iPhone’da WhatsApp sesli arama nasıl etkinleştirilir?

WhatsApp‘ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı 2.11.561 versiyonu ile beraber sunmuş olduğu en büyük özelliklerden biri sesli müzakere hususi durumunu çoğu Android işletim sistemine haiz kullanıcısı şimdi bu özelliğin tadını çıkarıyor. Diğer yandan iOS işletim sistemine haiz iPhone kullanıcıları resmi iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliği için ne kadar bekleyeceklerini merak ediyor.

Android kullanıcılarının rootsuz olarak ulaşabildiği whatsapp sesli arama özelliğine iPhone kullanıcıları maalesef derhal hemen iPhone Whatsapp sesli arama hususi durumunu etkinleştiremiyor. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirebilmeniz için cihazınızın Jailbreak’li olması gerekiyor. iTunes’te WhatsApp’ın mevcut 2.11.16 sürümünün yerini yakında WhatsApp‘ın şuan beta olan ve iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğinin bulunmuş olduğu 2.11.17.444 versiyon yer alacak.

Neler Okuyacaksınız? →

iPhone’da WhatsApp sesli arama iyi mi etkinleştirilir?

Öncelikle iPhone’da WhatsApp sesli arama hususi durumunu derhal yapmanız olası değil doğal olarak iPhone cihazınız Jailbreak’liyse iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

  1. Öncelikle belirtilen versiyonu indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra bilmeniz ihtiyaç duyulan en mühim şey, aramaya çalıştığınız iPhone kullanıcısınında 2.11.17 beta sürümünün olup olmadığıdır. Tabii bu aradığınız arkadaşınızın da iPhone telefonunun Jailbreak’li olması ve iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğinin aleni olduğu anlamına geliyor. Diğer yandan Android aygıt kullanan arkadaşınızında sesli arama hususi durumunun etken olması gerekiyor.
  2. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etkinleştirmek için gayri resmi versiyonu yüklemeye karar verirseniz söyleşi geçmişi üstünde yazma esnasında veri kaybı yaşayabileceğinizi unutmayın.
  3. iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini şuan için Jailbreaklı iPhone cihazınızda yeni WhatsApp arama hususi durumunu kontrol edebilirsiniz. Ancak iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini etken eden birtakım iPhone kullanıcıları 8.1 iOS sürümünde davet opsiyonu ile problemler yaşamış olduğu belirtiliyor ki bu düzgüsel netice itibari ile tatbik derhal hemen beta sürümünde.

Eğer iPhone’da WhatsApp sesli arama özelliğini Jailbreak’lı iPhone cihazınızda tecrübe etmek dilerseniz aşağıdaki internet adresinden yani indirme linkinden WhatsApp 2.11.17 beta versiyonunu indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iPhone WhatsApp 2.11.17.444 beta