Instagram Reels için Yeni Özellikler Geliştirdi

resim24844483
resim24844483

Meta, dünyanın en tanınmış toplumsal medya platformlarından birisi olan Instagram’ı devamlı geliştirmeye devam ediyor. Platform yetkilileri, gün geçtikçe platformu daha fazla kullanımı kolay hâle getirmenin yollarını arıyorlar. Şirket, şimdi ise kullananların büyük bir beğeniyle kullandıkları Reels özelliğine odaklandı. Bu doğrultuda Instagram, Reels için yeni özellikler geliştirdi.

Instagram tarafınca meydana getirilen duyuruyla beraber Reels için tasarlanan yeni özellikler kullanıcılara tanıtıldı. Platform yetkilileri, geliştirdikleri özellikler ile tanınmış özelliği daha fazla kullanımı kolay bir hâle getirmeyi hedefliyorlar.

Instagram Reels için Geliştirdiği Yeni Özellikleri Duyurdu!

Instagram, bir müddet ilkin kullanıcılarına Reels hususi durumunu sundu. Kullanıcılar, bu hususiyet vasıtası ile platformda kısa süreli videolar paylaşabilme imkânına eriştiler. Reels özelliği, bilhassa içerik üreticileri için olabildiğince kullanımı kolay oldu. Bundan kaynaklı Instagram’ın bu özelliği, hızlıca yüksek kullanım sayılarına ulaştı.

Platform yetkilileri, bu özelliğin hepimiz tarafınca kolaylıkla kullanılabilmesi için harekete geçtiler. Bu doğrultuda Instagram, Reels için yeni özellikler geliştirdiğini duyurdu. İlk olarak Instagram, platformda artık Reels şablonları bulunacağını belirtti. Reels şablonları, kullananların daha süratli ve basit bir halde video çekmelerine imkân sağlayacak.

Bunun yanı sıra Instagram, artık Reels için ön ve arka kameraların aynı anda kullanabilmesine imkân sağlayacak. Yani kullanıcılar, arka kameralarıyla bir video çekerken aynı anda ön kamera sayesinde kendi tepkilerini de kaydedebilecekler.

Instagram, özelliğin popülerliğini artırabilmek adına Reels paylaşımı konusu ile ilgili da değişimler yaptı. Artık Instagram’da paylaşılan 15 dakikadan kısa olan videolar, Reels olarak etiketlenecekler. Bunun yanı sıra platformun algoritması, her insana aleni profillerden gösterilen 90 saniyeden kısa olan videoları keşfet bölümünden kullananların karşısına çıkartacak.

Ayrıca Instagram, profillerde yer edinen video ve Reels sekmelerini de tevhit sonucu aldı. Bu kararla beraber Instagram kullanıcıları, bütün video içeriklerine tek antet altından erişebilecekler.

Instagram Fotoğraflar için Remix Özelliğini Geliştirdi!

Instagram, yapmış olduğu açıklamada Reels hususi durumunun yanı sıra hikayeler ve fotoğraflar için de birkaç yeni özelliğin geliştirildiğini duyurdu. Platform, artık kullanıcılarına fotoğraflar için remix yapabilme imkanı sunacak. Yani kullanıcılar, her insana aleni paylaşılan fotoğrafları kendi fotoğrafları ile birleştirerek tek karede paylaşabilecekler.

Bunun yanı sıra kullanıcılar, artık oluşturdukları Reels ve remixleri birleştirebilecekler. Bu noktada tevhit prosedürü meydana getirecek kişiler, ilkin remix sonra Reels içinde ne olduğunun izleneceği şekilde bir düzenleme yapabilecekler. Instagram, böylelikle remix araçlarını daha kullanımı kolay bir hâle getirmeyi hedefliyor.

Sizler de Instagram tarafınca tasarlanan yeni özellikler hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.