iOS veya Android Beta Programına Nasıl Kaydolunur?

Android ve iOS için Beta programı, hala test aşamasında olan işletim sistemi sürümleridir. Peki beta programına kayıt olma prosedürü iyi mi yapılır?

İsteyen bütün ios ve android kullanıcılarının net cihazlarına indirip kurması ve beta yazılımına kayıt olması ücretsizdir.

Kamuoyuna her insana açıklanmadan ilkin ne olacağına bir göz atmak için Android beta ve iOS beta’yı yükleyebilirsiniz. Apple ya da Google’ın yaklaşmakta olan bir sistem güncellemesinde yeni bir hususiyet yayınladığını duyduğunuzda, beta yazılımıyla aşağı yukarı her vakit aynı özelliği elde edebilirsiniz.

Ancak, işletim sistemlerinin tam anlamıyla gelişmemiş bulunduğunu bilmek önemlidir. Bunun yerine ön yayınlar, yani hala üstünde çalıştıkları, böceklerin hala ezildiği ve özellikleri hala ütülendiği anlamına gelir. Aslında, beta sürümünde birtakım sürümleri kullanarak son sürüme katiyen ulaşamayacaksınız.

Neler Okuyacaksınız? →

iOS ya da Android Beta Programına Nasıl Kaydolunur?

Ayrıca, telefonunuzu ya da tabletinizi kullanma şeklinizi etkileyen aksaklıklarla ve hatalarla ve hatta sistem genelinde karşılaşılan sorunlarla karşılaşmak yaygındır. Örneğin, beta sürümün erken olması düzgüsel uygulamalarınızın çökmesine ya da arama kalitesi, internet taraması, video akışı vb. İle karışmasına niçin olabilir.

iOS ya da Android Beta Yazılımına Nasıl Kaydolunur? | Beta Programına Kayıt Olma

Bununla birlikte, tatbik geliştiricilere, ürünü geliştirmelerine destek olacak hataları bildirmek isterseniz, o vakit iOS ya da Android beta yazılımını kullanmak otomobilinizin tam ortasında olabilir. Bunları belirleme etmelerine ve öteki her insanın kullanımı için düzelttiğiniz bir kamuoyunu özgür bırakmalarına destek olabilirsiniz.

Bu riskleri almak istediğinizden eminseniz, bu platformlar için beta işletim sistemine kaydolmak harbiden kolaydır. Programlara iyi mi kaydolacağınıza ve sonrasında beta yazılımını cihazınıza iyi mi kuracağınıza bir göz atalım.

Beta Programına Nasıl Kayıt Olunur?

Android ya da iOS beta programına kaydolmak daha basit olamazdı. Telefonunuzda ya da tabletinizde kullandığınız hesapla giriş yapın ve tatbik şartlarını kabul edin.

Android Beta Programına Kayıt Olma

Adım 1 : Google’ın Android Beta Programı sayfasını ziyaret edin .

Adım 2 : Bu düğmeyi görürseniz Sign in (Giriş) yap, daha ilkin celse açtıysanız Opt in (Katıl) seçeneğini belirleyin.

Uygun aygıt bulunmadığına dair bir bildirim görürseniz, doğru e-posta hesabına giriş yaptığınızı denetim edin. Aynı zamanda ahenkli bir Android cihazında celse açmış olması gerekir. Bununla birlikte, hangi cihazların Android yazılımı beta kullanabileceğini görün.

Adım 3 : Hizmet şartlarını kabul etmek gibi öteki monitör talimatlarını izleyin.

iOS Beta Programına Kayıt Olma

Adım 1 : Apple Beta Yazılım Programı sayfasını ziyaret edin.

Adım 2 : Apple hesabınıza giriş yapmak için Giriş yap’ı seçin.

Bu hesabın, iPhone, iPad ya da iPod touch’ınıza giriş yapmış olduğunuzdan emin olun.

Adım 3 : Cihazınızdan, Apple’ın internet sitesinde bu sayfaya erişin.

Adım 4 : Profili indir seçeneğini seçin ve beta profilini cihazınıza eklemek için adımları izleyin.

Beta İşletim Sistemi Nasıl Kurulur?

Kayıt prosedürü tamamiyle sona erdiğinde, beta yazılımını Android ya da iOS cihazınıza yüklemek oldukça kolaydır:

İpucu: Bir beta işletim sistemi kurmadan ilkin cihazınızı yedeklemeniz önerilir. Bir şeyler ters giderse, her vakit yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Android için, Ayarlar>Sistem>Gelişmiş>Sistem güncellemesi seçeneğine gidin ve Android beta versiyonunu almak için Güncellemeyi denetle seçeneğini seçin.

İOS için, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme’ye gidin ve iOS’un en yeni beta versiyonunu edinmek için İndir ve yükle’yi seçin .

Beta Programından Nasıl Ayrılınır?

Beta yazılımı hepimiz için keyifli olabilir ve tatbik geliştiricileri ya da son olarak teknoloji yazılımına erişmek isteyen ötekiler için faydalı olabilir. Bununla birlikte, beta programları, tanımı gereği, halka aleni kullanıma hazır değildir ve sisteminizi, kullanılamaz hale geldiği noktaya kadar çökertebilir.

Herkese aleni sürümün beta versiyonu kendiliğinden sona erdirmek için gelmesini bekleyebilirsiniz. Bu size son versiyonu verecektir ve o ana işletim sistemi versiyonu için beta programından çıkarmanızı sağlar. Veya, beta uygulamasını istediğiniz vakit manuel olarak bırakabilirsiniz.

Beta yazılımını kaldırdığınızda, mevcut genel versiyonu cihazınıza yüklersiniz. Tabii ki, bu bunun yanı sıra rastgele bir beta özelliği kaldıracak.

Android Beta Programından Nasıl Ayrılınır?

Android cihazınızda beta programında Geri vites seçme kadar kolaydır devre dışı bırak seçeneğini ve ardından beta bırakın dan Android Beta Programı sayfasında.

Beta programına kaydolduğunuz hesapla giriş yapın ve beta yazılımını çabucak geri alabilirsiniz.

iOS Beta Profili Nasıl Kaldırılır?

Beta iOS yazılımının yüklenmesi beta profilini indirerek yapıldı, böylelikle profili silerek iOS beta programından çıkabilirsiniz.

Gidin Ayarlar>Genel>Profil, yukarıdaki indirilen profili seçin ve dokunun Profili çıkarın.

Sizlerin bu yazı ile ilgili bir görüşü ya da önerisi var ise bizlere yorum bölümünde bildirebilirsiniz.