iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM Nasıl Temizlenir

iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM iyi mi temizlenir, muhtemeldir ki yoğun bir iPhone kullanıcısınız ve telefonunuz hantallaştı o vakit doğru yerdesiniz.

İPhone 11’in hıza gelince paketin önünde bulunduğunu söylemek olabildiğince kifayetsiz görünüyor. A13 Bionic çipiyle güçlendirilmiş Apple 2019 iPhone’ları öncekilerden %20 daha hızlı. Galaxy Note 10 ve OnePlus 7T Pro gibi rakiplerine gelince, yeni iPhone’lar mühim bir farkla geride kaldı. Ancak bu, iPhone 11 Serisi cihazların gelecek günlerde yavaşlamayacağı anlamına gelmiyor. Sert oyunlar ile şımartılmayı seven kuvvetli bir kullanıcıysanız, saatlerce devam eden izlemeye yönelik Netflix şovları dizisini ayarlayın ya da internette yoğun bir halde gezinirken, şanslar olabildiğince yüksektir 4GB RAM, bu ağır kullanımla başa çıkmanın son aşama zor bulunduğunu düşünür. Bu nedenle, halsizlikten kurtulmak için iPhone 11, 11 Pro ve 11 Pro Max’ınızdaki RAM’i birazcık daha sık temizlemeniz gerekebilir.

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone 11 Pro ve Pro Max RAM Nasıl Temizlenir?

Güçlü bir kullanıcı olmasanız bile, iPhone’unuz sıkıntılı ve sıkıntılı kullanımlardan sonrasında yavaş hissedebilir. Cihaz ne vakit bir salyangoz hızında çalışıyor gibi gözükse, en yüksek performansı geri getirmenin en kolay yolu bütün geçici dosyaların silinmesi için RAM’i yıkamaktır. iPhone 11 Serisi cihazlarda ve iOS 13 ve üstü yazılımlı cihazlarda hafızayı sıfırlama prosedürü ile alakalı konuşurken, ilkin cihazınızda AssistiveTouch hususi durumunu etkinleştirmeniz gerekir. Bundan sonra, belleği temizlemek için sanal Giriş düğmesini kullanmanız gerekecektir. İşte bu şekilde yapılır!

iPhone 11 Pro ve Pro Max’ta RAM Nasıl Temizlenir?

Not: Apple’ın modern iPhone’larında Ana Ekran düğmesi bulunmadığından, RAM’in temizlenmesi için AssistiveTouch içerisinde bulunan sanal ana düğmeyi kullanmak zorundayız. Bu numara ile alakalı fena olan şey kolay olmasa da, iyi olan şey, ikonik Ana Sayfa butonuna haiz olanların bile son olarak iOS versiyonlarını çalıştıran bütün iPhone’larda ve iPad’lerde çalışması. (İOS’un eski versiyonlarını çalıştırıyorsanız, içerisindeki AssistiveTouch seçeneğini bulacaksınız: Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik.)

1. iPhone 11 ya da 11 Pro’nuzdaki Ayarlar (Settings) programını açın.

2. Şimdi Erişilebilirlik’e dokunun (Accessibility) ve bir sonraki ekranda FİZİKSEL VE ​​MOTOR bölümünün altında bulunan Dokunma’yı (Touch) seçin.

3. AssistiveTouch öğesine dokunun ve sonrasında açma / kapama düğmesini açın. Şimdi, ekranda ufak bir daire şeklinde AssistiveTouch simgesi görmelisiniz.

4. Ardından, ana Ayarlar sayfasına dönmek için sol üstteki geri butonuna (üç kez) dokunun . Ardından, dokunun Genel ilerleyin> ve dokunun Kapat.

5. Kapatmak için kaydırılan ekranda , AssistiveTouch düğmesine dokunun . Menüde, monitör yanıp sönene kadar sanal giriş butonuna dokunun ve matbu tutun . Birkaç saniye sürüyor. Ekranın yanıp sönmesinden sonra, cihazınızın Ana ekranına döneceksiniz. Hepsi bukadar!

İPhone 11 Serisi Aygıtlarda RAM’i Kolaylıkla Sıfırlayın

“İPhone kilitlendiğinde WiFi bağlantısı kesiliyor” gibi sinir bozucu hatalara bile katlanabiliyorum. Ancak, bütün spektrumu etkileme eğiliminde olduğu için ağır bir cihazla baş edemiyorum. Neyse ki, bu numara RAM’i sıfırlamak ve iPhone’u olmasından daha sık hızlandırmak için güvenilir bir halde çalışıyor. Bu çözüme ne dersiniz ve iOS cihazınızı hızlandırmaya çalıştı mı? Yorumlar bölümünde görüşlerinizi bize bildirip öteki takipçilerimize malumat verebilirsiniz.