iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etmenin en yaygın sebeplerinden biri, iPhone’dan Android’e geçmenizdir. Ancak bu tek neden değil. Belki de kişilerinizi yedeklemeniz gerekir, böylelikle ancak telefonunuzda yaşamazlar. Belki de e-posta sağlayıcılarını değişiklik yapmak istersiniz ve mevcut kişilerinizi Gmail’e yüklemek için süratli bir yol gerekir.

İPhone’unuzdaki kişileri Gmail ile iyi mi senkronize edeceğinizi merak ediyorsanız, doğru yere geldiniz. Alabileceğiniz üç değişik yaklaşım ile ilgili malumat edinmek için okumaya devam edin.

iPhone’unuzun Varsayılan İletişim Konumunu Ayarlayın

Her gün kişileri kullandığımızı göz önünde bulundurursak, iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etme işleminin ne kadar değişik olabileceği şaşırtıcı. Başlamak için, yeni kişilere ne işe yaradığını incelemek önemlidir.

Varsayılan olarak, iPhone’unuz yeni açılan bütün kişileri iCloud hesabınıza kaydedecektir. Ancak, ayarı her yeni giriş oluşturduğunuzda, bunun yerine Google hesabınızla senkronize edecek şekilde değiştirebilirsiniz.

Henüz yapmadıysanız, Google hesabınızı Ayarlar> Parolalar ve Hesaplar> Hesap Ekle> Google’a eklediğinizden emin olun. Ayrıca, iPhone’unuzla senkronize etmek için Google Kişileri kurduğunuzdan da emin olmanız icap eder (Google hesabınıza dokunun ve Kişiler‘in tarafındaki geçişin Açık konumda olmasından emin olun).

Ardından, Ayarlar > Kişiler > Varsayılan Hesap’a gidin ve Google’a dokunun. Değişikliği yaparak, her yeni şahıs iCloud hesabınız yerine kendiliğinden Google hesabınıza kaydedilir.

iPhone Kişilerini Gmail ile Senkronize Etmenin 3 Yöntemi

Eski iPhone Rehberini El İle Gmail’e Eşitleyin

Eski iPhone kişilerinizi Google ile senkronize etmek için kullanabileceğiniz iki değişik yönteminiz var. Ancak, rastgele bir üçüncü taraf uygulamasına ya da araçlarına güvenmek istemiyorsanız, bütün prosedürü manuel olarak gerçekleştirmelisiniz. Endişelenme; zor bir prosedür değil.

Öncelikle, bütün kişilerinizin iCloud ile senkronize edildiğinden emin olmanız gerekir. Kontrol etmek için, Ayarlar> [Kullanıcı adı]> iCloud’a gidin. Kişiler’in tarafındaki geçişin faal olmasından emin olun. Kapatılmışsa, bir sonraki adıma geçmeden ilkin eşzamanlılık (senkronizasyon) işleminin birkaç dakika tamamlanmasına izin verin.

Daha sonra, iCloud hesabınızı bir internet tarayıcısından ziyaret etmeniz gerekir. Tip icloud.com adres çubuğuna ve istendiğinde hüviyet bilgilerinizi girin. Çeşitli iCloud uygulamalarının bir listesini görmelisiniz. Devam etmek için Rehber’e tıklayın.

Bir sonraki ekranda, hangi iPhone kişilerini Gmail ile senkronize etmek istediğinizi seçmeniz gerekir. İstediğiniz kadar ya da dilediğiniz kadar seçebilirsiniz. Tümünü kura çekmek için Ctrl + A (Windows) ya da Cmd + A (Mac) tuşlarına basın.

Son olarak, sağ alt köşede bir Dişli simgesi görmelisiniz. Üzerine tıklayın ve vCard’ı Dışa Aktar’ı seçin.

Şimdi Gmail adres defterinize gitme zamanı. Bir internet tarayıcısından, gidin contacts.google.com ve giriş bilgilerinizi girin.

Yeni monitör yüklendiğinde, sol paneldeki Import ( İçe Aktar ) seçeneğini seçin. Açılır pencerede, Dosya seç öğesini seçin, sonrasında iCloud’dan indirdiğiniz vCard dosyasını bulun ve yükleyin. Kaç kişiyle eşleştiğinize bağlı olarak prosedür yapılması birkaç dakika sürebilir.

İşlem tamamlandığında, bütün eski iPhone kişilerinizin Gmail hesabınızla başarıyla senkronize edildiğini görmelisiniz. Bu arada, gerek görülürse Gmail kişilerinizi iCloud’a transfer etmek suretiyle dışa transfer etmek için de bu tekniği bilakis çevirebilirsiniz.

Bir Üçüncü Taraf Uygulaması Kullanın

Yukarıdaki adımlar kafanızı çizmenize ya da oldukça fazla iş gibi ses çıkarmanıza izin veriyorsa, bütün süreci sizin için otomatikleştirebilecek birkaç tatbik vardır.

Elbette, üçüncü taraf bir uygulamayı kullanmak hem iCloud hem de Google hesaplarınıza erişim izni vermeniz gerektiği anlamına gelir. Eğer huzurlu hissetmiyorsanız, azca ilkin tartıştığımız manuel yaklaşıma sıkı sıkıya bağlısınız. Ancak, bu sizi ilgilendirmezse, üçüncü taraf programlar harika.

Üçüncü taraf uygulamaların manuel yaklaşımdan daha büyük yararı, devamlı arkaplan senkronizasyonudur. VCard yaklaşımını kullanıyorsanız ve ilk adımda belirtildiği gibi varsayılan şahıs klasörünüzü değiştirmiyorsanız, iPhone kişilerini Gmail ile her eşitlemek istediğinizde verme / alma prosedürünü tekrarlamanız gerekir. Bu vakit alıcı ve sizi çoğu tekrarlayan girişe bırakmakla yükümlü.

İPhone kişilerinizi Gmail ile senkronize edebilen üçüncü taraf uygulamaları, iCloud’u varsayılan şahıs klasörünüz olarak bırakabileceğiniz, yalnız kişileri Google ile senkronize halde tutabileceğiniz anlamına gelir.

Mover ve Hesap Senkronizasyonuyla İletişim Kurun

En yaygın kullanılan üçüncü taraf programlardan biri, Contact Mover ve Account Sync’tir. iCloud ve Gmail’e ek olarak, uygulamayı Exchange hesapları, Yahoo, Outlook, Facebook, CardDAV ve hatta mahalli iPhone depolama alanınız içinde senkronize etmek için de kullanabilirsiniz.

Bu kadar birden fazla hizmet için destek, muayyen bir zamanda hangi uygulamayı kullandığınıza bakmaksızın tutarlı bir adres defterini tutabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, çabalama irtibatlarınızı ve şahsi irtibatlarınızı dilediğiniz takdirde tek bir birleşik listede tutabileceğiniz anlamına gelir. Tek yönlü ve iki yönlü eşzamanlılık (senkronizasyon) bütün hesaplarda bulunur.

Uygulama, eşzamanlılık (senkronizasyon) prosedürü üstünde size daha oldukça denetim elde eden bir takım kullanımı kolay özelliğe sahiptir. Örneğin, ancak seçili grupları senkronize etmeyi seçebilir ya da bir telefon numarası ya da e-posta adresi olmadan kişileri yok sayabilirsiniz. Diğerlerini yok sayarak ancak muayyen alanları (örneğin doğum günleri ve sokak adresleri) senkronize etmeyi de seçebilirsiniz. Özel alanları bile destekler.

İletişim Mover ve Hesap Sync indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Bununla birlikte, sınırsız sayıda kişiyi senkronize etmek ve yeni girişler için arkaplan otomatik senkronizasyonunu etkinleştirmek istiyorsanız, senelik 4 Amerika Doları ya da yaşam boyu 5 Amerika Doları için bir premium abonelik satın almanız gerekir.

İndirin: Mover and Account Sync ile iletişim kurun (Ücretsiz, abonelik mevcut)

iOS’tan Android’e mi geçiyorsunuz?

Bu yöntemler, nedeniniz ne olursa olsun, iPhone kişilerinizi senkronize etmeyi kolaylaştırır. Ancak, Android’den iOS’a geçmeye karar verdiyseniz, kişileriniz bulmacanın ancak ufak bir kısmıdır. Ayrıca fotoğraflarınız, uygulamalarınız, kayıtlı belgeleriniz ve öteki iş akışlarınızla ne yapacağınızı da göz önünde bulundurmanız gerekir.

Hareket yapma ile ilgili daha oldukça malumat edinmek için, öteki verilerinizi iOS’tan Android’e iyi mi taşıyacağınıza ve yeni bir Android telefonunu iyi mi kuracağınıza bir göz atın.

Ayrıca bakmak dilerseniz Gmail Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir yazımızı okuyabilirsiniz.