İnstagram Hesabı Nasıl Silinir?

resim22467449
resim22467449

En tanınmış resim ya da görsel paylaşma platformu olan Instagram‘da hesap oluşturdunuz ve bir halde etkileşimde bulundunuz dostlarınızla bir müddet sonrasında bir şey oldu instagram hesabınızı silmek istiyorsunuz fakat iyi mi olacağı konusu ile alakalı bilginiz yok. İşte “Instagram Hesabı Nasıl Silinir?” sorunuzun yanıtı.

Neler Okuyacaksınız? →

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silmek aslında oldukça kolay tabi mevzu ile alakalı malumat olmayınca tabi bu gözümüzde oldukça büyüttüğümüz bir şey oluyor. Gelelim instagram hesabını silme işlemine ilk ilkin hesabını silecek şahsa şunu belirtmekte yarar var hesap silinir ise daha ilkin instagram üstünde paylaşılan bütün fotoğraflar silinecek.

  1. Instagram üstünde paylaşılan resimleri aldıktan sonrasında ya da almadan silme prosedürünü yapmak için bu bağlantıya açmanız gerekiyor. Eğer instagram hesabınız aleni değilse ki aleni olmayacaktır sistem sizden giriş yapmanızı isteyecek. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonrasında yeniden belirtmiş olduğumuz bu bağlantıyı açınız instagram hesabı silme sayfası.
  2. Instagram hesabını silince kendiliğinden instagram yeni gelecek kullanıcılarına ya da sizin yaşamış olduğunuz problemden kaynaklı daha iyi hizmet vermek adına size “Gitmeden ilkin lütfen bizlere nedenini söyle” bölümünün tarafındaki kutucuktan, instagram hesabınızı niçin silmek istediğinizi seçin. Bu aşamadan sonrasında sonra, hesabınızı sileceğiniz aslolan bölüm açılacak.
  3. Instagram hesabımızı silme sebebimizi belirttikten sonrasında oluşturulan kısımda emniyet sebebi ile instagram sizden ilkin şifrenizi girmenizi isteyecektir, alakalı kutucuğa şifrenizi yazıp daha sonrasında sayfada derhal alt kısımda bulunan kırmızı renkli “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” yazan butona basınız. Butona basıp instagram hesabınızı silmeyi onayladıktan sonrasında böylece instagram hesabını tamamiyle silmiş olursunuz.

Önemli Bir Hatırlatma: Sildiğiniz kullanıcı ismini bir daha kullanmanız olası değil.

Instagram da Paylaşılan Tüm Resimleri İndirme İşlemi

Tabi silmeyi kafaya koydunuz fakat ilkin instagram üstünde paylaştığım fotoğrafları alayım ya da depolama cihazıma fotoğrafları indireyim diyor iseniz aradığınız mevzuya yani “Instagram’a Yüklenen Fotoğraf Arşivini Alma” isimli makalemize buradan ulaşabilirsiniz. Bu yönlendirdiğimiz adreste size “Instagram’a Yüklenen Fotoğraf Arşivini Alma” isimli makalemize yönlendiriyoruz ve burada ayrıntılı olarak iyi mi arşivi alacağınızın bilgisi mevcuttur.