iQOO 10 Pro Özellikleri Ortaya Çıktı

resim32895299
resim32895299

Amiral gemisi sıfatıyla piyasaya sürülecek yeni iQOO 10 Pro modelinin özellikleri ortaya çıktı. Yakın zamanda çıkışını gerçekleştireceği kabul edilen telefon ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan aktüel bilgiler ise telefonun çip seti ile alakalı malumat veriyor.

iQOO 10 serisi kapsamında çok sayıda telefon piyasa çıkacağı tahmin ediliyor. Bunlar içinde yer alacak modeller ise şimdilik iQOO 10 ve iQOO 10 Pro olarak belirtiliyor. Daha ilkin iQOO 10 modelinin işlemcisi ile alakalı bilgiler gündeme gelirken iQOO 10 Pro ile alakalı de bir iddia kendini gösteriyor.

Standart iQOO 10 modelinin MediaTek tarafınca tasarlanan Dimensity 9000+ çip setiyle piyasaya çıkacağı tahminler içinde yer alıyor. Ancak iQOO 10 Pro modelinde bu vaziyet değişim gösterecek gibi gözüküyor. TENAA sertifikası ortaya çıkan telefonun Snapdragon 8+ Gen 1 çip setine haiz olacağı göze çarpıyor. Buna ayrıca telefonun çoğu mühim özelliği de TENAA sertifikasıyla beraber ortaya çıkıyor.

iQOO 10 Pro Özellikleri

TENAA sertifikası ile ortaya çıkan özellikler içinde telefonun ekranına ait bilgiler de yer alıyor. iQOO 10 Pro belirtilene göre 6.78 inç boyutunda AMOLED bir ekrana haiz olacak. Buna ayrıca 1440p monitör çözünürlüğü sunmuş olduğu anlatım ediliyor. Bu değerin bundan önceki seri ile aynı bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Cihazın donanım parçaları ile alakalı da birkaç malumat mevcut. Belirtildiği gibi Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alacak aygıt dört değişik RAM seçeneğine haiz olacak. Bellek kapasitesi ise 6 GB, 8 GB, 12 GB ve 16 GB olarak belirtiliyor. Ayrıca 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama kapasitesi da cihazda yer alacak gibi gözüküyor.

Ürünün arka tarafında ise 50 MP çözünürlüğünde olan iki kamera yer alacağı anlatım ediliyor. Bunlardan birinin ana kamera ötekinin ise ultra geniş açılı kamera olacağı belirtiliyor. Ayrıca 14.6 MP çözünürlüğü haiz bir kamera daha üründe mevcut. Bu kameranın ise 3 kat optik büyütme özellikli bir telefoto kamera olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca üründe 8K video kaydı desteği de yer alıyor.

iQOO 10 Pro’nun batarya özellikleri de ortaya çıkan bilgiler arasında. Çift bataryalı cihazın toplamda 4.550 mAh pil kapasitesine haiz olacağı belirtiliyor. Ayrıca 200 W süratli şarj desteğine haiz olacağı da tahminler arasında. 65 W kablosuz süratli şarj desteği de üründe mevcut olacak gibi gözüküyor.