iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü

iPhone 4 ve iPhone 4S başta olmak suretiyle iPhone 5 lerde de kullananların en büyük sıkıntılarından biri iPhone Home Tuşu Sorunu.

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü

Bugün elinizde bulunan iPhone bir aleti garantisi bitmiş ise yakınınızda bulunan bir telefoncuya ya da servise götürdüğünüzde nereden baksanız 100-150 lira harcaması olan bu probleminin hiçbir para vermeden iyi mi çözebilirim diye cinlik içersin de iseniz bu yazımız sizin ilacınız diyebiliriz. İcon smile iPhone Home Tuşu Sorunu ve Video Destekli Çözümü Kısacası home tuşunun işlememesi, tutukluk yapması, butona basınca tık tık ses çıkması gibi Apple’ın bile tam bir çözüm ve tedbir sağlayamadığı bir sorun.

Cihazı kullandıktan bir müddet sonrasında üzerinde bulunan ana tuşa bastığınızda işlevin yerine gelmemesi durumunda mevzubahis defalarca ya da daha şiddetli basmak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu sebeple çözüm kıymetli Apple sever kullanıcılar tarafınca edinilen tecrübeler kararında çıkabiliyor. Cihazın uzun süre kullanması sonrasından muhtelif sebeplerle ana tuşun çevresindeki ince boşluğun toz v.b. parçacıklarla dolduğu ve bunun tuşun işlevini negatif etkilediği düşünülüyor.

iPhone Home Tuşu Sorunu

iPhone Home Tuşu Sorunu ve Çözümü (iPhone Home Button Repair)

Bu kadar açıklamadan sonrasında gelelim mevcut probleminin çözümüne.
Hiç kuşkusuz ki toz bulutları ufacık bir fer görsün rastgele bir teknolojik olan ya da olmayan bir nesnenin yuvacıklarına dolmaktadır. Hal bu şekilde olunca çözüm olarak o tozların home tuşunun orasından çıkmasını sağlamak gerekiyor.
Peki bunun için ne yapacaz iyi mi çıkacak orayı açmadan? Bunun için parmaklarımızı kullanarak alakalı tuşun çevresine ufak darbeler indiriyoruz. Abartmayalım doğal olarak deyim yerinde ise ayı gibi vurmayalım… Yazımızın içerisinde bulunana videoda da göreceğiniz şekilde bu prosedür esnasında çoğu toz çıkıyor. Diğer taraftan vuruş yaparken tırnağım azıcık da olsa törpülendiğini çıkan tozun aslında tırnaktan çıktığını düşünebilirsiniz. Ancak hakikaten de o bölgeden ufak miktarlar durumunda arka arkaya tozlar çıkıyor. Bu prosedürü aşağı yukarı üç dört dakika sürdürün ve iPhone Home Tuşu Sorunu (iPhone Home Button Repair) kalmadı!

Videoyu hazırlayan Tam indir Editörlerinden Onur Bey ’e Teşekkürler.. Bu problemle karşılaşan Apple severlerin de gözü aydın artık 🙂