Instagram Hesap Açma – 2022

resim73235877
resim73235877

Instagram hesap açma prosedürü iyi mi yapılır? Dünyanın en tanınmış toplumsal medya programları içinde bulunan Instagram, çoğu kişinin vazgeçilmezi haline geldi. Durum bu şekilde olunca bir üyeliğe haiz olmayan kullanıcılar da Instagram hesap açma prosedürü ile alakalı sorular soruyor.

Biz de bu nedenden dolayı Instagram hesap açma üstüne bir makale kaleme almak istedik. İçeriğimizde hem telefon hem de bilgisayar üzerinden Instagram hesap açma prosedürünü ayrıntılı bir halde anlattık. Ayrıca dondurulan Instagram hesabını tekrardan açma ve hesap açılış tarihini öğrenme işlemlerine de değindik.

Eğer daha ilkin asla Instagram kullanmadıysanız ve Instagram hesap açma prosedürü ile alakalı asla bir şey bilmiyorsanız bu içerik tam size göre. Ancak ne yapacağını bilenler için de daha derin bilgilere haiz olma şansı tanıyan bir içerik oluşturduğumuzu belirtelim. Şimdi sözü uzatmadan Instagram hesap açma prosedürü iyi mi yapılır sorusunun yanıtına göz atalım.

İçindekiler

Instagram Hesap Açma Linki – 2022

Öncelikle Instagram hesabı açmak için lüzumlu olan Instagram hesap açma linki ile başlayalım. Eğer ne yapacağınızı anladıysanız ve Instagram hesabını iyi mi açacağınızı biliyorsanız bu Instagram hesap açma linki ile alakalı sayfaya ulaşabilirsiniz. Daha sonra adımları gerçekleştirerek Instagram hesap açma prosedürünü tamamlayabilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayarak ya da dokunarak Instagram hesap açma linki ile kayıt aşamasına geçebilirsiniz:

Instagram Hesap Açma Linki – 2022

Telefonla Yeni Instagram Hesap Açma – 2022

Instagram yeni hesap açma prosedürü için çok sayıda yol seyretmek mümkün. Özellikle mevzu telefon ile yeni hesap açma olunca kullanabileceğiniz yöntemlerin sayısı daha da artıyor. Biz kafi olacağını düşündüğümüz bütün şekilleri sizler için ele aldık. Ancak değişik yöntemler de olabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

İlk olarak tatbik ile yeni Instagram hesabı açmak iyi mi oluyor konusunu inceleyeceğiz. Daha sonra ise mobil tarayıcı üzerinden yeni Instagram hesabı açmak ile alakalı bilgiler vereceğiz. Ama ilk ilkin uygulamadan Instagram hesabı açmaya bir göz atalım.

Uygulama ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Bu prosedür için lüzumlu olan neden Instagram uygulaması oluyor. Tamamen bedava olan bu uygulamayı telefonunuzun tatbik marketinden indirmek mümkün. Google Play Store, App Store ve Huawei Gallery gibi mağazalarda bu uygulamayı bulabilirsiniz. Bu uygulamayı indirdikten sonra ise şu adımları gerçekleştirebilirsiniz:

 • Instagram programını açın.
 • Ardından E-posta Adresi ya da Telefon Numarasıyla Kaydol ya da Yeni Hesap Oluştur seçeneklerinden birine dokunun. Dilerseniz Facebook ile de giriş yapabilirsiniz. Bunun için ise Facebook ile Giriş Yap seçeneğine dokunmalısınız.
 • Bu işlemin sonra Instagram sizden birtakım şahsi bilgilerinizi isteyecektir. Bu bilgiler giriş yaparken tekrardan kullanılacaktır. Bu nedenle erişebileceğiniz bilgiler verdiğinden emin olun.
 • Eğer e-posta adresiyle kaydolduysanız e-posta kutunuza bir doğruluğunu sağlama linki gelecektir. Ancak cep telefonuyla kaydolduysanız telefonunuza bir kod gelecektir. Bu doğruluğunu sağlama prosedürünü tamamlayın.
 • Daha sonra ise bir kullanıcı ismi ve gizyazı oluşturmanız gerekecektir.
 • Ardından profil bilgilerinizi doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler öteki kişiler tarafınca da görülmektedir.
 • Eğer Facebook ile giriş yaptıysanız bu işlemler kendiliğinden gerçekleşebilir. Ancak Facebook hesabınız cihazınızda aleni değilse tekrardan giriş yapmanız gerekebilir.

Tarayıcı ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Kullanabileceğiniz bir öteki teknik ise mobil tarayıcı ile Instagram hesabı açmak oluyor. Bunun için cihazınızda mevcud Safari, Chrome ya da rastgele bir tarayıcıdan yararlanabilirsiniz. Daha sonra yapmanız lüzumlu işlemler ise şu şekilde:

 • Kullandığınız mobil tarayıcının arama çubuğu ile instagram.com adresine ulaşın.
 • Ardından sayfanın alt bölümünde bulunan Kaydol seçeneğine dokunun.
 • Instagram size telefon numarası ya da e-posta adresi ile kaydolma seçenekleri sunmaktadır.
 • Sizin için makul olan seçenek ile devam edin ve doğruluğunu sağlama prosedürünü tamamlayın. Eğer telefon numarası seçtiyseniz telefonunuza bir kod gelecektir. Eğer e-posta adresi seçtiyseniz e-posta kutunuzu denetim edin.
 • Daha sonra kullanıcı ismi ve gizyazı gibi giriş bilgilerinizi tamamlayın.
 • Ardından profil bilgilerinizi ve yaşınızı girin. Sonrasında Instagram hesabınız açılmış olacaktır.
 • Dilerseniz ilk adımda Facebook ile Giriş Yap seçeneğinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için bir Facebook hesabınız olması icap ettiğini unutmayın. Bu yöntemle iki hesap birbirine bağlanmaktadır.
instagram-hesap-acma-mobil

Bilgisayarla Yeni Instagram Hesap Açma – 2022

Dilerseniz bilgisayar ile de yeni bir Instagram hesabı açabilirsiniz. Bunun için de birkaç değişik teknik bulunduğunu belirtmekte yarar var. Dilerseniz Instagram hesabı açmak için mevcud tarayıcınızdan yararlanabilirsiniz. Buna ayrıca Windows programını indirerek de bir Instagram hesabı açabilirsiniz. İki teknik de neredeyse tamamiyle aynıdır. Yine de sizin için her iki başlığı da ele almak istedik.

Tarayıcı ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

Bu prosedür için kullandığınız tarayıcı rastgele bir farklılığa yol açmamaktadır. Yani isterseniz Chrome, isterseniz Safari ya da bambaşka bir tarayıcı ile bu prosedürü gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız lüzumlu olanlar ise şöyle sıralanabilmektedir:

 • Öncelikle instagram.com adresine ulaşın. Bunun için tarayıcınızın adres çubuğundan yararlanabilirsiniz.
 • Ardından ana sayfada karşılaştığınız Kaydol seçeneğine tıklayın. Dilerseniz sizin için yukarıda paylaştığımız Instagram hesap açma linki ile de bu sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Ardından Instagram’ın sizden istediği detayları doldurmanız gerekmektedir.
 • Bu bilgiler içinde cep telefonu ya da e-posta adresinden birini seçin. Daha sonra Instagram hesabınızı doğrulamanız için bu iletişim adresine kod gönderilecektir.
 • Ardından isim, kullanıcı ismi ve gizyazı bilgilerinizi de tamamlayın.
 • Kod doğruluğunu sağlama işleminden sonra profil bilgilerinizi ve yaşınızı da doldurmanız gerekmektedir.
 • Eğer halihazırda bir Facebook hesabına sahipseniz direkt olarak Facebook ile de giriş yapabilirsiniz. Bunun için ilk adımda Facebook ile Giriş Yap seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Daha sonra sisteminizde Facebook açıksa prosedür kendiliğinden tamamlanacaktır. Eğer Facebook hesabınız kapalıysa da giriş yapmanız istenecektir.

Uygulama ile Yeni Instagram Hesabı Açmak

İkinci bir teknik ise daha ilkin de belirttiğimiz gibi Windows uygulaması üzerinden yeni bir Instagram hesabı açmak oluyor. Bunun için ise yapmanız lüzumlu olanlar üç aşağı beş yukarıya tarayıcı tekniği ile aynı. Şu adımları gerçekleştirerek Microsoft uygulaması ile Instagram hesabı açabilirsiniz:

 • Öncelikle sisteminizde bulunan Microsoft Store programını açın.
 • Daha sonra Instagram programını bulun.
 • İndirmek için Instagram uygulamasının bulunmuş olduğu sayfada İndir düğmesine tıklayın. Uygulamanın problemsiz çalışması için Microsoft Edge tarayıcısının son sürümüne ihtiyacınız bulunduğunu unutmayın.
 • Uygulamayı açın ve karşılaştığınız sayfadan Kaydol seçeneğine tıklayın.
 • Ardından Instagram sizden birtakım şahsi bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. Öncelikle telefon numarası ya da e-posta adresinizden birini girin. Daha sonra bu adresinize bir kod ya da doğruluğunu sağlama bağlantısı ulaştırılacaktır. Bu nedenle doğru girdiğinizden emin olun.
 • Daha sonra ise isminiz, şifreniz ve kullanıcı adınız gibi detayları doldurmanız gerekmektedir. Bu bilgiler de giriş esnasında gereksinim duyacağınız bilgilerdir. Bu nedenle dikkatli seçmeye itina göstermelisiniz.
 • Tüm bu işlemleri tamamlamanın bir öteki yolu ise Facebook hesabı ile giriş yapmaktır. Eğer etken bir Facebook hesabınız bulunuyorsa bütün bu işlemleri tek tıklama ile gerçekleştirebilirsiniz. Instagram, daha sonra profil bilgilerinizi düzenleme imkanı da sunmaktadır.
instagram-bilgisayar-yeni-hesap-acma

Instagram Dondurulan Hesabı Açma

Kullanıcıların aklına takılan bir öteki soru ise dondurulan Instagram hesabı açma prosedürü iyi mi yapılır oluyor. Daha ilkin sizler için Instagram dondurma ve kalıcı hesap silme prosedürünü ayrıntılı bir halde anlatmıştık. Yine de bu içerikte de çabucak üzerinden geçmenin yararlı olacağını düşündük.

Eğer daha önceden dondurduğunuz bir Instagram hesabınızı tekrardan etken hale getirmek istiyorsanız yapmanız gereksinim duyulan tek prosedür hesaba giriş yapmaktır. Ancak Instagram hesabınızı dondurduktan sonraki ilk üç saatte bu prosedürü gerçekleştirmek olası olmayabilir. Bu nedenle bir müddet bekledikten sonra bu prosedürü denemenizi öneri ediyoruz.

Ayrıca hesap dondurma işleminin sonra tekrardan hesabınızı dondurmanız da olası değildir. Instagram’ın bu hususta bir müddet sınırı koyduğunu aklınızdan çıkarmayın. Instagram hesabınızı tekrardan açtıktan sonraki 7 gün boyunca rastgele bir halde hesabı donduramadığınızı bilmenizde yarar var.

Instagram Hesap Açılış Tarihi Öğrenme

Kullanıcıların Instagram yeni hesap açma işlemine ayrıca merak etmiş olduğu bir öteki neden ise hesapların ne vakit açıldığıdır. Eğer siz de bir kullanıcının Instagram hesap açılış tarihini öğrenmek istiyorsanız aşağıda sıraladığımız adımları gerçekleştirerek öğrenebilirsiniz:

 • Hesap açılış tarihini öğrenmek istediğiniz kullanıcının profiline ulaşın.
 • Daha sonra kullanıcı adının yanısıra bulunan üç nokta işaretine dokunun.
 • Ardından “Bu hesap hakkında” opsiyonu ile prosedürü sürdürün.
 • Karşınıza çıkacak bilgiler içinde kişinin ya da ekibin Instagram’a katılma yani hesap oluşturma tarihini görebilirsiniz.

Ancak Instagram yetkilileri kişinin kendi hesap açılış tarihini öğrenmesini son dönemlerde kaldırmıştır. Daha daha önceden Instagram hesap açılış tarihini saatine kadar öğrenmek mümkündü. Fakat günümüzde bu durumun olası olmadığını belirtelim. Eğer ilerleyen dönemde bu hususiyet tekrardan etken olursa yapmanız lüzumlu adımlar şu şekilde:

 • Eğer mobil tatbik yoluyla Instagram’a bağlanıyorsanız profilinize ulaşın.
 • Daha sonra ayarlar menüsünü açın.
 • Ardından gizlilik ayarları ile prosedürü sürdürün.
 • Bu kısımda bulunması gereksinim duyulan Verilere Eriş bölümünden hesap açılış tarihinizi öğrenebilirsiniz.
 • Eğer bilgisayar ya da tarayıcı ile bağlanıyorsanız yapmanız gereksinim duyulan prosedür de benzerdir. Öncelikle Instagram profilinize ulaşın.
 • Ardından ayarlar kısmına ulaşın.
 • Gizlilik ve Güvenlik bölümünden hesap verilerinize erişebilirsiniz.
yeni-instagram-hesabi-acmak

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram hesap açma prosedürü ile alakalı sıkça sorulan sorulara da yer vermek istedik. Eğer aradığınız problemin cevabı burada yer almıyorsa yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Yeni bir Instagram hesabı iyi mi açılır?

Bir Instagram hesabı oluşturmanın birbirinden değişik şekilleri bulunmaktadır. Bu prosedür için Instagram mobil programını ya da instagram.com adresini kullanmak mümkündür. Bu adreslere eriştikten sonra Kaydol seçeneğine dokunarak prosedürü sürdürebilirsiniz.

İkinci bir Instagram hesabı iyi mi açılır?

Eğer daha ilkin bir Instagram hesabı açtıysanız ikinci bir Instagram hesabı açmak için aynı şekilleri izleyebilirsiniz. Instagram hesabı oluşturma şekillerinden faydalanmanız mümkündür. Ancak halihazırda mevcud bir hesabınıza ait detayları tekrardan kullanamayacağınızı unutmayın.

Instagram kaç adet hesap açılır?

Instagram tarafınca açıklanan bir hesap açma limiti yoktur. Ancak bir tatbik içinde beşten fazla hesap kullanamayacağınızı bilmenizde yarar var. Bu nedenle beş hesabın üzerinde bir hesap sayısına sahipseniz aynı anda kullanamazsınız.

Instagram Hesap Açma: Genel Değerlendirme

Bu içeriğimizde sizler için Instagram yeni hesap açma prosedürünü ayrıntılı bir halde ele aldık. İçeriğimizde birbirinden değişik yöntemler ile Instagram hesabı açmak için ne yapılması icap eder sorusunun cevabını verdik. Ayrıca hesap açma prosedürü ile alakalı bulunduğunu düşündüğümüz soruları da içeriğimizde yanıtladık.

Tüm bu bilgilerin sonra aklınızda bir soru işareti kalmadığını umuyoruz. Eğer Instagram hesap açma prosedürü ile alakalı aklınıza takılan bir soru bulunuyorsa aşağıda bulunan yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca içeriğimiz ile alakalı düşüncelerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayın!