Instagram Çekiliş Hilesi ve Çekiliş Kazanma Taktikleri

Makalede Neler Var

Instagram Çekiliş Hilesi ve Çekiliş Kazanma Taktikleri 2023;  Kullanım sayısını gittikçe arttıran İnstagram şu sıralar çekilişleri ile gündemde. Arkadaşlarımızı, fenomenleri ve sevdiklerimizi takip etmek, ülkemizin yanı sıra hayattaki yeniliklerle alakalı malumat edinmek, ekstrem ve dikkat cazibeli videolar seyretmek için tercih ettiğimiz, kullanıcılarında neredeyse bağımlılık yapan Instagram uygulamasında çoğu fenomen ve ünlü; bazı zamanlar çekilişler düzenliyor.

Fenomenlerin ve ünlülerin daha da tanınmış olmak yani daha fazla takipçi ve fanatik sayısına erişmek için düzenlemiş olduğu çekilişlere milyonlarca şahıs katılıyor.

Fenomenlerin yanı sıra Instagram’da tecim yapan işletmeler ve esnaflar yani butik, kundura mağazası, petshop vb. çoğu işletme de çekilişler düzenleyerek, ilkin takipçi sonra da müşteri kazanmak istiyorlar.

Gerek Instagram’da yeni müşterilere ulaşmak gerekse fenomen olmak isteyen kişiler tarafınca düzenlenen çekilişler; küçük hediyeler dağıtabileceği gibi son model telefon, araba vb. lüks ve pahalı hediyeler de sunabiliyorlar.

Ancak bazen da sayfalar; fake çekilişler tanzim etmek üzere takipçi kasmaya çalışıyorlar.

Yani çekiliş sonrası kazanan şahıs ya da kişilere armağan etme lafı verdikleri armağanları dağıtmıyorlar.

Bu noktada çekilişlere katılmayı düşünen kişilerin güvenilir ve daha ilkin düzenlemiş olduğu çekilişler sonra kazanan şanslı kişilerin listelerini paylaşan sayfaları tercih etmeleri gerekiyor.

Bu yazımızda Instagram çekilişlerine katılmayı düşünen ya da daha ilkin katılmalarına karşın armağan kazanamayan ve armağan kazanma şanslarını arttırmak isteyenler için Instagram çekiliş kazanma taktiklerimizi sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Instagram Çekilişleri Gerçek mi?

Instagram’da reel olan çekilişlerin yanı sıra düzmece yani ancak takipçi kasmayı hedefleyen, çekiliş sonucunu muntazam bir halde açıklamayan sayfalar da bulunuyor.

Kötü niyetli bu sayfalar; kendileri sayfa açarak, hediyeyi açtıkları sayfanın kazandıklarını söyleyerek, çekiliş sonrası kazanan şanslı kişilere armağan vermekten kaçınıyorlar.

Bazı sayfalar ise çekilişleri kazanan kişileri kendi yakınları ya da arkadaşları olarak gösteriyor.

Yani tanımadıkları kişilere armağan göndermeyi tercih etmiyor, bir nevi yakınlarına torpil geçiyorlar.

Sizler de düzmece çekiliş düzenleyen sayfaların çekilişlerine katılmaktan kaçınmalısınız.

Bu noktada fenomenlerin, ünlülerin, milyonlarca takip edeni olan sayfaların ve tanınmış markaların çekilişlerine katılmaya öncelik vermenizi öneriyoruz.

Çalınan Instagram Hesabını Kapatma ve Silme

Instagram Çekilişi Kesin Kazanma

Instagram çekilişlerini kazanmak, bütün iştirakçilerin hayali olmakla beraber çekilişleri net kazanmanın bir yolu bulunmuyor.

Katılımcılar, ancak bazı taktikler vasıtası ile çekiliş kazanma şanslarını yükseltebiliyorlar.

Katılımcı sayısı düşük olan çekilişlere katılan kişilerin çekilişi kazanma şansları da artıyor.

Günümüzde çekiliş düzenleyen sayfalar, genelde çekiliş neticelerini muayyen programlar kullanarak, açıklıyorlar.

Ücretli ya da bedava olabilen bu çekiliş araçları; çekiliş katılım şartlarını karşılayan kişileri belirleme ederek, bu kişiler arasından seçim yapıyor.

Yani kazanan şahıs olmak isteyen iştirakçilerin ilk ilkin katılım şartlarını teker teker yerine getirmeleri gerekiyor.

Instagram’da Çekiliş Yapma Programı

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi çekiliş tanzim etmek isteyen kişiler, ücretli ya da bedava uygulamalardan birini kullanabiliyorlar.

Kullanımı olabildiğince kolay olan bu araçlar vasıtası ile çekilişler düzenleyebiliyorlar.

Simpliers.com, İnstabom.com, Çekiliş Ofisi.com gibi tamamiyle bedava olan siteler vasıtası ile sizler de çekiliş düzenleyebilir, sayfanızın hızlıca büyümesine destek olabilirsiniz.

Instagram Çekiliş Kazanma Taktikleri

Instagram çekilişlerini kazanmak istiyorsanız; ilk ilkin katılım koşullarını dikkatli bir halde okumalı ve bütün koşulları yerine getirmelisiniz.

Bu koşullar, çekilişten çekilişe değişmekle beraber çekiliş düzenleyen sayfalar, katılımcılardan genelde sayfayı takip etmelerini, son fotoğrafa yorum yapmalarını, son fotoğrafa yorum yaparken yorumda dostlarını da etiketlemelerini, son gönderiyi konularında paylaşmalarını istek ediyorlar.

Katılımcıların yorum sayısı ve etiketledikleri şahıs sayısı arttıkça çekilişleri kazanma şanslarının da artacağından bahsediyorlar.

Bazı sayfalar; hediyeyi maksimum yorum yapan ya da maksimum arkadaşını etiketleyen şahsa vereceğini söylüyorlar. Bu biçim sayfalar, maksimum yorum yapan kişiyi belirleme ederek, hediyeyi hak eden şahsa veriyorlar.

Instagram çekiliş kazanma önerilerimizi aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Yorum kısmında dostlarınızı etiketlerken @işaretini koyduktan ve arkadaşınızı etiketledikten sonra bir emoji paylaşın. Emojiler; çekiliş araçları tarafınca belirleme ediliyor ve emoji paylaşan kişilerin kazanma şansı artmış oluyor.
 • Çekiliş araçları daha önceki çekilişleri de gördüğünden önceki çekilişleri beğenin. Yorum yapma şansınız hala var ise yorum yapın.
 • Çekilişe katılan öteki iştirakçilerin yorumlarını beğenin. Ancak arka arkaya defalarca kez yorum yapmaktan da kaçının. Aksi halde spam olarak algılanabilir ve ban yiyebilirsiniz.
 • Çekiliş sayfasındaki öteki fotoğrafları da beğenin.
 • Çekilişe son 30 dakika kala yorum yapmayı bırakın. Son 30 dakika ve sonrası, çekiliş aracı tarafınca görülmediğinden beyhude yorum yapmayın.
 • Instagram tarafınca mani yememek için yaklaşık 20-30 dakikada bir yorum yapın yani dostlarınızı etiketleyin.
 • Bazı sayfalar; ünlülerin ve fenomenlerin yorumlara arkadaş olarak etiketlenmesini kabul etmiyor. Bu durumda katılım koşullarına uymadığınız için çekiliş aracı, sizi çekilişe katılmamış olarak görüyor. Bu yüzden de dostlarınızı etiketlerken dikkatli olmalı, ünlüleri etiketlememelisiniz.
 • Arkadaşlarınızı etiketlerken aynı kişileri etiketlemekten de kaçınmanız gerekiyor. Aksi halde gene katılım koşullarını ihlal etmiş oluyorsunuz.
 • Bazı sayfalar; çekiliş katılım koşullarını daha sonradan güncelleyebiliyorlar. Yani yeni katılım koşullarından haberi olmayan kişilerin hakkını yiyebiliyorlar. Bu noktada çekiliş katılım koşullarını telefonunuza kaydetmenizi yani monitör görüntüsü almanızı öneriyoruz. Yeni katılım koşullarını öğrenmek için sıklıkla çekiliş düzenleyen sayfaya göz atmayı ve katılım koşullarını denetim etmeyi de unutmamalısınız!
 • Çekiliş araçları, çekilişle alakalı gönderiyi telefonuna kaydeden kişileri de belirleme ediyor. Gönderiyi telefona kaydederek de şansınızı arttırabilirsiniz.
 • Tek bir hesaptan değil birden çok hesaptan çekilişe katılmayı deneyin. Bu noktada yeni hesaplar açabilirsiniz. Ya da dostlarınızla hediyeyi bölüşeceğinize dair anlaşabilir, onlardan da çekilişe katılmalarını rica edebilirsiniz. Böylelikle kalabalık bir öbek kurmayı başardığınızda hediyeyi grubunuzdan birinin kazanması durumunda kazanılan hediyeyi aranızda paylaşabilirsiniz.
 • Çekilişi kazanmanız durumunda hesabınız, yoğun saldırılara maruz kalacağından bu biçim çekilişlere katılmadan ilkin kesinlikle hesabınızı gizleyin. Aynı zamanda kuvvetli ve hackerler tarafınca kırılması zor bir gizyazı kullanın.

Yukarıdaki önerilerimizi dikkate aldığınız takdirde çekiliş sonrası armağan kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

En Güvenilir Instagram Çekiliş Sayfaları

Çekiliş gönderisinin beğenilmesi, sayfanın takip edilmesi, arkadaşların etiketlenmesi derken çekilişe katılmak; olabildiğince vakit alıcı ve yorucu olabiliyor.

Özellikle armağan kazanma şansını arttırmak için 30 dakikada 1 yorum yapan kişiler; boş yere yorulmamak için ancak güvenilir çekiliş sayfalarındaki çekilişlere katılmak istiyorlar.

Hediye dağıtmayan, ancak takipçi kazanmaya çalışan sayfalarda efor sarf etmemek ve vakit kaybetmemek istiyorsanız; ünlülerin ve fenomenlerin düzenledikleri çekilişlere katılmanızı öneriyoruz.

Instagram’da çekilişler düzenleyen, bu aşamada ünlülerle ve fenomenlerle işbirliği yapan çekiliş sayfaları tarafınca düzenlenen çekilişlerin tamamiyle güvenilir bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bu biçim sayfalar; genelde Instagram’da müşteri edinmek ya da takipçisini arttırmak isteyen kişilerin sponsorluğu doğrultusunda çekiliş düzenliyor.

Yani butikler, ünlüler, fenomenler gibi çoğu kişinin reklamını yapan bu sayfalar; sponsorlardan aldıkları paralar doğrultusunda armağanları belirliyorlar.

Örneğin; birkaç sponsordan aldıkları paralar doğrultusunda fenomenlerle ya da ünlülerle anlaşıp, fenomen ve ünlülerin konularında çekilişlerini yayınlamalarını sağlıyorlar.

Fenomenlere de ücret ödeyen bu biçim sayfalara sponsor olan kişiler; çekilişe katılan kişiler tarafınca takip ediliyorlar.

Yani çekiliş katılım koşulu olarak, sponsor olan kişilerin katılımcılar tarafınca takip edilmeleri gerekiyor.

Bu biçim sayfalar; ustalaşmış bir halde çekiliş düzenlediklerinden gönül rahatlığıyla bu sayfalardaki çekilişlere katılabilirsiniz.

Çekiliş Dostum, Çekiliş Hediyem, Minubüs, Pembe Hediyeler, Kampanya Babası sayfalarını bu güvenilir sayfalara örneğin gösterebiliriz.

Çağrı Taner; bu sayfalarla işbirliği yapan en güvenilir fenomenler içinde yer aldığından Çağrı Taner’in hikayelerini de sıklıkla denetim etmenizi öneriyoruz.

Instagram Çekiliş Kazanma Hilesi

Instagram çekilişlerini kazanma şansınızı yukarıda sizlerle paylaştığımız taktiklerle arttırabilmeniz mümkünken hilelerle çekilişleri kazanmanızın olası olmadığını söylemek istiyoruz!

Yani rastgele bir çekiliş kazanma hilesi bulunmuyor. Bu biçim içeriklere ve haberlere de saygınlık etmemeniz gerekiyor.

Bazı hilelerle size çekiliş hediyesi kazandırmayı vaat eden kişiler, yüksek ihtimalle dolandırıcı kişiler olduklarından bu kişilerden uzak durmalı, Instagram şifrenizi asla kimselerle paylaşmamalısınız!

Çekiliş Kazanma Uygulaması Var mı?

Instagram’da ya da öteki platformlarda çekilişlere katılan binlerce kişi, çekilişi kazanmalarını elde eden rastgele bir uygulamanın mevcut olup olmadığını da merak ediyorlar.

Bu biçim bir uygulamanın hemen hemen keşfedilmediğini söylemek istiyoruz.

Bu yazımızda Instagram çekiliş kazanma taktiklerimizi paylaşmaya çalıştık.

Sizler de mevzuyla alakalı çoğu soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum bölümüne yazabilir, çekiliş kazanma taktiklerinizi kıymetli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

 

İnstagramda Çekiliş Yapma Programı Ücretli mi?

Çekiliş yapma uygulamaları ücretli ve bedava olmak üzere iki şekildedir.

İnstagram Çekilişini Kesin Kazanmak Mümkün mü?

İnstagram çekilişi talih işi olmasından net kazanabilirsiniz demek olası değildir.

1/5 – (1 vote)