram beğendiğim gönderiler iyi mi görünür sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Bunun için Instagram’ın kullanıcılarıyla buluşturmuş olduğu 2 tekniği de açıkladık. Sizler de rehberimizde yer verdiğimiz şekilleri uygulayarak platformda beğendiğiniz gönderilere toplu bir halde ulaşabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Instagram beğenilen gönderileri izleyebilme rehberimiz burada sona eriyor. Hazırlamış olduğumuz rehberimizde beğeni işlemleriyle alakalı maksimum dört gözle beklenen sorulara yanıt vermeye çalıştık.

Bu sayede Instagram beğeni özelliğinden rahatça faydalanabilirsiniz. Ayrıca sizler de Instagram’da beğenmiş olduğunuz gönderileri takip etme işlemiyle alakalı soru ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.