instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Arkadaşını karanlık bir tema ile Instagram kullandığını ayrım ettin mi? Peki instagram karanlık mod iyi mi açılır bilmek mi istiyorsun? Ancak Instagram uygulamanız aynı eski kullanıcı arayüzü ve renkte görünüyor. Sosyal medya platformunun bu son güncellemesi, karanlık mod sebebiyle yutturmaca oldu.

Uygulamayı güncelledikten sonra, hem Android hem de iOS cihazlarda Instagram karanlık modda olacaksınız. Karanlık Tema uzun süredir sanal kentin konuşmasıdır, bu tanınmış uygulamaların trendi takip etmiş olduğu belliydi.

Neler Okuyacaksınız? →

instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

İnstagram karanlık modda bir yıldan fazla bir süredir beklenmektedir. Sonunda, karanlık temaları desteklemesi koşuluyla akıllı telefonlarınız için uygulamadaki karanlık modu görebilirsiniz. Otomatik güncellemeyi Açık konumuna getirdiyseniz, uygulamayı açtığınızda instagram’da karanlık modu göreceksiniz.

instagram Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Android için instagram’da Karanlık Mod Nasıl Açılır?

Uygulamanız aktüel değilse, Android cihazlarda İnstagram’da karanlık modun iyi mi açılacağına kısa sürede bakalım.

1. Adım: Google Play Store’u açın.
2. Adım: ‘Uygulamalarım ve Oyunlar’a gitmek için yan paneli kaydırın.
3. Adım: İnstagram’ı seçip Güncelle’yi tıklayın.
4. Adım: Telefonunuzda çalışan karanlık bir temanız varsa, İnstagram’da ki karanlık modu da direkt olarak göreceksiniz.

Yoksa telefon ayarlarında koyu temayı araman gerekecek. Tüm telefonlar için değişik bulunduğunu unutmayın. İçlerinde Android 10 yüklü olan telefon, Ekran> Tema> Karanlıkta etkinleştirilmiş olacaktır.

Diğer telefonlar için, Android 9’da çalışan, bunun yanı sıra alakalı ayarlara göre çalışmasını sağlayabilir.

Bir MI ya da Samsung telefonu seçerseniz, telefondaki koyu temayı kullanmak mümkündür. Ayrıca, İnstagram programını karanlık moda değiştirir.

iOS için instagram’da ki Karanlık Mod Nasıl Açılır?

iOS kullanıcıları için aslolan soru ios için karanlık mod iyi mi açılır? Şimdi, iOS’ta instagram’da karanlık modu iyi mi açacağımızı tartışalım.

En son versiyon 13.1.2 olan iOS cihazlarını kullanıyorsanız, karanlık temayı tercih edebilirsiniz.

iOS cihazında instagram dark mode etkinleştirmek için, adımları izleyin.

Adım 1: App Store’a git.
Adım 2: Listeden Instagram’ı seçin ve güncellemeyi tıklayın.

Cihazınız için Karanlık Modu açmanız icap ettiğini unutmayın. Ayarlar> Ekran ve Parlaklık> Koyu tema seçeneğine gidebilirsiniz.

Şimdi besleme modunda ilerleyerek çıkan ayarlardan gece modunu açın, bu gözlerinize rahatlatıcı görünüyor. Instagram programınızı tazelemek için karanlık modda Ana Sayfa, Profil ve Keşfi inceleyin.

instagram Karanlık Modu Nasıl Kapatabilirim?

Açıkçası, bunu yapmak bir çok insanoğlunun yaptığından daha kolaydır. Instagram’daki yeni değişikliği kabul etmeyen kullanıcılardan biriyseniz, o vakit çözüm sizin için orada. Panik yapmayın, Instagram uygulamanızın ayarlarında hiç bir şey bulamazsınız. Artık İnstagram’da Karanlık Modu kapatabileceğinizin bilincinde değilsiniz.

İnstagram uygulamasındaki Ayarlar’dan yardım alamazsın. Çünkü Karanlık Mod sadece uygulamanıza uygulanır, zira telefonunuzda karanlık bir tema kullanırsınız. Bir Android ya da iOS aleti olsun, sisteminizin İnstagram’dan kaldırılması için karanlık modu kaldırmanız gerekir.

Sonuç:

Android ve iOS cihazlarınızdaki İnstagram ve karanlık mod özelliklerinden son olarak güncelleme ile, uygulamadaki karanlık modun keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun bütün telefonlar için geçerli olmadığını fakat Android 10 ve iOS 13 cihazlarında geçerli bulunduğunu unutmayın. Android 9’a haiz telefonlardan bazıları karanlık modda Instagram’a haiz olabilir.

Lütfen görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.