iPhone 14 Kamera Lensleri Hakkında Yeni İddia!

resim97298813
resim97298813

Popüler akıllı aygıt üreticisi Apple geçtiğimiz günlerde iPhone ile alakalı yeni bir iddia ile gündeme gelmişti. Apple analisti Ming-Chi Kuo, firmanın iPhone 14 serisi için tedarik sorunu yaşadığını belirtmişti. Şimdi ise bu analist ortaya yeni bir iddia attı. Kuo, Apple’ın iPhone 14 kamera lensleri ile alakalı nitelik problemleri bulunduğunu söyledi. Bu nedenle analist, Apple’ın tedarikçilerini bir kez daha değişiklik yapmak zorunda kalabileceğini iddia etti.

Apple, iPhone 14 ile alakalı iddialardan bir türlü kurtulamadı. Bu süreçte iPhone 14 ile alakalı çoğu yeni haber gündeme geldi. Örneğin iPhone 14 ile alakalı büyük fiyat artışı iddiası gündemde yer almıştı. Daha sonrasında da iPhone 14’ün tedarik problemi yaşamış olduğu iddia edilmişti. Şimdi ise Apple’ın yeni çıkaracağı iPhone 14 ile alakalı lens problemleri ortaya çıkmış oldu.

iPhone 14 Kamera Lensleri ile alakalı Detaylar

Apple analisti Ming-Chi Kuo, mevzuyla alakalı bilgileri Twitter üstünden aktardı. Aktardığı bilgilere göre, Genius tarafınca sağlanan birtakım kamera lenslerinin, kaplama çatlağı konusu ile alakalı problem yaşadığını belirtti. Kuo, aynı Tweet’te Apple’ın iPhone 14 üretiminde mühim gecikmeleri önlemek için de bir atılım yaptığını iddia etti. Buna göre Apple’ın Tayvanlı lens odaklı firma olan Largan’a aşağı yukarı 10 milyon tane lens siparişi verdiğini ekledi.

Bu sorunlara karşın Ming-Chi Kuo, Largan’ın arz boşluğunu doldurma konusu ile alakalı fazlasıyla kabiliyetli bulunduğunu iddia etti. Genius’ın deneyimine göre ise iPhone’un lenslerindeki kaplama çatlağı sorununu çözmesinin iki ayı bulacağı tahmin edildi. Bu süre uzarsa, Largan’ın iPhone 14 serisi için ana lens tedarikçisi olarak devam etmesi -gerektiği de düşünceler içinde yer aldı.

Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, bu problemlerin Apple’ın iPhone 14 çıkış tarihine tesirinin olmayacağı da düşünceler içinde yer aldı. Ancak ürünün sınırlı sayıda mağazalara ulaşma ihtimali de iddialar içinde kendisini gösterdi. Ayrıca Apple’ın resmi tanıtımdan aylar ilkin yeni bir ürün için bileşenler sipariş etmiş olduğu ortaya atıldı. Bunun vasıtası ile de firmanın bu problemleri çözüme ulaştırmak için tarihi olduğu da belirtildi.

Diğer taraftan Ming-Chi Kuo, geçen hafta Apple’ın iPhone 14 Pro modelleri için bileşen tedarikçi listesini genişlettiğini bildirdi. Kuo, bu bileşen tedarikçi listesinin nitelik sertifikasını geçtiğini belirtti. Şirketin iPhone 14 gönderilerinde büyük gecikmeleri önlemek için B planı bulunduğunu da aktardı.